Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

A mówią na mieście że 520d nie jedzie :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie F11 525xd średnie spalanie ok. 8 l/100 km (trasa/miasto po 50%).

Uważam, że jak na blisko 2-tonowe auto z X-drive i 218KM - to jest całkiem przyzwoity wynik.

 

P.S.

Jeżdżąc po samym mieście nie wykręciłem jeszcze 2-cyfrowego średniego spalania, a do "okupantów" prawych części jezdni raczej nie należę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
520d jedzie bardzo dobrze. W mieście bez problemu można się przemieszczać dynamicznie, na autostradzie bez wysiłku osiąga 180 km/h i więcej. Pali przy tym bardzo mało. W mojej opinii dopłacanie do 530d nie ma sensu ze względu na akcyzę, a jest to i tak półśrodek, bo mega osiągów nadal nie ma, a cena dużo wyższa, spalanie trochę wyższe, obsługa droższa itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie F11 525xd średnie spalanie ok. 8 l/100 km (trasa/miasto po 50%).

Uważam, że jak na blisko 2-tonowe auto z X-drive i 218KM - to jest całkiem przyzwoity wynik.

 

P.S.

Jeżdżąc po samym mieście nie wykręciłem jeszcze 2-cyfrowego średniego spalania, a do "okupantów" prawych części jezdni raczej nie należę :wink:

 

Dlatego zostawiam swoją w bawarii w środę na diagnostyke wtrysków i czegoś tam jeszcze bo u mnie spalanie po mieście nie schodzi poniżej 10,4l/100km.

Uważam, że do 9l jest ok. Zobaczymy czy znajdą jakieś nieprawidłowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego nie mam wątpliwości że 520d jedzie i to naprawdę nie najgorzej. Kilka flotówek w firmie faktycznie lata spore dystanse i spalanie przy tym dziwnie niskie. Az się czasem dziwie ze tak mało może spalić takie auto a czasy przejazdów np. Berlin-Wawa podejrzanie krótkie :)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli to ciasne miasto i tylko miasto to spalanie 10,4 jest prawidłowe. Ja po ciasnej Łodzi jak pojeździłem kilka dni swoją E60 520d w automacie, to miałem średnie spalanie 9 litrów. Gdy wcześniej jeździłem F10 520d w automacie też było około 9 litrów (góra 9,5). F10 jest cięższe, ale ma lepszą skrzynię dlatego wychodziło podobnie. Skoro 525dX jest jeszcze cięższe i ma napęd 4x4 to ma prawo spalić 10 litrów. Wszystko zależy od warunków jazdy. Ktoś kto się przemieszcza w godzinach szczytu zawsze będzie miał wyższe spalanie od tego, który jeździ w innych godzinach lub nie wjeżdża w miasto.

 

Sprawdzić zawsze możesz samochód, ale wg mnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A no to za duża różnica. Mój znajomy ma takie auto jak Ty i ma średnie spalanie około 9 litrów. Tylko że on czasami gdzieś tam poza Łódź wyskoczy i wtedy tę średnią poprawi. Jakby się tylko włóczył po Łodzi, na krótkich odcinkach to raczej byłby bliżej 10. W Twoim przypadku jak masz porównanie do 520d, to faktycznie trochę za duża różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych wychodzi, że F10 jest ok. 75 kg cięższe od e60. Następna 5er ma być za to kilkadziesiąt kg lżejsza, więc pewnie będzie ważyła mniej więcej tyle co e60. Tyle że moim zdaniem w spalaniu to jest różnica dziesiątych części litra. Zgadzam się, że największe spalanie wyjdzie przy jazdach miejskich, w korkach, na krótkich trasach.

 

Spodziewałem się, że średnie spalanie w 520d będzie wyższe niż ok. 10l przy prędkościach ponad 200 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
F10 jest cięższe, ale ma lepszą skrzynię dlatego wychodziło podobnie.

Nie jestem pewny, ale wydaje mi sie ze F10 jest lzejsze od E60

 

No wydaje Ci się. :)

 

E60 520d w automacie waży około 1600 kg.

F10 520d w automacie od 1720 kg w górę.

 

Te 100 kg to mniej więcej 6-7% w spalaniu. Tyle oszczędza 8HP w stosunku do 6HP, dlatego palą podobnie. Oczywiście mowa o spalaniu w mieście, bo na trasie lżejsze E60 spali mniej, bo tu skrzynia nie będzie miała większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja F10 ma wpisane 1625kg netto. Na stronie BMW F10 po lifcie ma "średnio" 1690 kg. Z ciekawości podjade kiedyś i zważe. Co prawda będzie z paliwem, ale co tam :)

 

Co do zużucia: 100 kg ciężaru to nie jest dodatkowe 7%. Większy wpływ mają opony. U mnie pomiędzy latem i zimą jest około 0.5 litra różnicy. Zakładając podobną temperaturę otoczenia oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak coś piszę, to staram się pisać w oparciu o fakty a nie domysły. ;)

 

Dam Ci prosty przykład. F10 LCI 520d sedan waży 1705 kg w automacie. Kombi 1810 kg. Mamy 105 kg różnicy.

Sedan spala wg BMW 5,3 l/100 km. Kombi 5,7 litra. Czyli kombi wg BMW spala o 7,5% więcej.

 

Więc chcesz czy nie chcesz, to te 100 kg w przypadku F10 520d to jest te 7% więcej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem samochód z bawarii. Komputer nie pokazał żadnych błedów. Testowali wtryski - jest ok. Wymienili filtr powietrza.

Wyjeżdżając z serwisu zrestartowałem kompa w samochodzie i po pokonania trasy 70km do pracy wg. jego wskazań splanie spadło o 1,5l!! :shock:

Jak zatankuje do pełna to sprawdzę czy zmienili wskazania kompa czy faktycznie pali mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s30.postimg.org/5qpn7d1q9/IMG_6434.jpg

 

F11 520d jazda głównie miejska.

 

Jak na jazdę głównie miejską średnia prędkość jest imponująca. Jak jeżdżę po Poznaniu to 30km/h jest wyczynem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odebrałem samochód z bawarii. Komputer nie pokazał żadnych błedów. Testowali wtryski - jest ok. Wymienili filtr powietrza.

Wyjeżdżając z serwisu zrestartowałem kompa w samochodzie i po pokonania trasy 70km do pracy wg. jego wskazań splanie spadło o 1,5l!! :shock:

Jak zatankuje do pełna to sprawdzę czy zmienili wskazania kompa czy faktycznie pali mniej.

 

Jaki masz przebieg? Pytam pod kątem właśnie tego filtra powietrza.

Ja do tej pory miałem tylko jeden przegląd (ok. 26.000 km) w ramach Service Inclusive, który nie obejmował wymiany filtra powietrza (tylko olej z filtrem oleju).

Procedura BMW mówi o wymianie filtra powietrza co drugi przegląd, chyba że jest mocno zabrudzony - wtedy wymieniają przy każdym przeglądzie.

 

Jakieś 3.000 km po tymże przeglądzie postanowiłem zaglądnąć do mojego filtra - i był naprawdę porządnie zapaskudzony.

Nie wierzę, że zabrudził się tak mocno przez te 3.000 km od przeglądu - po prostu mój serwis ma najwidoczniej "wysoko umieszczony" punkt odniesienia co do czystości filtra... :wink:

 

W każdym razie skończyło się tym, że kupiłem sobie oryginalny filtr przez internet i sam go sobie wymieniłem.

Nie wiem jaki to w moim przypadku miało wpływ na spalanie - ale skoro u Ciebie wymienili tylko filtr powietrza i spalanie spadło o 1,5 litra... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
http://s30.postimg.org/5qpn7d1q9/IMG_6434.jpg

 

F11 520d jazda głównie miejska.

 

Jak na jazdę głównie miejską średnia prędkość jest imponująca. Jak jeżdżę po Poznaniu to 30km/h jest wyczynem :mrgreen:

 

No dokładnie. Jak zobaczyłem tą średnią to mi się śmiać zachciało. Ja mam 25-28 km/h w Łodzi. A przy tym i tak spalanie było niezłe w 520d bo około 9 litrów/100 km. Nie wiem po jakim mieście jeździ kolega bbmw skoro jeżdżąc głównie po nim ma taką średnią. :)

 

A co do tego 525dx to też mi się wydaje, że wrzucili nowy soft, który spowodował poprawę. Innej opcji nie widzę. Jeżeli by coś wymieniali w ramach jakiejś kampanii to by się tym pochwalili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu gdzie mieszkam i latam na ile pozwoli 2.0d jest A1 A4 i DTŚ :D

 

w poprzednim 528xi było wolniej bo drożej :norty:

 

http://s11.postimg.org/6nld48uyb/IMG_5011.jpg

 

 

 

Polecam czytać posty.

Kto powiedział, że cały czas jeżdzę przepisowo? :norty:

Typowo polskie podejście do tematu.

Sam nie zrobiłem to innemu nie wierze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.