Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Ja wczoraj wyzerowałem komputer pokładowy podróży po przejechaniu ok. 3000 km.

Średnia z komputera: 8.0 l/100 km, samochód F11 525xd LCI (aktualny przebieg ok. 40.000 km).

 

Te 3000 km przejechałem głównie po Wawie (w tym czasie tylko raz byłem na trasie 2x300 km).

Choć faktem jest, że trochę z tego przebiegu wykonałem po obwodnicy (ale za to z prędkością, przy której spalanie niekoniecznie jest niskie) :wink:

 

Dla mnie jest to bardzo dobry wynik jak na tak ciężkie auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po trasie 800km zapodałem zdjęcia z eko jazdy jak emeryt i wyszło na baku 1250km - średnia była 5.2l/100km

Przypomnę zdjęcie (po zatankowaniu był zresetowany przebieg dzienny i komp pokazuje ile jeszcze na baku można zrobić tym stylem jazdy):

http://i790.photobucket.com/albums/yy189/mariusz15/20150320_195301_zpsczb3wtjh.jpg

 

Dziś zrobiłem prawie 900km, inna trasa i też inna jazda - jazda zgodnie ze sloganem "Radość z jazdy"

- 2/3 trasy to autobana z prędkościami 160-180km/h, czasem +200km/h

- trochę miasta

- około 200km różnych dróg dwukierunkowych, gdzie po raz pierwszy na dłużej śmigałem na SPORT+ i muszę powiedzieć, że to zupełnie zmienia samochód - tylko brak 8 biegu wkurza, ale jest fajnie, dobrze się wyprzedza, a dotąd jakoś głównie jeździłem na COMFORT+...

Reasumując - dynamiczna jazda, może nie ekstremalna, ale deptanie prawego pedału dość zdecydowane i często obroty silnika wysokie i mieszanie biegami - no bo to w końcu tylko 520d :)

 

Przy ostatnim dystansie czyli 800km wyszło tak:

http://i790.photobucket.com/albums/yy189/mariusz15/20150325_174946_zpskgce68ww.jpg

 

czyli na baku zrobiłbym 950km - i zdziwiłem się, średnia z całej trasy wyszła... 7.0l/100, czyli moim zdaniem i tak mało - spodziewałem się przynajmniej 8.5l. Fakt, że były odcinki, gdzie nie dało się cisnąć z racji sporego ruchu, stąd też pewnie zużycie malało... Różnica w stylu jazdy na całym baku wynosi ok. 300km.

 

I tak sobie myślę - czy warto robić 4 takie trasy jak emeryt, żeby zaoszczędzić jeden bak paliwa? Czyli tak naprawdę 4 dni jazdy jak emeryt lub 4 dni radochy z jazdy. Inaczej mówiąc za jakieś 300zł mamy 4 dni "Radości z jazdy" :)

Moim zdaniem z punktu widzenia właściciela F10 - nie warto, choć różnie jeździmy głównie nie z powodów finansowych, tylko po prostu z innych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Świetne wyniki. Ja jestem zdania, że nie warto jeździć jak emeryt cały czas będąc właścicielem F10. Ja zmieniłem swój styl jazdy głównie w mieście, bo po pierwsze mają zabierać prawko za przekroczenie o 50 km/h (a każdym F10 to łatwizna), a po drugie taka jazda jest zbyt niebezpieczna ze względu na wiele zagrożeń w mieście. Zbyt wiele można stracić...Przy okazji wychodzi mniejsze spalanie, ale ono nie jest dla mnie celem. Nie od dziś wiadomo, że dynamiczna jazda dieslem niewiele podnosi spalanie, a w benzynie znacznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po trasie 800km zapodałem zdjęcia z eko jazdy jak emeryt i wyszło na baku 1250km - średnia była 5.2l/100km

Przypomnę zdjęcie (po zatankowaniu był zresetowany przebieg dzienny i komp pokazuje ile jeszcze na baku można zrobić tym stylem jazdy):

http://i790.photobucket.com/albums/yy189/mariusz15/20150320_195301_zpsczb3wtjh.jpg

 

Dziś zrobiłem prawie 900km, inna trasa i też inna jazda - jazda zgodnie ze sloganem "Radość z jazdy"

- 2/3 trasy to autobana z prędkościami 160-180km/h, czasem +200km/h

- trochę miasta

- około 200km różnych dróg dwukierunkowych, gdzie po raz pierwszy na dłużej śmigałem na SPORT+ i muszę powiedzieć, że to zupełnie zmienia samochód - tylko brak 8 biegu wkurza, ale jest fajnie, dobrze się wyprzedza, a dotąd jakoś głównie jeździłem na COMFORT+...

Reasumując - dynamiczna jazda, może nie ekstremalna, ale deptanie prawego pedału dość zdecydowane i często obroty silnika wysokie i mieszanie biegami - no bo to w końcu tylko 520d :)

 

Przy ostatnim dystansie czyli 800km wyszło tak:

http://i790.photobucket.com/albums/yy189/mariusz15/20150325_174946_zpskgce68ww.jpg

 

czyli na baku zrobiłbym 950km - i zdziwiłem się, średnia z całej trasy wyszła... 7.0l/100, czyli moim zdaniem i tak mało - spodziewałem się przynajmniej 8.5l. Fakt, że były odcinki, gdzie nie dało się cisnąć z racji sporego ruchu, stąd też pewnie zużycie malało... Różnica w stylu jazdy na całym baku wynosi ok. 300km.

 

I tak sobie myślę - czy warto robić 4 takie trasy jak emeryt, żeby zaoszczędzić jeden bak paliwa? Czyli tak naprawdę 4 dni jazdy jak emeryt lub 4 dni radochy z jazdy. Inaczej mówiąc za jakieś 300zł mamy 4 dni "Radości z jazdy" :)

Moim zdaniem z punktu widzenia właściciela F10 - nie warto, choć różnie jeździmy głównie nie z powodów finansowych, tylko po prostu z innych powodów.

 

 

slaaaaabo kolego do emeryta Ci jeszcze brakuje ;] ostatnio testowalem to u siebie i na pierwszej cwiartce paliwa zrobilem 400 km :D nie przekraczalem 110km/h tempomat 90% autostrada :) wynik 4.3 :)

 

 

a z Twego 1.zdjecia wnioskuje ze od pelnego spaliles jakies 45L on na 800km wiec 5.6 jest noooormalnym wynikiem :)

glupie pytanie czy warto jak sam zaznaczyles BAK paliwa na 4 trasy ja takich bakow w miesiacu oszczedzam 2-3 :D wiec warto ZAWSZE :) pamietaj ze ludzie sie bogaca ciezka praca i oszczedzaniem :)

 

szerokosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też... Szału bym dostał. Zwłaszcza korzystając z tempomatu (nigdy tego nie zrobiłem jeszcze... Nawet nie umiałem kupcowi mojego poprzedniego auta odpowiedzieć na pytanie "jak włączyć tempomat")

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaaaaabo kolego do emeryta Ci jeszcze brakuje ;] ostatnio testowalem to u siebie i na pierwszej cwiartce paliwa zrobilem 400 km :D nie przekraczalem 110km/h tempomat 90% autostrada :) wynik 4.3 :)

 

 

a z Twego 1.zdjecia wnioskuje ze od pelnego spaliles jakies 45L on na 800km wiec 5.6 jest noooormalnym wynikiem :)

glupie pytanie czy warto jak sam zaznaczyles BAK paliwa na 4 trasy ja takich bakow w miesiacu oszczedzam 2-3 :D wiec warto ZAWSZE :) pamietaj ze ludzie sie bogaca ciezka praca i oszczedzaniem :)

 

szerokosci :)

 

No ale ja pisałem, że jadąc "na emeryta" nie byłem zawalidrogą, jechałem normalnie i płynnie, aczkolwiek spokojnie - max do 130km/h - tak, żeby było w miarę normalnie. Po prostu wolniej bym chyba nie dał rady (chodzi o nerwy) a to, że da się jeszcze mniej spalić, to wiem. Gratuluję cierpliwości :)

 

Co do drugiego stylu jazdy - te też nie było extremalnie wariacko - po prostu dynamicznie, częste wyprzedzanie, a na autostradzie szybko - na pewno tym samym autem da się jeszcze więcej spalić niż 7.0l/100 w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no podziwiam za jazdę autostradą do 110 km/h

 

To grozi zaśnięciem ;)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post przez JacoFK » 28 Mar 2015 16:34

 

Kriss33 napisał(a):no podziwiam za jazdę autostradą do 110 km/h

 

 

 

To grozi zaśnięciem ;)

 

To co zaoszczędzisz na paliwie - to wydasz na Red Bulle :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie włączyła się rzeczywistość. Kilka żwawszych startów spod świateł, trochę dynamiczniejszej jazdy wieczorami, trochę więcej turlania w korkach i mamy wynik 10.3/100.

 

Nadal przyzwoicie, jak mniemam.

 

m.

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po ostatnim moim wyniku spalania w mieście , dzis 11,4.

Mam takie podsumowanie spalania w mieście dla 528i ( N 20 )

12-13 l - jazda dynamiczna, czasem obroty max, prędkości czasem 3 cyfrowe

11,4 - jazda dynamiczna , nie na Eco pro , prędkości zdecydowanie dwucyfrowe

10,3 - jazda na Eco pro, delikatnie z gazem, max 2500 obr, prędkości do 70 km/h.

 

Pierwszym stylem juz nie jeżdzę, za miesiąc wchodzą przepisy o zabieraniu prawka. Wybieram styl drugi, trzeci zbyt męczący, bez emocji.

 

Wesołych świat wszystkim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550D - średnie spalanie w trasie 9,5-10 litrów. Nie wiem jak innym w tym motorze wychodzi mniej. Ustawiony tempomat na 140 spalanie 8,4 litra.

 

Z tempomatem w zakresie 120-140 km/h w zaleznosci od lokalizacji Polska/Niemcy/Austria/Szwajcaria wychodzi 7.5-7.8 l/100km.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tak sobie ostatni sprawdziłem bak , 530D średnia 7,5 (dokładnie tyle podawał komp) 830km zrobione 62 zatankowane ze 100km w mieście reszta trasy po 30-100km troche ekspresówek większość normalnych szos spokojna/średnio dynamiczna jazda zależnie od nastroju głównie jeżdziłem na naszym wybżeżu dach otwarty wieć nie deptałem specjalnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje 525xd niestety nie schodzi poniżej 10 :D

Dużo Ci pali to auto, musisz chyba sporo stać w korkach...

U mnie średnia z komputera na dystansie 3000km: 8.0 l/100 km (F11 525xd LCI, aktualny przebieg ok. 43.000 km).

Tak "na co dzień", jak częściej restartuję komputer, pokazuje mi średnie spalanie ok. 8.2 ... 8.5 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.