Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

Robiliśmy trasę z kolegą w zeszłym miesiącu X3 20d Gdynia - Stryków i kawałek dalej poza autostradę - prędkości 170-190km/h na tempomacie na A1.

Jestem w wielkim szoku bo średnia tego X-a była 9litrów z naprawdę szybkiej jazdy.

Wiem że moje 28i przy takich prędkościach średnia wyszłaby ~16.

Ukłony dla 2.0d, jak ktoś dużo robi trasy to kapitalny motor. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja ostatnio jechałem swoim X3 20i Hartge z Warszawy d oSwinoujścia...trasa A2/S3...średnia prędkość 140-160km/h i spalanie rzędu 11-13l/km (było 28-29st. C)

...20d jest nieporównywalnie oszczędniejszy vs. N20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednia predkosc aby pomiar by wiarygodny musi miec wartosc do 1 km/h. Podawanie zakresu +/- 20km/h nie jest prawidlowe. Dla wykluczenia najlepiej wkleic zdjecie z komputera podrozy. Mamy czas, predkosc, odcinek pomiarowy oraz spalanie - brak watpliwosci :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego taki pomiar ma byc niedokładny? chodzi o pomiar przy danej prędkości bez uwzględnienia postojów przy bramkach...

...jade A2 (na odcinku od Wawy do węzeł Jordanowo), zapinam tempomat na 140km/h...jade i jade...i jade (kilkanaście / kilkadziesiąt km)...i na chwiliowym wskażniku zużycia paliwa wskazówka i na komp. podróży wskazanie 11l/100km...zapinam tempomat na 160km/h...i jade i jade (kilkanaście / kilkadziesiąt km) i jest 13l/100km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega czepia sie słowa średnia prędkość, a wiadomo, ze to moze byc jedna wartość. Precyzyjnie powinieneś napisać jechałem 140-160 i spalił ... Itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z komputera to sobie mozesz jedynie czas przejazdu odczytac :P

 

140-160km/h srednia predkosc ;) taaaaaa i to jeszcze w Polsce :)

 

napisz wyraznie ze starales sie jechac 140 -160 to jeszcze mozna uwierzyc :) by miec srednia 140 to trzeba naprawde "zapie@#$ac" chyba ze wbijasz na a2 rozpedzisz sie do 150 kasujesz kompa jedziesz 200km bez wciskania hamulca wtedy masz srednia 150 :) ale na a2 sie NIE DA jechac NONSTOP 200km bo sa bramki i musisz sie zatrzymac :)

 

 

ja dla przykladu f10 520d 2011r manual 18" 245 kapcie, pelny bak pod korek, 400km po wroclawiu 400km po autostradzie 300 km po polniakach, do zapalenia sie rezerwy przejechalem 1040 km, przy tankowaniu do pelna przejechalem 1070km do baku weszlo pod korek 64L on vervy, Średnie 5,98 z tego co wlalem a przejechalem z kompa srednie 5,7. srednia predkosc 80km/h. na autostradzie 130-150, polniaki do 110. miasto jak Miasto we wroclawiu sie szybko nie jezdzi. i tyle :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież w drugim poście wyraźnie napisałem, że o spalanie przy danej prędkości...na odcinku między bramkami na A2...więc warto dokładnie czytać...nie pisałem o prędkości śr. z komputera...

 

mnie interesuje to jaka jest różnica w spalaniu przy danej prędkości np. 140km/h między dieslem a bęzyną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież w drugim poście wyraźnie napisałem, że o spalanie przy danej prędkości...na odcinku między bramkami na A2...więc warto dokładnie czytać...nie pisałem o prędkości śr. z komputera...

 

mnie interesuje to jaka jest różnica w spalaniu przy danej prędkości np. 140km/h między dieslem a bęzyną...

 

Imo nieduza, ze 2-3l, o ile bedziesz jechac plynnie te 140. Roznica, na niekorzysc benzyny, pojawi sie gdy zaczniesz mocniej wciskac gaz i wchodzic na wysokie obroty - czego w klekotach nie ma

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o spalaniu mojego 3.0d a teraz czas na 2.0d :-)

Przejazd w 99% autostradami z Wawy do Davos i powrów F30-tka. Jechala zona z brzdącami wiec info może byc odrobinę wypaczone, ja wlokłem sie z koniecznosci F10 z reszta rodziny z tyłu ;)

Trasa A2 do Berliner-Ring, Norymberga, Ulm, Bregenz, Davos - prawie 1500 km w jedna strone. Większość przejazdu tempomat w zakresie 120-140 km/h. Ustawiłem sobie na tempomacie w F10 "dystans do żony zderzaka" i sobie jechałem spokojnie z tyłu :mrgreen:

Silniczek 2.0d w F30 w tamtą stronę wciągnął 5.7l ale zatankowany w CH pod korek prawie chciał dojechać na baku do domu w PL :shock: Spalanie na poziomie 5.4l Trasa ta sama, kierowca i jazda bez zmian. Jedyna różnica to ON z Shell'a w Szwajcarii. Ja mam podobne doświadczenie w F10 :8) A F10-tka oczywiście w trybie w jakim się poruszaliśmy odpowiednio około 2l więcej.

Jak dla mnie 2.0d i 3.0d w BMW w kwestii spalania rewelacja :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wykorzystać wycieczkę do Norwegii, aby sprawdzić rzetelność danych fabrycznych w kwestii spalania: 520D, cztery osoby, bagażnik pełny. Trasa zróżnicowana, ale fiordy (serpentyny oraz spore różnice w wysokości) i niemieckie autostrady (ponad 200km/h) przeważały. Były ze trzy miasta po drodze i usypiające 80km/h po za terenem zabudowanym w Norwegii.

Lodów komputer nie kręci, zatankowałem pod korek 295 litrów.

http://www.img.pl/hkZf.jpghttp://www.img.pl/lkZf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa...:) Nie żebym nie wierzył, ale swoim 528xi też mogę przejechać długi dystans, z czego sporo po autostradach około 160 (do 250 w porywach entuzjazmu), po czym ostatnie np. 300 km w nudnym norweskim stylu - 80 km/h. I pstryknąć zdjęcie z ekranu podobne do Twojego - może nie 5.5, ale 7-8 l/100km...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad :) rewelacyjny wynik.

 

jaka masz skrzynie? i kola na "rakiecie" :) ?

 

za tydzien wybieram sie swoim powozem na poludnie z trasa 1500km w jedna strone tez podziele sie wynikiem :D z tym ze nie ja place za paliwo i autostrady wiec wolno nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Cześć

Moja trasa Wroclaw - okolice Wenecji przez Niemcy. Jazda nocą spokojna płynna jazda, prędkości niewielkie tak 120-160 najczęściej, średnia prędkość wyszła 106 km/h, spalanie 8 l/100.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/004aeef2ede5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem pierwszą dłuższą trasę: 630km Katowice-Mielno średnie spalanie wg kompa 10,4l przy średniej prędkości ok. 96km/h. Połowa trasy autostrady, Vmax wg gps 164km/h. Jest :cool2:
[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.