Skocz do zawartości

Przed zakupem 3GT vs 5 sedan


anakinra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wg mnie 5Gt sprzedaje się slabo wyłącznie z powodu wyglądu. Nie znam nikogo kto kupilby BMW jedynie ze względu na komfort jazdy wykonanie czy prestiż.

BMW maja to do siebie ze jak na nie patrzysz to chcesz je mieć choćby przyszlo za to zaplacic czasem irracjonalna cene, W niektórych modelach dodatkiem do tego chwytającego za serce wyglądu sa wlasciwisci jezdne albo tez wygląd jest rekompensowany przez frajde z jazdy ( mysle ze jest tak z seria1). W przypadku 5GT nie ma tych dwóch ostatnich cech i w związku z tym nie jest to samochod dla milosnika BMW. Tak to mniej więcej wygląda z mojego punktu widzenia.

 

No to wlasnie czytasz opinie kogos, kto wlasnie w ten sposob, kupil ten samochod :mrgreen:

 

Kupilem ten samochod wlasnie ze wzgledu na wyposazenie i komfort jazdy.

Sylwetka F07 w moich oczach uchodzila za obrzydliwa. A jednak, doskonaly srodek. Wyposazenie oraz 'Frajda z jazdy' spowodowala, ze i z czasem zaczalem patrzec mniej krytycznie na wyglad zewnetrzny, az w koncu stwierdzilem, ze ten samochod mnie sie podoba!

Tak, podoba! Ze wzgledu na swoja 'obrzydliwosc' jest unikalny. Ludzie, ktorych mijam, zastanajawiaja sie czy to BMW serie 5 czy cos innego, bo wyzsze, dluzsze.. etc.

 

Poza tym, prowadzac samochod, widze wnetrze, a nie karoserie z zewnatrz. Bo to auto ma sie mnie podobac i mi sluzyc. Zachwyt przechodniow jest na dalszym miejscu :cool2:

 

PS. Osobiscie F34 mnie sie jakos malo podoba :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikalność samochodu - ważna rzecz. Dotąd jeździłem Alfą 159. I rzadko się mijałem z "bliźniakiem". W 5 GT można zdecydowanie poczuć unikalność.

Więc na pewno jest to auto dla indywidualistów. Bo F10 i F30 to już jest jak psów :lol:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z argumentami powyżej się nie zgodzę - fajnie mieć unikalne auto, oczywiscie pod warunkiem, ze ogolnie jest tak dobre jak reszta. Ale wtedy, jest tak samo czestym uzytkownikiem drog jak reszta. No chyba, ze to speszial sport excluzif edyszyn za milion luidorow :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z argumentami powyżej się nie zgodzę - fajnie mieć unikalne auto, oczywiscie pod warunkiem, ze ogolnie jest tak dobre jak reszta. Ale wtedy, jest tak samo czestym uzytkownikiem drog jak reszta. No chyba, ze to speszial sport excluzif edyszyn za milion luidorow :)

 

A dlaczego uwazasz, ze GT nie jest tak dobre jak reszta?? :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z argumentami powyżej się nie zgodzę - fajnie mieć unikalne auto, oczywiscie pod warunkiem, ze ogolnie jest tak dobre jak reszta.......

 

Doszlismy do wniosku, ze GT jest 'unikalnym' samochodem.

 

Natomiast wg Ciebie, ( tak zrozumialem), zeby auto zasluzylo na miano 'unikalnego ( w tym przypadku) - powinno byc dobre jak reszta.

 

Pytam w takim razie: w czym GT jest gorsze, bardziej awaryjne, etc.. od reszty, o ktorej piszesz :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosilem sie do Alfy. A unikalnosc 5GT - u mnie w obrebie 500 metrow od domu sa trzy. Wszystkie stalowoczarne. Dwie z kratka. Pomijam, ze zadna mi sie nie podoba (kwestia gustu oczywiscie). Ja wybralbym albo 5 w kombi albo X5.

3GT nie ogladalem, ale jesli jest wielkosci 3 w srodku - odpada w moim przypadku. Reasumujac - jesli kogos stac i ma 2 dzieci - ponizej 5 lepiej nie schodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach, ok. W porzadku:)

 

Widzisz, ja mieszkam na polnocy Monachium i niestety, GT widuje bardzo rzadko, a wydawac by sie moglo, ze w stolicy Bawarii bedzie tego od groma :norty:

 

F34 nie jest wielkosci F30 w srodku. Jest wieksze, dluzsze, komfort dla pasazerow jest wiekszy. :cool2:

 

Co do duzego samochodu, ktory pomiesci 2+2 rodzine.. Hmm, sam sie borykalem z podobnym problemem (2+1) i chcialem duze auto. Stanelo na tym, ze mam 5GT, ktore duzym bagaznikiem nie dysponuje. Natomiast w pewnym momencie zdalem sobie sprawe, ze tak naprawde, duzo miejsca potrzeba, kiedy cala rodzina wybiera sie np. na urlop, etc.. A taka wyprawa nie ma miejsca na codzien, tylko sporadycznie.

Dlatego, nie woze na codzien ze soba powietrza duzym samochodem ( Q7, Mercedes GL, etc) tylko kiedy jest taka potrzeba, box na dach i mozna sie doskonale zapakowac. :cool2:

 

Na codzienne podroze na zakupy, do pracy, starczy maly samochod :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. 5GT wygląda jak garbata świnia :mrgreen:

Bez urazy dla posiadaczy, ale taka jest moja subiektywna opinia....

Na pewno jest bardziej funkcjonalna od sedana czy może od touring'a, ale ten wygląd....

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3GT nie ogladalem, ale jesli jest wielkosci 3 w srodku - odpada w moim przypadku. Reasumujac - jesli kogos stac i ma 2 dzieci - ponizej 5 lepiej nie schodzic.

 

przedni fotel odsunięty na 100cm, tylna dziura pomiędzy oparciem fotela a siedziskiem kanapy (tzw. ilość miejsca na nogi z tyłu), auta 4 drzwiowe BMW, aktualne serie:

1) 1: 23cm,

2) 3: 27cm,

3) 3 GT: 37cm,

4) 5: 23 cm (tyle co w "1")...

 

dla porównania, golf VII: 26cm...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. 5GT wygląda jak garbata świnia :mrgreen:

Bez urazy dla posiadaczy, ale taka jest moja subiektywna opinia....

Na pewno jest bardziej funkcjonalna od sedana czy może od touring'a, ale ten wygląd....

 

Nie ma to jak wrażenia subiektywne wyrażające gusta :D :cool2:

 

Mnie również wersje GT nie podobają się na zewnątrz. W środku w 5GT odnoszę wrażenie że siedzę w F10 ale z odrobinę wyższym kredensem na środku. Dużo miejsca jest z tyłu i zdecydowanie więcej niż w F10 - płyta z F01. Bagażnik kwestia dyskusyjna.

Zwiedziłem też F34 i miejsca tam za dużo więcej w porównaniu do F30 nie ma i na pewno mniej niż w F10. Stąd mam wrażenie że F34 jest nie tylko chybionym strzałem jesli chodzi o wygląd auta ale też i o klienta szukającego funkcjonalności i estetyki.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z szerokoscia? I od czego jest odsuniety ten fotel na 100 cm?

Jak dlugie sa siedziska foteli? Zwlaszcza te z tylu? Bo wiesz - jesli miejsca na nogi w 2 samochodach masz po 30 cm ale jedno ma 70 cm siedzenia a drugie 50....

W 3 byl niezly bajer, a mianowicie przednie fotele mialy wezsze oparcia + wytloczenia na kolana pasazera z tylu. I to daje miejsce na nogi. Tak bylo w E90 nie wiem jak teraz.

Poza tym szerokosc - w 5 z tylu dwie osoby wygodnie trzy od biedy. W "trojce" ramionami posklejane...

 

Wlasnie funkcjonalnosc 5GT to dla mnie znak zapytania, bo :

komfort oczywiscie na plus

srodek super

bagaznik - obojetnie jak otwierany - do touringa sie nie umywa, w przypadku auta z kratka to juz calkiem porazka.

Ja jestem wychowany na Suvach, w tym moim ideale praktycznosci czyli Grand Cheerokim. I jezeli czegos mi w autach brakuje to wlasnie tej "praktycznej" wielkosci. Nie ma to znaczenia dla 2 osob, ale jak dochodza dzieciaki, rowerki, narty pies i babcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Tobą Lassar zgodzę w 100%.

 

Jeśli potrzebuje do mniejszego auta jakim jest F30 więcej miejsca aby od czasu do czasu coś przewieźć to biorę F31. Samo stwierdzenie "więcej miejsca" nie pasuje do F34 bo tego miejsca tam wiecej nie ma. Ale chyba nie o miejsce tu chodzi tylko o design tego auta który powinien trafiać w czyjeś gusta. A że te są dyskusyjnę to sprzedaż wygląda tak jak widać :duh:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z szerokoscia? I od czego jest odsuniety ten fotel na 100 cm?

Jak dlugie sa siedziska foteli? Zwlaszcza te z tylu? Bo wiesz - jesli miejsca na nogi w 2 samochodach masz po 30 cm ale jedno ma 70 cm siedzenia a drugie 50.......

 

weź rysunek przekrojowy z danymi technicznymi jeśli chodzi o wymiary auta, będziesz miał tam rozrysowane od czego do czego jest złapany wymiar, na większości rysunków są podane szerokości, wysokości wnętrza, długości siedzisk, długości oparć...

 

co do wymiarów siedzisk, grubości oparć i powiązanych z nimi wymiarów, nie mam pojęcia/nie jest podane czy dla np. F10 wymiar był łapany dla komfortów/sportów//standardowych czy uśredniony...

 

wg rysunku BMW:

3GT - szerokość tyłu 146cm, wysokość tyłu 97cm, długość siedziska tylnego 53cm, wysokość siedziska tylnego 67cm, miejsce na nogi tył 37cm (dla przedniego fotela odsuniętego o 100cm)

5 - szerokość tyłu 149cm, wysokość tyłu 97cm, długość siedziska tylnego 51cm, wysokość siedziska tylnego 68cm, miejsce na nogi tył 23cm...

 

jakbym ja miał kupować auto rodzinne z postu to pomimo, że 3GT jest o 2 klasy brzydsze w środku, gorzej wykonane, gorzej wyciszone, środek stworzony z tańszych materiałów to jednak wybór byłby na te "gorsze" 3GT bo dla rodziny w środku jest po prostu więcej miejsca...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej plycie jest 3GT? Bo moze ja zrobili na plycie 5? Wcale bym sie nie zdziwil :)

Tak jak wczesniej pisalem - nie mialem bezposredniego kontaktu z 3GT wiec sie nie wypowiadam.

 

Całkiem możliwe...F34 ma większy rozstaw osi od F30 o 110mm i minimalnie mniejszy od F10.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed dylematem co kupić żonie,

Wybierałem pomiędzy f34, a f11, wiec zgłębiłem temat dokładnie

Jeżeli chodzi o miejsce wewnątrz, to ustawiając fotel pod siebie (186cm wzrostu, 88kg wagi) w f34 za fotelem kierowcy było wyraźnie więcej miejsca, ja zasiadając na tylnej kanapie siedziałem wygodnie, o czym nie mogę powiedzieć w F11.

U mnie zaważyły względy komfortu, oraz użyte materiały, które w f11 biją na głowę f34.

Dla synka (5 lat) na tylnej kanapie jest wystarczająco dużo miejsca ( choć jest w stanie kopnąć w oparcie fotela pasażera), w 3gt nie był wstanie tego zrobić przy komfortowym ustawieniu fotela pasażera.

Żonie natomiast odpowiada wielkość bagażnika f11 :-)

Wiec wybór zależy tylko i wyłącznie od preferencji i potrzeb użytkownika.

Moja rada, jedz wypożycz jeden i drugi samochód, ustaw fotele pod siebie, pojeździj i podejmij decyzje.

Edytowane przez fugaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F10 jest ciasno tak jak mówią koledzy wyżej z tyłu. Ja wożę 7mio latka, pomimo że lubię siedzieć "na kierwonicy" gdzie fotel jest przesunięty do przodu dość mocno, to za duzo miejsca z tyłu nie zostaje. Gorzej jak ktoś chce wsiąść za fotel żony, ona jak to kobieta, pomimo filigranowej postury, ma zawsze ustawiony w pozycji lekko leżącej, odsuniętej mocno do tyłu i automatycznie z tyłu w piątce robi się scisk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlatego, nie woze na codzien ze soba powietrza duzym samochodem ( Q7, Mercedes GL, etc) tylko kiedy jest taka potrzeba, box na dach i mozna sie doskonale zapakowac. :cool2:

 

 

No powietrza nie wozisz, ale porównując z F10, wozisz grubo ponad 200 kg niepotrzebnego ciężaru, a ponad 100 kg w porównaniu do F11. ;)

 

A co najzabawniejsze wymieniony przez Ciebie Merc GL jako "duży samochód" jest dłuższy od 5GT zaledwie około 10 cm. :) Audi Q7 jest jeszcze krótsze i dzieli je od F07 raptem 7 cm.

 

Jakbyś sobie tego nie wmawiał jeździsz wielkim, ciężkim autem. ;) No ale za to na tylnej kanapie można walnąć niezły trójkącik tyle jest miejsca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No ale za to na tylnej kanapie można walnąć niezły trójkącik tyle jest miejsca. :)

 

I dla tego bardzo podoba mi się 5GT :mrgreen:

A tak między nami 5GT jest super komfortowa w porównaniu z F10 a wożenie powietrza nie każdemu przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.