Skocz do zawartości

135i z RWD na AWD


Harvey

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

 

Mam pytanie i prośbę o info czy jest szansa na zmianę w napędzie 135i coupe z RWD (bo tylko taki napęd siedzi tam fabrycznie) na AWD.

Chodzi mi dokładnie o budę coupe bo wiem że w 3d w nowych M135i takie rozwiązanie jest już w serii (tam chyba jest już nawet nowy ZF 8 biegowy).

Czy da się w takim wypadku dokonać takiej zmiany przy pomocy zmiany skrzyni i dołożenia reszty gratów nie ingerując w drastyczny sposób w zawieszenie i blachy (nie chciałbym niczego ciąć, spawać, przemieszczać silnika itp).

Jeżeli seryjnie jeździ to w M135i a coupe wymiarami przodu chyba się nie różni to czy da się taką zamianę zrobić?

Rozmawiamy tylko o automacie.

 

Z góry dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że jest to nie wykonalne i nie opłacalne... Xdrive to inteligentny napęd, sterowany elektronika...

Samochód nawet jeśli jakimś cudem byś przerobił to po pierwsze taniej by Ci było kupić tą nową z salonu, po drugie wieczne problemy z elektronika ( mechanicznie, myślę że jest do dopasowania),

A bardzo fajny samochód 135i byłby nie sprzedawalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Na litvie jest firma ktora robi takie modyfikacje, przerabiala m3 mojego kloenta z niemiec na awd z tym ze nie jest to typowy inteligentny xdrive ale staly naped w proporcjach bodaj 30/70 z tego co pamietam.

 

Jak spotkam go ktoregos razu na speedwayu jeszcze to podpuytam o namiary i szczegoly :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.