Skocz do zawartości

Paruje Lampa Xenon..


Manofthelake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka miesiecy temu bylem u mechanika wymienic żarówki od swiatel długich i od tamtej pory jedna lampa podczas deszczu mi paruje.

 

Czy ktoś miał taki problem i go rozwiązał ? dodam ze lampy to xenon.

 

Nie wie mtez czy dobrze pamietam, ale zostala mu jakas jakby gumka czy cos.. czego nie wiedzial gdzie to dokladnie wlozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 mozliwosci:

1. "mechanik" zle zalozyl klapke i woda dostaje ci sie do reflektora

2. "mechanik" wydlubal z reflektora odpowietrznik - ten gumowy element.

 

U mnie tez parowal reflektor po myciu na myjni.

Okazalo sie, ze mialem zlamany przez poprzedniego wlasciciela jeden zaczep klapki, i woda pieknie plynela sobie do reflektora.

 

Rozwiazan masz kilka, poczawszy od porzadnego sprawdzenia czy klapka siedzi jak powinna, konczywszy na zrzuceniu zderzaka i wyjeciu reflektora "na stol" i sprawdzeniu co jest przyczyna parowania.

Jesli wczesniej nie parowal to reklamuj wymiane, tylko zadaj sobie pytanie, czy ponownie oddasz samochod w rece kogos, kto potrafi spartolic tak prosta operacje...

 

Swoja droga, to polecam ci zajac sie tematem jak najpredzej, nim zacznie ci korodowac (luszczyc sie) odblysnik xenonu, bo potem bedziesz musial wymienic caly reflektor.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zarejestrowani
Wyjmij lampy, otworz klapke i suszarka troszke podmuchaj, zdejmij gumowe kapturki z odplywow przeczysc je i zloz spowrotem

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zaślepka lamp xenon

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To problem prawie każdego e90 . Lampa najwidoczniej nie jest dobrze uszczelniona . Ja miałem to samo w mojej E90 parowała czasami cala po jakimś czasie sama odparuje ... Słyszałem , ze to wada i na gwarancji kiedyś bmw coś z tym robiło ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem tydzien temu 2 sztuki.

Koszt w ASO 74 zł/szt.

W bmwcentrum 71 zl, ale trzeba czekac.

 

Na przyszlosc polecam nie dawac "Mietkom", "Juźkom" i innym domoroslym mechanikom dostepu do auta.

 

Tak najprawdopodobniej u mnie zostaly urwane prawie wszystkie zaczepy w obu reflektorach!

Te klapki zdejmuje sie WYLACZNIE od spodu, majac zdjete nadkola!

Jak bedziesz mial mozliwosc, to sie PORZADNIE przypatrz jak wyglada klapka i jak ja zdejmowac, tak abys sobie nie uszkodzil nowej.

 

PZDR.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je sam bez problemu sciągam i nic sie im niedziało.. dopiero jakis czas po wizycie u

najbardziej zachwalanego tutaj mechanika w SZN ( który robił mi xenony ) zauważyłem że klapka

nie jest cała i brakuje przy nadkolu też takiej jednej osłonki, przez która wymienia sie

modul od skretnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.