Skocz do zawartości

Różnice między silnikami: N47D20A vs. N47D20C


demid54

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Był już omawiany ten temat na forum . Tak podejdzie ,oczywiście tej samej mocy .Należy zmienić przewód rurowy nr. 6 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NX31&mospid=50464&btnr=11_4101&hg=11&fg=40&lang=pl . Np. w "C " w przypadku wymiany rozrządu nie trzeba wymieniać wału , co zaleca BMW w "A". W "C" według opinii forumowiczów znacznie rzadziej pękają łańcuchy, co nie oznacza że rozrząd jest bezawaryjny .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Myślałem że pytasz właśnie o słupek , bo on jest najczęściej wymieniany , zamieniany . Co do różnic wynikających z zamiany całego silnika nie będę gdybał ,bo nie wiem ma 100%.

Czy można wiedzieć jaki jest powód że zadajesz to tytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy jakim przebiegu padł ,dochodziły wcześniej z silnika jakieś niepożądane dźwięki np. szuranie ? Jeżeli głowica jest ok. dlaczego chcesz wymieniać kop. silnik, a nie słupek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ok. 180tyś. Ale prawdopodobnie ktoś przekręcił licznik. A jeżeli chodzi o głowicę to jest ona pęknięta wraz z lekko skrzywionym korbowodem, dlatego też decyduje się na kompletny silnik, lecz jak na razie nigdzie nie jest dostępny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
nie ma zadnych róznic ale uwaga oznaczenie n47d20c maja tez nowe silniki a one sa inne ,,mowiac o silnikach z lat około2007 2008 2009 to czy jest A czy C nie ma róznicy silnik jest taki sam i jezdzi tez dobrze ,,na moje wszyscy pisza ze n47d20a sa gorsze a pytanie ile ma uszkodzony silnik kilometow z koncowka A na moje wiecej niz ten z koncowka C bo były produkowane (A) wczesniej to jak sie popsuły miały wiecej kilometrów przejechanie... wiec sie popsuły ,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.