Skocz do zawartości

ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 771
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja wczoraj miałem nieprzyjemność odwiedzenia Bawarii Motors w Jankach... Zachowanie człowieka który zajmuje się serwisem było poniżej krytyki. Kupiłeś auto, masz problem, radź sobie sam... Porażka. Sorki, że w tym temacie, ale w pewnym stopniu cena powinna mieć też wpływ na obsługę posprzedażną...

 

 

Wojtek, już wczoraj kontaktowaliśmy się z Tobą poprzez wiadomość prywatną, dziś dowiedzieliśmy się, że serwisant z naszego katowickiego oddziału, kontaktował się z Tobą celem wyjaśnienia całej sytuacji.

 

W odpowiedzi na pytanie dlaczego serwis nie chce wymienić oleju skoro nie ma takiej potrzeby, chcielibyśmy wytłumaczyć kwestię Pakietu BSI oraz wskazań komputera odnośnie potrzeb serwisowych. Inteligentny system serwisowy CBS (ang. Condition Based Service) analizuje faktyczną potrzebę dokonania przeglądu w pojeździe, nadzorując indywidualnie stan najważniejszych części i płynów eksploatacyjnych (np. oleju silnikowego i klocków hamulcowych) i określając zakres przeglądu zależnie od upływu czasu i przebiegu. Jednym słowem jest to swego rodzaju pewien algorytm który liczy min. cykle odpaleń pojazdu, średnią temp. silnika, lepkość oleju itp. oraz jak wcześniej opisaliśmy automatycznie wzywa klienta na serwis. Reasumując podstawą do bezpłatnej wymiany w zakresie pakietu BSI, prace serwisowe i konserwacyjne należy wykonać w momencie zaświecenia się kontrolki potrzeby wymiany.

 

pozdrawiamy,

Bawaria Motors

 

Wiecie co ile według CBS mam wymieniać olej przy moim stylu jazdy? 35 tys :lol: :lol:

 

Wojtek ile masz do wymiany? ze problem robia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wy jeździcie ? :shock: U mnie mimo tego że auto dużo lata po trasach wymianiam co około 20 tyś w ramach BSI.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Bawaria Bawaria mamicie klienta tylko przed zakupem potem macie go głęboko w .......

Czy ktokolwiek o takiej procedurze jest informowany przy zakupie.

NIE!!!!!

Też miałem taki przypadek z wymianą oleju. Po prostu kpina.

Aktualnie pomimo deklaracji ściągnięcia uszkodzonego elementu w 5 max 10 dni dalej nie został on jeszcze do nich wysłany a minęło już 17.

I tak można bez końca :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie tak jeździć ciągle po tej "Bawarii" w każdym temacie? To jest tylko człowiek, który robi swoją robote. Pomaga i odpowiada na pytania, czego chcieć więcej :cool2:

 

Swoją droga admini mogliby się zreflektować i zrobić jakiś dział do kontatku z dilerem. Ale to wymaga poluzowania polityki kasowania co 2giego posta i zajcia sie REALNYMI potrzebami userów na forum :mrgreen:

 

Trzymam kciuki za to, żeby ten temat się kiedyś posunął do przodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też uważam, że ceny to kpina.

 

I nie chodzi mi o to, że za nowe można kupić SUPER używane bo aby było używane musi być „frajer”, który kupi nowe.

 

Dla mnie jest kpiną, że OBECNE auta „premium” za wyjątkiem ceny (razy „X”) nie oferują nic więcej od „zwykłych” marek.

 

Jedynym uzasadnieniem za wyjątkiem „szpanu znaczkiem” sens kupowania modeli premium aby były naprawdę premium jest kupno wersji z silnikami NIE oferowanymi przez „zwykłe” marki (silniki M, najmocniejsze benzyny/diesle). Dla innych przypadków to tylko „szpan dla sąsiadów”.

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do człowieka który tutaj pisze w imieniu Bawarii nic nie mam - wręcz cieszę się, że starają się trzymać kontakt z klientem.

 

Inna sprawa to to, że powoli robi się dziwna sytuacja....

 

1. Bawaria Katowice - 30tys km - sorry, komp pokazuje jeszcze 20tys km do serwisu olejowego i odmawiamy wymiany... ok - zaryzykuje i zaufam mądrzejszym

2. Bawaria Katowice - 50tys km - wymiana oleju

3. BMW Frank-Cars Częstochowa - 79500km - wymiana klocków (tył) i pytanie: "...słuchajcie, pierwszy serwis olejowy miałem przy 50tys km (reakcja: WOW), zróbcie mi więc teraz bo przejechałem 30tys kolejne...", włożyli kluczyk do czytnika, okazuje się ze do serwisu olejowego zostało 19tys km, czyli znowu interwał wynosi 50tys km - oczywiście odmowa wymiany oleju w ramach pakietu. Pracownik serwisu podjął temat, bo jak sam przyznał sprawa wydaje się być mocno dziwna... Natychmiast wysłał maila do BMW Polska i dostał odpowiedź: "natychmiast ściągnąć samochód do serwisu i zrobić zdalna diagnostykę (dokładnej treści maila nie pamiętam, bo widziałem go 20 sekund, a fachowych nazw nie pamiętam).

 

Wniosek: Bawaria dalej upiera się przy tym, że wszystko jest pięknie, a w tym samym czasie BMW Polska mówi - natychmiast sprawdzić bo coś jest nie tak.

 

Najprościej jest kupić olej samemu jechać do zwykłego mechanika, zmienić ten olej - jasne - z wszystkimi którzy tak myślą zgadzam się w 100%, ale... to jest najprostsze rozwiązanie, a ja takich nie lubię. Dla mnie sprawa jest bardziej skomplikowana bo:

1. Przy moim przebiegu (79,5tys km) powinienem mieć już 2 serwisy olejowe i szykować się na 3, a uczciwie mówiąc, powinienem być już po 3 wymianach oleju... jestem po 1 (w ramach pakietu serwisowego) :)

2. Ktoś mydli klientowi oczy, że daje mu pakiet serwisowy... dla mnie totalna bzdura. Gdyby go nie było, a gwarancja mówiła o tym, że wymiana oleju jest obowiązkowa co 30tys km, a ja bym ją zrobił przy 50tys km - straciłbym gwarancję natychmiast....

3. Komputer jest mądrzejszy od człowieka i dlatego pierwszą wymianę zrobiłem przy 50tys km, ale przy 80tys km gdy wszyscy się upierają, że jest ok, nagle BMW Polska mówi, że jest coś na rzeczy...

 

Do człowieka który pisze do mnie na forum i na privie z Bawaria Motors (nie podpisując się):

- owszem, kontaktował się ze mną pracownik Bawarii z Katowic - swoją drogą poziom obsługi wielokrotnie wyższy w Katowicach niż w Jankach - i przekazał informację, że ma nadzieję, że koledzy z Częstochowy rozwiążą problem :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad2: :shock: Pewnie jakby się zatarł silnik lub turbina odmówiła posłuszeństwa, stwierdziliby Twoją winę w złym traktowaniu samochodu. Skandal! Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wrazenia estetyczne czyli kupno auta ktore mi sie podoba? To wazniejsze kryterium wyboru...

Każdy kupuje auto dla siebie i pod swoje kryteria, nie należy przejmować sie tym, co sądzą inni, na forum czy poza nim. Oni tym autem jeździć nie będą, tylko Ty, proste :wink:

 

 

WojtekA4 - z tymi wymianami oleju to jest jakaś kpina, ja po 20 tys wymieniłbym na własny koszt tak czy inaczej, bo 50 tys na jednym interwale olejowym to nawet jeżdżąc po autobanie nie wyjdzie. Nie ma co oszczędzać tych paru stówek.

 

Ja nie mam pakietu (auto z zagranicy) i jestem bardzo z tego stanu rzeczy zadowolony. Wymieniam co 15-20 tys :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad2: :shock: Pewnie jakby się zatarł silnik lub turbina odmówiła posłuszeństwa, stwierdziliby Twoją winę w złym traktowaniu samochodu. Skandal!

 

No właśnie...

 

Dodam jeszcze jedną sprawę: 13 lutego 2014 kończy mi się gwarancja i zostanę sam... Zapomniałbym.... Wczoraj w czasie rozmowy z Bawaria (dzwonili do mnie) usłyszałem, że proponują przedłużyć gwarancję... Jeżdżę dużo i jedyna opcja przedłużenia gwarancji do dla mnie ta opcja: 200tys km - której koszt wynosi 9tys zł... Ok, nie ma problemu, ale dlatego, że Bawaria tak potraktowała mój samochód, raczej będę musiał wydać kolejne 10K za to, że oni oszczędzili i zrobili mi serwis olejowy co 50tys km... Oczywiście decyzji nie podjąłem jeszcze, ale sprawy tak nie zostawię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A filtr powietrza wymieniają co 3 wymiany oleju? Jeśli tak, to po 150 tysiącach będziesz miał pierwszą wymianę tego filtra?

Hm to teraz trzeba się poważnie zastanowić przy ewentualnym zakupie auta używanego, czy nie unikać czasami aut serwisowanych w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już " zrezygnowałem" z ich super pakietu serwisowego. Trudno nacieli kolejnego klienta. :cry2: :mrgreen:

Serwisuję go nadal w ASO ze względu na gwarancję ale wszelkie wymiany zlecam na własny koszt i robię wtedy kiedy uważam to za uzasadnione czytaj dużo częściej niż pokazuje komp.

Dodatkowe koszty teraz poźniej mnie kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holy shit, nie chwal sie przy sprzedazy 335i ze pierwszy serwis olejowy zrobiles po 50 tys km.... ja bym takiego auta nie kupil... potencjalny woz do naprawy dla drugiego wlasciciela w trybie NATYCHIASTOWYM.

 

Ja gdybym kupil nowe BMW to w nosie mial bym te pakiety, jesli z autem chcilbym zostac dluzej niz 3 lata to wymienial bym olej co 15 tys, 700 pln+- to nie jakas kosmos kwota... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Stary podziwiam Cię, że jesteś w stanie latać tym autem po 50 tys bez wymiany oleju...

Rok temu kupiłem do firmy nowego fiata, tam wymienia się olej co 30 tys a chłopaki sami w serwisie mi powiedzieli, żebym po 15 tys wymieniał na własną rękę, bo 30 tys to już za dużo dla takiego auta - i tak robię.

W moim BMW też mądry komp pokazuje wymianę co ~20 tys, a ja robię mu na przekór i wymieniam co 8-10 tys i śpię spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o chciwości księgowych bmw na cenach nowych wozów skończył się na chciwości księgowych aso bmw na serwisie - bo olej do 2.0t co 30tyś albo ta dodatkowa wymiana oleju za 700 zł to :duh: , ja bym się źle czuł jadąc np na wakacje takim wozem co ma 90 tyś i 3 wymiany o 30 tyś , może chodzi faktycznie o to żeby klient jeszcze im dopłacił te 2100 za dodatkowe wymiany oleju :?:

 

nieważne, każdy chyba zdaje sobie sprawę że bmw to b.duża firma, ktoś musi utrzymać tych wszystkich managerów , może tylko żal że ta kasa za dodatki i gadżety nie idzie w lepsze wykonanie, prawdziwe aluminium, skórę , lepsze spasowanie , naukę aso jak naprawiać dobrze te wozy na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle jesli chodzi o oleje to one tez sie poprawiaja.

W innych markach, gdzie serwis platny-czyli w interesie ASO, okres wymiany od jakiegos czasu tez wzrosl do 25-30tys jak wiem.

Nie bronie tych okresow bo tez wole miec swiezy olej ale moze sprawa jest nie tylko z tytulu ASO BMW i tych okresow bezplatnych przegladowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 20tys. przebiegu, komputer zaleca żebym przejechał jeszcze 4 tys. i dopiero wówczas zgłosił sie do serwisu. Pamietam, że wspominaliscie że można wcześniej wiec zadzwoniłem żeby sie umówić a tu skucha - 2 tyg temu weszlo zalecenie od BMW że już nie można wczesniej robic przeglądów, mają sie trzymać dokładnie wg wskazań komputera.

 

Hmmm?

 

Czyli czekamy do lutego pi razy oko.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to teraz trzeba się poważnie zastanowić przy ewentualnym zakupie auta używanego, czy nie unikać czasami aut serwisowanych w ASO?

 

Myślisz że kupisz lepszy, używany z Niemiec bo Niemcy robią wymiany częściej niż wyswietla komputer? Jak znam ten naród, to trzymają się ściśle zaleceń producenta.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.