Skocz do zawartości

Kupno BMW z Niemiec od handlarza


kefiras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników,

 

Zamierzam kupić BMW serii 1 i właściwie wydaje mi się, że znalazłem już ciekawą sztukę. Umówiłem się z właścicielem na przegląd w ASO w poniedziałek i jeżeli wszystko będzie OK podejrzewam, że podpiszemy umowę kupna-sprzedaży :)

 

Jedyna rzecz, która mnie wczoraj zastanowiła to fakt rejestracji samego auta. Handlarz jak to handlarz, nie rejestruje oczywiście auta w PL ze względu na koszty. W związku z tym moje pytanie jest następujące:

Czy w procesie rejestracji w polskim urzędzie komunikacji wymagają oryginału umowy pomiędzy handlarzem a ostatnią osobą (Niemcem) wbitą w dowodzie rejestracyjnym auta ? Przeglądając różne fora prawne itp. spotkałem się z różnymi opiniami. Czy w związku z wyżej wymienionymi powinienem odstąpić od umowy jeżeli handlarz nie będzie chciał dać oryginału umowy ? Z tego co czytałem to oni raczej nie chcą się z tym dzielić.

 

Wielkie dzięki za komentarz i opinie. Pozdrawiam

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarz żadnej umowy Tobie nie da, jedyną umowa jaką potrzebujesz w urzędzie to Twoja umowa kupna auta od handlarza ewentualnie gdy zgodziłeś się na kupno na Niemca to czeka cię podrobienie umowy na dane sprzedającego z briefu.

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuję samochodu na Niemca.

 

Nie jestem pewien co do Twojej wypowiedzi. Wydział Komunikacji może niby doczepić się tego że mam umowę K-S z osobą, która nie widnieje w dowodzie rejestracyjnym. Stąd wymagana "ciągłość umów" i umowa między handlarzem a "Niemcem".

 

EDIT:

Znalazłem jeszcze takie info, że wystarczy dowód własności i odpis z ewidencji sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kwestia czy jest to "Handlarz" czy "Handlarzyna" bez działalności... w pierwszym przypadku owszem faktura ale w przypadku drugim dostaniesz aby brief i co najwyżej umowę miedzy jakimś Niemcem np. komisem a pustą częścią do wypełnienia swoimi danymi. wtedy akcyza i recykling jest na Twojej głowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.