Skocz do zawartości

Komputer pokładowy


Jarek666

Rekomendowane odpowiedzi

hello. chcialem sie pochwalic ze dokonalem podmianki cyfrowego zegara/termometru/sterowania webastem na pelny OBC.

w zwiazku z tym ze jak sie okazalo mam w aucie pelna instalacje pod kompa dokonalem prostej podmianki i zadzialalo. przez moment na wyswietlaczu zobaczylem slawne PPPP ale doslownie po uplywie pol sekundy zgaslo, i pojawil sie termometr. sprawdzlem, funkcje dostepne pod przyciskami, i wszystko dziala bez zarzutu.

musze tylko sprawdzic jeszcze odciecie zaplonu, bo w nowym komputerku podczas prob nie mialem zaroweczek od podswietlenia i robilem wszystko troche po omacku, ale dalbym sobie prawie glowe uciac ze wpisalem moj standardowy pin a pozniej mialem problemy z odpaleniem auta i skonczylo sie na wyjmowaniu kompa. moze czegos nie widzialem na ciemnym wyswietlaczu i stad ta pomylka? ale poza tym wszystko wskazuje ok.

 

musze tylko wymienic jescze ramke na OBCi nowy sprzet na stale wyladuje na desce rozdzielczej.

 

wg etk (zapomnialem spisac jak mialem na wierzchu) moj dotychczasowy fabryczny maly komputerek ma numery: 62.13.1.374.288 (E34 525iA Touring M50 B25)

 

"nowy" wyciagnalem w niemczech z przeznaczonej do rozbiorki piatki E34, sedan, ale nie przyszlo mi na mysl zeby spisac jej numery a wtedy wiedzialbym dokladnie model. czy po numerze kompa mozna dojsc z jakiego modelu byl? jesli tak to prosze o pomoc (tak dla ciekawosci). jego numery to 65.81.1.389.619 lub siemens 65 91 11.19.11

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Oto ten artykuł:

 

Najczęściej przyczyną usterki jest brak napięcia na pinie nr 17, jeżeli Twoje auto nie ma pomocniczego przekaźnika klaksonu (auxiliary horn relay). Bez napięcia na tym pinie OBC będzie całkowicie martwy.

 

DObra Panowie - pytanie za 100 punktów - gdzie jest umieszczony ten przekaźnik pomocniczy klaksonu i jak on wygląda.

NIe chce robić zworek pomiędzy pinami - chce zachowac oryginał :8)

525i 1991r. Islandgrün met.

525tds 1993r. Oxfordgrün met.

635 CSi/A 1981r. Zypresengrün met.

zielono mi .... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wymęczyłem temat wyświetlania PPPP, po podłączeniu kompa od E32 do 525 TDS komputer faktycznie pokazał PPPP, wtedy wpiąłem go do mojej 525i i zadziałał. Więc przełożyliśmy go spowrotem do TDSa ( w przeciągu około 20s czyli fakrycznie zanim sie skasował) i komputer wystartował ( trzeba było tylko skorygować spalanie bo pokazywał za dużo (program chyba 20)). Mówiąc w skrócie :

Wygląda na to że po podłączeniu OBC do samochodu 2,5 benzyna i w górę, OBC zczytuje program ze sterownika, a w TDSie i poniżej 2,5i nie czyta i stąd te PPPP. Dowiedziałem się (informacja nie potwierdzona w 100%) że OBC do TDSa i 2,0 mają swoją jakąś wew pamięć przez co nie ściągają programu ze sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zegarek cyfrowy/czujnik temperatury

---

pin4: ground

pin5: blue/red/yellow, temp sensor

pin8: + from fuse F1

pin9: + from fuse F20

pin18: white/blue, chimes

pin19: white/red, chimes

pin22: grey/red, light switch

 

 

 

Chcem wymienić zegarek analogowy na najprostszy zegarek elektroniczny z temperaturą . Mam taki problem , wtyczka która szła do zegarka analogowego ma tylko 3 przewody(brązowy , żółto-czerwony i szaro-czerwony) i jak włoże tam elektroniczy zegar to pokazuje się godzina 12.00 albo data 1.01 i nie da się jej już zmienić ( ani daty ani godziny , chyba że źle coś robię ) . Co musze zrobić żeby chociaż godzina mi się pokazywała ?

 

Dziękuje

 

 

Problem rozwiązany trzeba było podłączyć jeszcze pin 9 do plusa , ja połączyłem go do pinu 8

Jeśli nie idzie na siłe , trzeba użyć jeszcze większej siły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
witam . dzisiaj dostalem kompa ktory ma 10 przyciskow - jest to cos warte ? w aucie mam zamontowany fabrycznie z 6 przyciskami. , pozniej sprawdze czy dziala.

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej elegancka metoda pozbycia sie problemu PPPP, jest zainstalowanie w komputerze wtyczki kodowej (Code Plug, Kodierung Stecker). Nalezy rozebrac komputer i wlutowac w odpowiednie miejsce piny zlacza. W tylnej sciance nalezy wyciac prostokatny otwor z dodatkowymi wycieciami na zaczepy - zatrzaski wtyczki kodowej. Owa wtyczka jest do zanabycia w ASO, tam kupowalem. W wyzszych modelach, majacych Check Control w zespole wskaznikow ta modyfikacja nie jest potrzebna, konieczne dane komputer zczytuje z zespolu wskaznikow.

Jeszcze male uzupelnienie, bo w ASO moga popatrzyc wzrokiem bez zrozumienia.

Dla 520i, z plastikowym zbiornikiem paliwa, produkowanej do 9/93 numer czesci to:

65 81 8 351 054

Nowsze 520i:

65 81 8 360 997

TDS do 9/93:

65 81 8 359 376

Nowszy TDS:

65 81 8 360 999

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
witam. dziś i ja dopadłem u siebie w BM kostkę i zobaczyłem ze mam tylko 3 kable. brązowo-pomarańczowy, żółto-czerwony, szaro-czerwony. z tego co wyczytałem to pełnego OBC już nie podłączę. Ale zegarek cyfrowy da rady sie podłączyć..?? Jeszcze kiedyś zauważyłem, że mam kostkę na czujnik temperatury. napiszcie mi czy dało by radę u mnie to wszystko podłączyć i żeby dziadojstwo działało :modlitwa:
http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zegarek cyfrowy da się jak najbardziej podłączyć przy 3 przewodach ja tak zrobiłem u siebie.Dopadłem na szrocie 2-gą kostkę od pełnego komputera,na kostce masz znaczone piny po jednaj stronie od 1 na początku a na końcu 13 i z drugiej strony powycinałem kable mi nie potrzebne do niczego jeśli chcesz zostaw kabel pin 22,ja go wyciąłem bo wkurza mi podświetlenie przycisków.

 

pin4: masa w zwykłym zegarku kolor brązowy- elektronicznym :brązowy/pomarańczowy paskiem

pin5: niebiesko/czerwony/żółte prążki - czujnik temperatury zewnętrznej (ten kabelek zostawiłem żeby później założyć ten czujnik)

pin8: + fioletowy/brązowy pasek nowa kostka - zasilanie spod stacyjki pociągnąć od wiązki radia tylko pamiętaj że to nie jest czerwony ani czerwono/biały (+) tylko podpinaj się pod fioletowo/biały(jest trochę grubszy niż inne przewody w wiązce)i to na nim pojawia się (+) w pozycji kluczyka 1,2,start

pin9: + zostaje przewód jak w zwykłym zegarku czerwono żółty

pin18: white/blue, dodatkowy sygnał zegarka tzw gong (tylko nie pamiętam czy informuje o pełnej godzinie zbliżającej się czy ostrzega o niskiej temperaturze )

pin19: white/red,dodatkowy sygnał zegarka tzw gong (tylko nie pamiętam czy informuje o pełnej godzinie zbliżającej się czy ostrzega o niskiej temperaturze )

pin22: szary.czerwony pasek podświetlenie przycisków podłączany razem z przewodem szary/czerwony pasek w zwykłym zegarku

 

U mnie działa to jak w oryginale jeśli nie przekręcę kluczyka nie da się ustawić zegarka,naciskam przycisk UHR i zegarek się podświetla po około 10 s gaśnie,a gdy włączam światła włącza się podświetlenie przycisków.Naciska guzik UHR pokazuje się godzina można ją ustawić (przyciskami h/DAT i nim/Dat) wciskam po ustawieniu przycisk UHR ,(podobnie ustawiam datę)po wyjęciu kluczyka dalej działa zegarek i się nie przetrawia.Memo informuje o zbliżającej się pełnej godzinie chyba 15 minut przed sygnałem dźwiękowym (ja nie używam tej funkcji )

Edytowane przez Ziutek_O-ka
Nie maszyna a technika zrobi z Ciebie zawodnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.