Skocz do zawartości

Problem z szybami


darko_sc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z przednimi szybami :( w e90 po lifcie. Rozładował mi się akumulator i teraz przednie szyby, aby zasunąć muszę trzymać przycisk :? Opuszczają się w automacie. Tylne działają prawidłowo. Z kluczyka jak zamykam lub otwieram to tylko działają tylne :( Jak próbuje z zamka to tylko otwierają się drzwi od kierowcy i szyby nie działają. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie musisz nauczyć samochód w którym położeniu szyby są domknięte. Technicznie wygląda to tak:

- wejdź do auta i zamknij drzwi

- Włącz zapłon ale nie uruchamiaj silnika

- Zaczynając od szyby kierowcy trzymaj przycisk otwarcia szyb ok dwie sek dłużej niż trwa jej otwarcie (powinieneś usłyszeć dźwięk stycznika)

- Teraz robisz tak samo, tyle że z zamknięciem szyby

Adoptujesz w ten sam sposób wszystkie pozostałe szyby.

Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie mam czasu ani nie chce mi sie tego tlumaczyc :D

Tu masz dwa linki do inicjalizacji szyb bocznych.

Powinno pomoc :)

http://www.m3post.com/forums/showthread.php?t=462100

http://www.zpost.com/forums/showthread.php?t=62834

 

Jesli bedziesz mial problemy to postaram sie pomoc.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, bo u siebie mam ten sam problem. Szyby z automatu zjeżdżają w dól, lecz żeby zamknąć trzeba trzymać przycisk. Zrobiłem tak jak jest w podanych linkach, lecz po tej procedurze, po zasunięciu szyby, szyba nie chce się opuszczać. Jak naciskam zamykanie to słychać przekaźnik, a jak próbuję odsunąć szybę to nie dzieje się nic... Dopiero po ponownym wzbudzeniu samochodu można odsunąć szybę.

 

Czynności jakie wykonałem u siebie:

1. Otworzyłem samochód

2. Wsiadłem i włożyłem kluczyk do stacyjki, zapaliła się tylko kontrolka akumulatora.

3.

Erasure of initialization:

• Open door window glass fully

• Actuate power window switch in "Open" position (second switch position) and hold down for between 15 and 20 seconds

This clears initialization of the power window. Anti-trapping protection and one-touch control (toll) function are inactive.

Check whether one-touch control (toll) function is inactive, otherwise repeat procedure.

Reinitialization:

• Close door window completely

• After upper end position is reached, interrupt actuation of power window switch and then hold switch again for approx. 1 second in "Close" position (second switch position)

• Open door window glass fully

• After upper end position is reached, interrupt actuation of power window switch and then hold switch again for approx. 1 second in "Open" position (second switch position)

• Close door window completely

• After upper end position is reached, interrupt actuation of power window switch and then hold switch again for approx. 1 second in "Close" position (second switch position)

 

4. Po wykonaniu tej czynności gdy chcę odsunąć szybę, szyba się nie opuszcza. Gdy nacisnę przycisk zamykania, słychać przekaźnik, gdy naciskam żeby szybę odsunąć nic nie słychać.

 

Co dokładnie oznacza punkt: Terminal "R" activated? Jest to wymienione tutaj:

 

Initialization is performed on the power window switch of the relevant door.

Requirements for correct initialization:

• Terminal "R" activated

• Doors and windows closed

• Sufficient battery voltage; connect charger if necessary

Initialization comprises:

• Erasure of initialization

• Reinitialization

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawdopodobnie musisz nauczyć samochód w którym położeniu szyby są domknięte. Technicznie wygląda to tak:

- wejdź do auta i zamknij drzwi

- Włącz zapłon ale nie uruchamiaj silnika

- Zaczynając od szyby kierowcy trzymaj przycisk otwarcia szyb ok dwie sek dłużej niż trwa jej otwarcie (powinieneś usłyszeć dźwięk stycznika)

- Teraz robisz tak samo, tyle że z zamknięciem szyby

Adoptujesz w ten sam sposób wszystkie pozostałe szyby.

Powinno pomóc.

 

 

Włącz zapłon, ale nie uruchamiaj silnika oznacza że należy włożyć kluczyk "do dziury" i bez naciskania pedału hamulca nacisnąć przycisk START.

Może tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie musisz nauczyć samochód w którym położeniu szyby są domknięte. Technicznie wygląda to tak:

- wejdź do auta i zamknij drzwi

- Włącz zapłon ale nie uruchamiaj silnika

- Zaczynając od szyby kierowcy trzymaj przycisk otwarcia szyb ok dwie sek dłużej niż trwa jej otwarcie (powinieneś usłyszeć dźwięk stycznika)

- Teraz robisz tak samo, tyle że z zamknięciem szyby

Adoptujesz w ten sam sposób wszystkie pozostałe szyby.

Powinno pomóc.

 

Po wykonaniu tych czynności przednie szyby w ogóle się nie opuszczają natomiast tylne działają tak jak powinny :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie musisz nauczyć samochód w którym położeniu szyby są domknięte. Technicznie wygląda to tak:

- wejdź do auta i zamknij drzwi

- Włącz zapłon ale nie uruchamiaj silnika

- Zaczynając od szyby kierowcy trzymaj przycisk otwarcia szyb ok dwie sek dłużej niż trwa jej otwarcie (powinieneś usłyszeć dźwięk stycznika)

- Teraz robisz tak samo, tyle że z zamknięciem szyby

Adoptujesz w ten sam sposób wszystkie pozostałe szyby.

Powinno pomóc.

 

Po wykonaniu tych czynności przednie szyby w ogóle się nie opuszczają natomiast tylne działają tak jak powinny :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli postepowales zgodnie z instrukcjami i nie pomoglo to ostatecznosci mogl ci sie rozkodawac modul.

 

W tym poscie kolega mial podobny problem i rozwiazal go przez ponowne zakodowanie opcji zamykania automatycznego.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=202226

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zadane wcześniej pytanie:

Co dokładnie oznacza punkt: Terminal "R" activated?

 

 

Jest to wymienione tutaj:

Initialization is performed on the power window switch of the relevant door.

Requirements for correct initialization:

• Terminal "R" activated

• Doors and windows closed

• Sufficient battery voltage; connect charger if necessary

Initialization comprises:

• Erasure of initialization

• Reinitialization

 

Jak poprawnie wykonać "reset" szyb, bo chyba nie do końca mi się to udaje. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Terminal R to kluczyk w stacyjce (Terminal 15) i wciśnięty przycisk START/STOP, bez wciśniętego pedału hamulca w automatach lub sprzęgła w manualu.

Ja miałem ostatnio taką sytuację, że po odłączeniu ze słupka wtyczki drzwi tylnich po stronie kierowcy i ponownym jej podłączeniu, szyba zamykała się i w momencie styku z górną ramką drzwi opuszczała o jakieś 5-7cm.

Zresetowałem tę szybę w taki sposób

- wsiadłem do auta, zamknąłem wszystkie drzwi

- kluczyk w stacyjkę i wciśnięty START/STOP

- przyciskiem na drzwiach tylnich otworzyłem szybę, w sumie trzymałem przycisk 20sek.

 

Po tym zabiegu szyba zamyka się bez żadnego problemu, działa automatyczne podnoszenie i opuszczanie, zarówno z przycisków w aucie jak i z pilota. Funkcja zatrzymania szyby kiedy napotka na przeszkodę też działa.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zresetowałeś szybę tylko poprzez opuszczenie jej na sam dół i trzymanie przycisku jeszcze przez 20sek.? Później tylko wyciągnąłeś kluczyk ze stacyjki i po ponownym jego włożeniu szyba działała normalnie?

 

Dzięki wielkie odnośnie wyjaśnienia nt. Terminal "R".` :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli zresetowałeś szybę tylko poprzez opuszczenie jej na sam dół i trzymanie przycisku jeszcze przez 20sek.?

Czas 20 sekund uwzględnia również czas opuszczenia szyby, innymi słowy 20 sekund liczone od momentu naciśnięcia przycisku opuszczania.

 

Po opuszczeniu szyby i odczekaniu łącznie wspomnianych 20sekund nie wyjmowałem nawet kluczyka ze stacyjki tylko podniosłem trochę szybę, puściłem przycisk, a później pociągnąłem przycisk i zamknąłem szybę w trybie automatycznym.

Następnie sprawdziłem czy wszystkie funkcje działają, tj.

- opuszczanie/podnoszenie szyby z przycisku w tylnich drzwiach - tryb automatyczny i manualny

- opuszczanie/podnoszenie szyby drzwi tylnich z przycisku w drzwiach kierowcy - tryb automatyczny i manualny

- opuszczanie/podnoszenie wszystkich szyb z pilota

- zabezpieczenie antypotrzaskowe

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No wlasnie sie okazalo, ze ma. Mnie calkiem wywalilo ten modul i nie mam poziomowania ksenonow, kierunkowskazow, szyby wszystkie przestaly sie otwierac, nie dziala PDC z tylu. Na I-Drivie mam komunikat: Lighting system faulty czy cos w tym stylu.

 

Modul FRM to nie tylko modul swiatel i nie wiem dlaczego tak jest nazywany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawna nazwa FRM to "Footwell module", czyli moduł przestrzeni podłogowej. Jak sami widzicie w nazwie nie ma żadnego słowa związanego ze światłami. Nazwa "moduł świateł" przyjął się prawdopodobnie z poprzednich modeli aut, gdzie faktycznie za światła był odpowiedzialny moduł nazywany "Sterownik świateł". FRM odpowiada zarówno za światła zewnętrzne jak i wewnętrzne, szyby, składaniem lusterek zewnętrznych oraz centralnym zamkiem drzwi kierowcy jak i czujnikami zamknięcia/otwarcia drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

 

u mnie wystąpił podobny problem natomiast słyszałem, że rozwiązaniem jest ponowne kodowanie sterownika - w moim przypadku problem z szybami pojawił się po zakodowaniu DRL - świateł dziennych. Inpą również nie mogę przyuczyć automatu zamykania szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej,

Z szybami przednimi miałem dokładnie tak jak opisywał Lukas88, ale nic więcej się nie działo.

Pomogło pełne programowanie auta i wszystkich modułów w ASO. Podczas diagnozy nie pojawiały się żadne komunikaty błędów. Trochę trwało posprawdzanie wszystkiego i było podejrzenie że to FRM + jakiś inny modol na "D" . Ostatecznie po kodowaniu wszystko działa.

Tylko teraz od nowa muszę zaprogramować składanie lusterek i wyłączyć start/stop.

Pozdr

Tomek

P.S. przy okazji mojej przygody dowiedziałem się że w E90/1 często frm pada i BMW ma program dofinansowania, więc trzeba się pytać w ASO o takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.