Skocz do zawartości

Nawigacja, system nie czyta płyty


RPRT07

Rekomendowane odpowiedzi

Staje przed pewnym dylematem, mianowicie pobrałem najnowszą mapę stąd:

 

viewtopic.php?f=91&t=201905

 

nagrałem mapę na płytę verbatim z prędkością 2x, ustawiłem weryfikacje po nagraniu, załadowałem płytę do GPS'u w samochodzie, wyjąłem kluczyk na ponad 5min i niestety system nie widzi/ nie czyta płyty. Ten sam zabieg powtórzyłem z użyciem płyty sony i uzyskałem podobny rezultat

 

Posiadam BMW 750i z sierpnia 2005 r. po lifcie z nawigacją Professional

 

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety znowu nie czyta płyty, po odczekaniu 5min, system instaluje około 5min płytę po czym wywala komunikat brak płyty CD/DVD w napędzie...

 

Użyłem płyty Verbatim DVD+R DL 8X, a nawigacje nagrałem na nią z prędkością 2X i z weryfikacją po nagraniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem... Jakim programem nagrywać i czym jest mode2???

 

W E90 miałem kiedyś podobny problem i rozwiązaniem było włożenie oryginalnej starszej płyty po czym kopia zaczęła działać :D Jednak w przypadku mojej E65 włożenie oryginału nic nie daje... Co gorsza też nie widzi mapy- jest to kwestia braku Polski na fabrycznej płycie z 2005 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety znowu nie czyta płyty, po odczekaniu 5min, system instaluje około 5min płytę po czym wywala komunikat brak płyty CD/DVD w napędzie...

 

Użyłem płyty Verbatim DVD+R DL 8X, a nawigacje nagrałem na nią z prędkością 2X i z weryfikacją po nagraniu....

 

Nagraj na zwykłej dvd a nie DL i najwolniej jak sie da....

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem... Jakim programem nagrywać i czym jest mode2???

 

Nagraj nero wersja ponizej 8.0....i nic nie musisz ustawiać....powinno bezproblemowo śmigać tylko prędkość ustaw na najwolniejszą

 

W E90 miałem kiedyś podobny problem i rozwiązaniem było włożenie oryginalnej starszej płyty po czym kopia zaczęła działać :D Jednak w przypadku mojej E65 włożenie oryginału nic nie daje...

 

To inna nawigacja kolego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety znowu nie czyta płyty, po odczekaniu 5min, system instaluje około 5min płytę po czym wywala komunikat brak płyty CD/DVD w napędzie...

 

Użyłem płyty Verbatim DVD+R DL 8X, a nawigacje nagrałem na nią z prędkością 2X i z weryfikacją po nagraniu....

 

Nagraj na zwykłej dvd a nie DL i najwolniej jak sie da....

 

 

Czyli sugerujesz bym pobrał wersje na DVD SL (DVD5)... Spróbuje, może w końcu się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty nagrywasz dobre mapy ??? Kolega podał ci link wyzej i masz to nagrac na zwyłkej dvd + lub -

 

Tak.

 

Pobrałem nawigacje stąd: viewtopic.php?f=91&t=200848

 

Wersje z fotoradarami na DVD9 (z fotoradarami na wszystkie kraje znajdujące się na płycie DVD DL (płyta 8,5GB DVD+R DL))

 

Możliwe, że nie mam softu V31 ani V32... Jak mogę sprawdzić jaki posiadam soft?

 

Mapa High 2013 oryginalna BMW bez i z fotoradarami (do testowania)

 

Single Layer DVD's (DVD5, DVD+R, zwykła DVD), wycięte języki - tylko angielski

Double Layer DVD's (DVD9, DVD+R DL), działa tylko z softem V31 i V32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nagraj na zwykłej płycie kolego.....ile razy mam to napisać :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

Jak nie wiesz które masz pobrać to te są odpowiednie:

http://chomikuj.pl/matimisztal/BMW+Navigation/BMW+Navigation+DVD+Road+Map+Europe+HIGH+2013

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie czyta ori mapy to laser jako pierwszy bym podejrzewał.Jest cały temat jak rozebrać i wyczyścić samemu co nie oznacza,ze to pomoze.Moze być po prostu do wymiany i tyle :mrgreen:

A o jaką aktualizację pytasz ???

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czytałem i z tego co rozumiem to aktualizacja dotyczy bardziej starego radia MK4, a nie systemu z iDrive w E65 :)

 

Tym bardziej, że czytanie całego wątku to masa czasu, gdzie właściwe informacje są w jednym zdaniu, dlatego miło byłoby gdyby ktoś odpowiedział konkretem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Napisz kolego z jakich rwjonow jestes moze Ci cos.znajdziemy nie daleko

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.