Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo dużo zależy od stylu jazdy, w mieście da się zejść nawet i do 11l ale mi np brało 17-18l. w stołecznych korkach i przy wieczornym wykorzystywaniu pełnej mocy. Ale 20l raczej nie przekroczy. Trasa tak samo, zależy czy to autobahn na tempomacie (8-11l), czy polska trasa czyli non stop wyprzedzanie - wtedy tak jak w mieście.

Dla silnika turbo nie da się podać realnego spalania, noga i natężenie korków ma tu bardzo duże znaczenie. Przy jeździe w centrum e60 520d pali mi 11-12l. ropy, na co zaraz właściciele 520d z mniejszych miast powiedzą: jakie 12l.?! Mi spokojnie udaje się schodzić do 7l w mieście!.

Turbo żyje - turbo pije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym się nie starał to w mieście więcej niż 10 litrów mi nie spala (ale to małe miasto) nawet teraz kiedy temeratury są ujemne.

 

No ale nie od dziś wiadomo że życie w stolicy jest droższe :)

 

Od odbioru auta nie kasowałem kompa wychodzi narazie 7,6l , 70% miasto i 30% trasa.

 

ps. nie wiem jak w 535d może wychodzić średnio 8,5l chyba że 70% przypada na trase a reszta na miasto.

 

http://images61.fotosik.pl/448/d83c078ce939fe42med.jpg

Jak w Trzech prostych krokach zniszczyć wspaniałą marke jaką jest BMW ?


Krok Pierwszy : Zastąp napęd na tył napędem na koła przednie w 2015r

Krok Drugi: Wpakuj silnik 3 cylindrowy z MINI do limuzyny BMW 3 w 2016r

Krok Trzeci: Wpakuj silnik 4 cylindrowy do limuzyny BMW 7 w 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma tu ktos moze 535i ? nie che zakladac noweo tematu ile to mniej wiecej pali w miesie na trasie i w mieszkanym cyklu ? tylko realne spalanie podajcie nie zanizone :>

... Co prawda trochę cięższe bo GT ale poniżej 13 nie schodzę w cyklu mieszanym, w zasadzie trasa przeważa. Na letnich kołach +1L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ma tu ktos moze 535i ? nie che zakladac noweo tematu ile to mniej wiecej pali w miesie na trasie i w mieszkanym cyklu ? tylko realne spalanie podajcie nie zanizone :>

 

Ja mam w xDrive'ie. W mieście od 12 do 15 litrów, ale 15 to już trzeba się włóczyć w korkach. Średnio około 13. W trasie 9-11 litrów, wiadomo, że jak ktoś leci na autostradzie 200 km/h to dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

....no tyle wychodzi jesli jest to trasa to srednie spalanie wyznaczonej podrozy jest na poziomie 6-9.0l/100km, w korkach typu Warszawa-korek wychodzi 11-13l/100km. Spokojna jazda w miescie 7-9l/100km. Spokojna trasa poza miastem 6-8l/100km. Auta uzywam 50/50 trasa-miasto

 

2.0d w X1 60/40 miasto/trasa wychodzi srednie spalanie 7.6l/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temperaturach kolo 0C - Katowice, rano korki - 11l po poludniu srednia z dnia spada do 7,5.

Trasa w deszczu K-ce - Bielsko- Katowice + zastoje w Tychach i takie tam - ogolnie predkosci zadne - 5,5l

Wczoraj rekord dojazdu do pracy, zimny + korek, odcinek 10km srednie spalanie 14l :)

Oczywiscie caly czas mowa o 520d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spadła więc dochodzę w mieście do 9.2l/100km. Mam na razie 1500km przebiegu po 6 tygodniach jazdy i praktycznie tylko miasto ale ze sporym udziałem obwodnicy Wawy. Tryb jazdy nadal "na emeryta" więc emocji silnik jeszcze nie przeżywa :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące spalania. Ta sama trasa, mniej więcej tak samo zakorkowana. Start z zimnego silnika. 520d vs M550d. Dojazd do centrum Katowic, korki nawet nie największe ale koło OBI na Kościuszki postój kilka minut (520d troche dłużej). Tryb comfort, żadnego pałowania, żadnych udziwnień, ten sam kierowca ten sam styl jazdy.

 

520d:

http://lassarus.nazwa.pl/bmw/520d.jpg

 

M550d

http://lassarus.nazwa.pl/bmw/m550d.jpg

 

smacznego:)

 

PS

550d raz mi się udało zejśc po Katowicach poniżej 10 l. Na trasie przy max spokojnej jezdzie 7,5l

 

PS2

Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już co mnie czeka jak "zacznę jeździć" :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące spalania. Ta sama trasa, mniej więcej tak samo zakorkowana. Start z zimnego silnika. 520d vs M550d. Dojazd do centrum Katowic, korki nawet nie największe ale koło OBI na Kościuszki postój kilka minut (520d troche dłużej). Tryb comfort, żadnego pałowania, żadnych udziwnień, ten sam kierowca ten sam styl jazdy.

 

550d raz mi się udało zejśc po Katowicach poniżej 10 l. Na trasie przy max spokojnej jezdzie 7,5l

 

Właśnie te 8,5 czy 9,2 litra w 550d ja jakoś tego nie kupuje ale już 17,3 w korkach to i owszem.

Jak w Trzech prostych krokach zniszczyć wspaniałą marke jaką jest BMW ?


Krok Pierwszy : Zastąp napęd na tył napędem na koła przednie w 2015r

Krok Drugi: Wpakuj silnik 3 cylindrowy z MINI do limuzyny BMW 3 w 2016r

Krok Trzeci: Wpakuj silnik 4 cylindrowy do limuzyny BMW 7 w 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 9.2 u mnie w M550xd to pewnie dlatego że na obwodnicy Wawy nie ma korków :D Do tego pozostaje jeszcze kwestia szybkości z jaką bucik opada do podłogi zabierając ze sobą pedał gazu np. podczas startu ze świateł :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten wynik 550d bo 535xi osiągnąć w mieście 17 litrów to wyczyn i przy średniej około 30 km/h to praktycznie niemożliwe. Trzeba by było stać w korkach prawie cały czas.

 

Odpal auto przy -1C przejedz 10 km w 20 minut i sprawdz. X5 mi pali 23 przy takich zalozeniach. Ale juz dogrzane, wykorzystujac trase spadnie do 16.

Po to robilem zdjecia zeby nie bylo niedomowien. Fizyka obowiazuje jedna nas wszystkich. Reasumujac - M550d na miasto nie ma sensu - ani sie nie rozpędzisz, ani tanio nie dojedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne :D Niezależnie od temperatury na zewnątrz odpalam codziennie w temp. 10-11C. Tyle mam w podziemnym garażu, podobnie w firmie :D

Przejeżdzam 4km w lekkim korku, potem 12km obwodnicą Wawy i znowu 2km w korku :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziwny ten wynik 550d bo 535xi osiągnąć w mieście 17 litrów to wyczyn i przy średniej około 30 km/h to praktycznie niemożliwe. Trzeba by było stać w korkach prawie cały czas.

 

Odpal auto przy -1C przejedz 10 km w 20 minut i sprawdz. X5 mi pali 23 przy takich zalozeniach. Ale juz dogrzane, wykorzystujac trase spadnie do 16.

Po to robilem zdjecia zeby nie bylo niedomowien. Fizyka obowiazuje jedna nas wszystkich. Reasumujac - M550d na miasto nie ma sensu - ani sie nie rozpędzisz, ani tanio nie dojedziesz.

 

No tak, ale nie porównuj X5 ważącego ponad dwie tony z silnikiem i skrzynią w znacznie starszej technologii z F10 535xi. W takich warunkach o jakich piszesz 17 litrów na bank nie przekroczę. Dla mnie ten wynik 550d jest dziwnie duży a nie 535xi jakiś mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, ale nie porównuj X5 ważącego ponad dwie tony z silnikiem i skrzynią w znacznie starszej technologii z F10 535xi. W takich warunkach o jakich piszesz 17 litrów na bank nie przekroczę. Dla mnie ten wynik 550d jest dziwnie duży a nie 535xi jakiś mały.

 

Sądzę że 17l w F10 M550xd w mieście jest jak najbardziej osiągalne. Dałbym radę wykręcić lepszy wynik :mrgreen: Pytanie czy chciałbym jeździć w ten sposób po mieście :duh:

Wkrótce wypad na narty czyli ponad 3000km w obie strony. Zobaczymy jaki będzie wynik spalania w tym silniku w trybie 100% autostrada. No prawie 100%. Do wjazdu na A2 na Puławskiej mam 4km a na koniec 25km po alpejskich dróżkach. Będzie okazja odpalać na zimnym :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsza część testu spalania wykonana. 1500km z Wawy do Ischgl omijając dzięki RTTI korki i inne zdarzenia. Cały czas płynna jazda w sporej mierze na tempomacie. Żadnych korków i powłóczenia 10km/h. Bez gwałtownych startów, przyśpieszanie w miarę możliwości na tempomacie od dolnych granic gdy zaczynał działać. Prędkości przepisowe czyłi 140km/h w PL, 130-140km/h w DE, 100-130km/h w Austrii. Spalanie po restarcie statystyki w chwili wjazdu na autostradę w Wawie.

Wynik jaki osiągnąłem to 7.5 l/100km :cool2: Przed wjazdem do Austrii było 7.6 ale ostatnie 140km tunelami i ograniczeniami do 100km/h zrobiły wynik końcowy.

 

Miał miejsce jeden wybryk od 0km/h z parkingu na mało ruchliwym odcinku do ...końca czyli do oporu na 250km/h ale nie miało to wielkiego wpływu na wynik na całej trasie przejazdu :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.