Skocz do zawartości

Zwykłe opona - Sposób na przebitą ?


patryk4544

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniłem dziś opony Run Flat na zwykłe i zamierzam jechać w długą trase ( 800 km ).

 

Pozostaje mi kupno lewarka i dojazdówki, czy są jakieś lepsze, mniej uciążliwe ''patenty'' ?

Dodam że zawieszenie jest obniżone.. nie trzeba do takiego jakiegos innego lewarka, bo na wulkanizacji

często jęczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewarek pasuje od bmw e46 (uzywki od 60-90zł srednio) -tez mam niskie auto i niema zadnego problemu z podstawieniem

Dojazdowka tkz" rowerowa" jakies 200zl (+25 pokrowiec)

troche upierdliwe wozenie zapasu (nawet rowerowki) bo bagaznik jest mniej ustawny (mam taki zapas)

 

Kumpel ostatnio mi mowil, ze 2-3 pianki naprawcze zalatwiaja sprawe a wulkanizatorzy ponoc klna, ale juz sa w stanie wyczyscic opone po takim zabiegu. Teraz sam sie zastanawiam, czy niesprzedac zapasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie dojazdówka lub pełen zapas 16"

a co jak np rozwali Ci oponę albo felgę? laweta z ubezp. raczej nie odholuje Cię 800km, a tak podnosisz auto, wymieniasz koło i można nawet do domu jechać a koło naprawić "po drodze"

 

wiem co mówię, bo kiedyś z powodu koła wiozłem auto na lawecie z zagranicy

 

w pianki nie wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie taki pakiet ( Ergo Hestia ) holowania, odpalania czy cokolwiek innego + auto zastępcze ( ja mam akurat opcję do 250km i 3 dni auto zastępcze ) kosztuje 123zł/rok. ale jest też taki z opcją bez limitu km po polsce i kosztuje coś w granicach 300zł.

 

Wg mnie się opłaca, co najmniej za te 123zł, bo to się zwraca po 1 usterce, ostatnio uszkodziłem oponę, i jedyną opcją było holowanie.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja RAZ złapałem gumę w życiu i to na podwórku jak rozsypałem wkręty i nie zebrałem/zamiotłem wszystkich. Tak to nigdy nie złapałem nigdzie kapcia gdzie bym nie jechał, a mimo młodego wieku zrobiłem koło 350kkm lekko. Więc nie wiem czy to ciut nie panika na wyrost, rodzice też nie przypominam sobie, żeby gdzieś kapcia złapali, siostra też nie, żona za mało jeździ ale też nie złapała, nie przypominam sobie też żeby jakiś znajomy się żalił kiedyś, żę jechał gdzieś i kapcia złapał i miał problem.

 

Ja bym kupił spreje pompująco-klejące oponę i tyle, chyba najtaniej, najłatwiej i stosunkowo ponoć to się sprawdza bdb. Albo jednak odżałować na runflaty tak jak natura chciała w tym aucie i tyle.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie 3 pianki i po sprawie :) a jak bedzie tak jak kolega pisze ze opone rozwali to co za roznica gdzie ja kupisz ?? czy w europie czy w PL ?? albo np felge.. nawet jak przeplacisz to bedzie taniej niz laweta do domu ;) jak sie nie ma assistance.... a fakt taki ze prawdopodienstwo takiej extremalnej pany jest male.... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ciężkie do odpowiedzenia bo zależy od szczęscia. :roll: Ja np. założyłem letnie opony i w ciągu 1 miesiąca złapałem 2 razy kapcia, na szczęscie mam runflaty to dojechałem spokojnie do wulkanizatora natomiast tak jak pisze wyspiarz.wolin on ma szczęscie i nie złapał jeszcze gumy. :wink: Ja na Twoim miejscu jednak postarał się o pełnowymiarowy zapas bo jeżeli jedziesz w swięto i długą trasę to spokojnie ją zrobisz jednak z drugiej strony jak nie będzie Ci dane jechać to złapiesz 2 kapcie równocześnie. Chyba najlepiej to parę zdrowasiek z intencją żeby nic nie złapać. :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, gumy jeszcze nigdy nie złapałem, wole jednak nie mieć przykrej niespodzianki.

 

guma guma ale kiedys jak zlapalem kapcia , na szczescie pod domem to nawet zapasowka nie pomogla, bo nieszlo odkrecic srub tak byly zapieczone (przykrecone) orginalny klucz bmw do kol sie krzywil a sruby ani drgna... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja w zeszlym roku w obu tylnych oponach wkrety mialem z tego z jednej zeszlo powietrze. tylko ze rof wiec nie czulem nic. Po zimie w jednej oponie znow cos wbite, na szczescie wlazlo w bieznik od samej gory a ze krotkie to nie przebilo opony. Takze wszysto zalezy od szczescia i miejsca gdzie i po czym sie kola tocza :-D

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.