Skocz do zawartości

Nie działają przyciski kierownicy i inne


raficml

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post. Postaram się opisać problem najdokładniej jak potrafię.

 

W samochodzie mojego ojca BMW X3 E83 LCI X3 2.0d M47N2 SAV ECE wystąpił problem z klimatyzacją (przestała działać), kilku "magików" próbowało z tym walczyć i polegli. Kolesie z Jaworzna na przeciwko McDonalda wykryli zę to niestety parownik (czyli rozbiórka całej deski rozdzielczej). W serwisie 3500 u nich 1500zł. No ale pomyślałem że zaoszczędzę i wykorzystam fakt iż dojeżdżają do klienta i sam rozebrałem cała deskę (kupiłem łyżki itp) wszystko szło bardzo sprawnie. Klima zrobiona i chłodzi aż miło. Ale po złożeniu zaczęły się problemy

 

Problemy:

1. Nie działają przyciski na kierownicy (klakson działa)

2. zaświeciły się ikonki (poduszka powietrzna) - wykasowałem już

3. zaświeciła się ikonka 4x4 i nie działają przyciski kontroli trakcji i zjazdu z górki obok drążka biegów (znajomy mówi że to chyba czujnik światłą stop) ale dlaczego akurat teraz i ojciec zauważył ze non-stop palą się światła stopu z tyłu.

4. nie działa przycisk zamykania drzwi z przycisku na środku deski (pod światłami awaryjnymi), ani nie można zamknąć drzwi naciskając "zamknięcie drzwi" na drzwiach kierowcy (ojciec mówi że to działo się już wcześniej), mało tego mówił ze zdarzyło się raz że jak auto się nagrzało na parkingu pod sklepem to samo zaczęło się otwierać i zamykać.

 

Reasumując ojciec jest wkurzony bo z tymi światłami stopu to już tym autem nie za bardzo idzie jeździć.

 

Czy to możliwe żeby problem tkwił w module komfortu ?? (np. numer części 61 35 3 454 607). Co by się stało jakbym kupił taki używany na allegro??

 

Czujnik świateł stop już zamówiłem w serwisie BMW w Katowicach, ale pewnie po wymianie trzeba będzie i tak jechać i podpiąć pod komputer.(czy to naprawdę może być tylko ten czujnik i jak mogłem go zepsuć przecież tam nic nie rozbierałem podczas ściągania deski rozdzielczej??

 

Jako nie zarejestrowany czytam to forum czasem i wiem że jest tu paru specjalistów od elektroniki, czy jest w stanie mi ktoś pomóc z tym 4x4 (hamulce) i z tymi przyciskami??

 

Pozdrawiam i przepraszam że tak dużo za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem czujnik świateł stop ale nie kupiony w BMW tylko zamiennik i nic się nie poprawiło.

 

Dalej po chwili wyskakuje kontrolka 4x4. :/ ale nie podłączałem pod kompa bo w serwisie mi powiedzieli że tego typu wymiany nie potrzebują interwencji i same powinny się zaadaptować.

 

Da rade ktoś pomóc ??

 

Sprawa pilna bo ojciec potrzebuje auta do pracy.

 

tel 507662029

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.