Skocz do zawartości

Jakie audio zamiast standardowego w F10?


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Od zwykłego HiFi nie pasuje do Prof. Na wszelki wypadek poproś od gościa numer tego głośnika, bo może sam nie wie co sprzedaje. Zresztą nowy kosztuje 350 zł więc nie takie straszne pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy wszystkie wersje fabrycznego audio są pozbawione wskazań siły głośności ???

 

Mam Hi-Fi i brak wskazania (VOLUME ileśtam )jest dla mnie najdziwniejszą cechą tego samochodu - można wyciszyć i jest przekreślony głośnik i to tylko to. Beemki mają tak od zawsze :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A po co komu kreseczki albo cyferki? Każda stacja radiowa, każdy utwór itd ma jakąś tam swoją głośność, więc nigdy ta sama ilość Volume nie jest taka sama w każdej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OK, tak jak pisałem system został zainstalowany we Wrocławiu 25 kwietnia. Wrażenia po dwóch tygodniach...fatalne! Basy musiałem ustawić poniżej poziomu zerowego, a i tak wszystko dudni. Wysokie tony prawie na maksa aby przebić się przez dudnienie, a i tak brzmi to 'out of phase'.

Dziś w akcie rozpaczy pojechałem do firmy montażowej w Krakowie czy mogli by to jakoś poustawiać. Gościu puscił CD Katie Melua, potem pokazał jak to brzmi w jego zestawie audio...przepaść!!!!!!!!!!!

Werdykt: Dostać się do wszystkich podzespołów i praktycznie montować to od początku...Masakra.

 

Napiszę jak to chodzi po 'drugim' montażu (13 maja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw został zmontowany jeszcze raz (poustawiane zwrotnice i wzmacniacz). Jakość dźwięku powala! Słucham mojej starej muzyki i ciągle mam wrażenie jak bym słuchał czegoś nowego. Teraz wiem że sprzęt to tylko połowa równania - potrzeba jeszcze kogoś kto wie jak to podłączyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie we Wrocławiu instalowałeś i za ile to co w końcu wyszło fajnie. Sam zastanawiam się gdzie podciągnąć jakość jaką mam w standardowym zestawie.

 

 

Zestaw został zmontowany jeszcze raz (poustawiane zwrotnice i wzmacniacz). Jakość dźwięku powala! Słucham mojej starej muzyki i ciągle mam wrażenie jak bym słuchał czegoś nowego. Teraz wiem że sprzęt to tylko połowa równania - potrzeba jeszcze kogoś kto wie jak to podłączyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie we Wrocławiu instalowałeś i za ile to co w końcu wyszło fajnie. Sam zastanawiam się gdzie podciągnąć jakość jaką mam w standardowym zestawie.

 

Wpiszesz Gladen na Allegro - jest tylko jedna firma z Wrocławia...

 

Firma z Krakowa (róg Al. 29 Listopada i Wileńska) nie montowali niczego nowego. Tylko poustawiali poprawnie zwrotnice i wzmacniacz.

 

Tak przy okazji - Ja miałem prof HI-Fi, a różnica jest olbrzymia. Nie wiem jak brzmi standardowy zestaw, ale jak wchodzę do żony X3 z podstawowym zestawem (z 2006) to nawet nie chcę tego włączać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ile taki zestaw z montazem kosztuje? Mniej czy wiecej niz doplata do Hifi Prof? Zawsze bylem zwolennikiem fabrycznych rozwiazan ale jak sa takie wspaniale mozliwosci i nie kosztuja pieciocyfrowych kwot to moze nastepnym razem... Pisze nastepnym bo chyba HiFi Prof nie oplaca sie wymieniac. Jak na moj gust gra bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadlem sie dwa miesiace temu z Volvo s80 z systemem HiFi Profesional - to zestaw posredni (hifi - hi fi professional - Dynaudio). Nie wiem jaki zestaw mam w mojej F10 ale jest tam chyba 12 glosnikow (ale nie Harman Kardon) i musze powiedziec ze jest słabiutko w konfrontacji z Volvo :( A niby F10 tak dobrze wygluszona.

Bas musialem skrecic na zero a wysokie tony na max.... ale to jest straszna sztucznizna. Brak jakiegokolwiek zbalansowania. Wysokie tony sa natarczywe i jazgoczące a bas jak z tekturowego pudelka.

Zona ma w Volvo system Dynaudio do ktorego nawet nie moge sie odniesc z moja F10 :( Dodam tylko ze do Dynaudio po dluzszym czasie i przyzwyczajeniu sie do brzmienia tez mialem jakies "ale".

Z tym ze teraz to jestem calkowicie zdołowany.

 

Dlatego szukam zestawu zamiennego. Dodam tylko ze nie chodzi mi o sciane basu bo nie mam juz 20 lat. Najbardziej cenie zrownowazony dzwięk w calym paśmie, detaliczne i nie natarczywe wysokie tony i dynamike. Bas powinien byc wedlug mnie punktualny i precyzyjny. Dlatego nawet nie mysle o zadnym subwooferze, skrzyni czy tubie... dobre kickbasy w drzwiach wystarczą. Ale kompletnie nie znam sie na markach z samochodowego audio.

 

Polecicie coś?

 

Aha, a jak sprawdzic jaki system mam w F10?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w jakims renomowanym punkcie, w którym robia dobre audio - na pewno cos na to poradzą.

 

Ja zmieniałem audio w Tychach ze standardowego, ale mówili, że mieli już kilka aut ze zmienionym hifi i jedno hifi professional.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale ja jestem z Łodzi. Nie znam tutaj zadnego punktu bo nigdy nie wymienialem glosnikow. W Volvo gralo naprawde przyzwoicie stad brak zainteresowania tematem do tej pory.

Slyszalem w obiegowych opiniach ze naglosnienie w BMW jest bardzo kiepskie i to sie potwierdzilo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tweetery w przednich drzwiach to masz HIFI.

Jeśli dodatkowo masz głośniki w tylnych drzwiach to masz HIFI pro, po liftingu nazywa się HK.

 

Właśnie przyszła do mnie paczka z usa z zestawem BAVSOUND(www.bavsound.com), ma dobre opinie i jest całkowicie plug&play (wtyczki, mocowania takie jak w bmw). Wyglądają bardzo solidnie, a jak grają napiszę w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tweetery w przednich drzwiach to masz HIFI.

Jeśli dodatkowo masz głośniki w tylnych drzwiach to masz HIFI pro, po liftingu nazywa się HK.

 

Właśnie przyszła do mnie paczka z usa z zestawem BAVSOUND(http://www.bavsound.com), ma dobre opinie i jest całkowicie plug&play (wtyczki, mocowania takie jak w bmw). Wyglądają bardzo solidnie, a jak grają napiszę w tym tygodniu.

 

Bardzo jestem ciekawy jak to będzie grać, sam będziesz to montował?

Sprawdziłem cenę dla mojego samochodu 1028$ bez kosztów wysyłki, co z cłem i VAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie mam jedynie HiFi :( W tylnych drzwiach nie mam wogole glosnikow...sa jedynie twitery i mid w przednich drzwiach oraz na tylnej polce... No to juz rozumiem dlaczego tak slabo to gra w porownaniu z poprzednim moim autem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chciałby kupować od BAVSOUND to piszcie na priv, pomogę załatwić taniej.

Będę montował sam, na ich stronie jest film z instrukcją montażu, jest banalny. Zależało mi właśnie na głośnikach które łatwo się montuje i łatwo można wrócić do serii.

Mi też nie brakuje mocy lub basu, ale chciałbym lepszą jakość dźwięku, dlatego zdecydowałem się tylko na głośniki na seryjnych wzmacniaczach. Są wystarczająco mocne, na światłowodach, każdy kanał przenosi inne pasmo, więc wygląda to nieźle. Zobaczymy jak wyjdzie.

Mac29i, hifi pro wiele by nie pomogło jeśli zwracasz uwagę na audio trochę bardziej niż zwykli ludzie, hifi pro jest mocniejsze, ma więcej głośników ale są takie same lub bardzo podobne jak hifi, też papier, malutki magnes itd. Dopiero B&O wyglądają solidniej. Plusem hifi pro jest korektor.

Nie wiem, może po lifcie coś poprawili, krytyka musiała do nich dotrzeć bo wrócili do współpracy z HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten zestaw kosztuje fabrycznie 2500 zl... porazka (mowie o hifi). Bylem dzisiaj w jednym punkcie caraudio w Lodzi na ulicy Kolumny. Zrobili przymiarkę cenowa i wyszlo ok 3500 za wymiane fabrycznego zestawu. Wszysko oparte na przetwornikach firmy Morel (jakos nie mam przekonania do audio z izraela :/) Alpine'a oraz wzmacniaczu U Dimension 4 kanalowym. Do tego cale nowe okablowanie.

 

podobno ten zestaw zagra jak Harman Kardon ale z mniejsza dynamika.

 

Za 4 kzl moga zalozyc zestaw Logic 7 taki jak fabrycznie + pewnie montaz z 1 kzl...

 

Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chciałby kupować od BAVSOUND to piszcie na priv, pomogę załatwić taniej.

Będę montował sam, na ich stronie jest film z instrukcją montażu, jest banalny. Zależało mi właśnie na głośnikach które łatwo się montuje i łatwo można wrócić do serii.

Mi też nie brakuje mocy lub basu, ale chciałbym lepszą jakość dźwięku, dlatego zdecydowałem się tylko na głośniki na seryjnych wzmacniaczach. Są wystarczająco mocne, na światłowodach, każdy kanał przenosi inne pasmo, więc wygląda to nieźle. Zobaczymy jak wyjdzie.

Mac29i, hifi pro wiele by nie pomogło jeśli zwracasz uwagę na audio trochę bardziej niż zwykli ludzie, hifi pro jest mocniejsze, ma więcej głośników ale są takie same lub bardzo podobne jak hifi, też papier, malutki magnes itd. Dopiero B&O wyglądają solidniej. Plusem hifi pro jest korektor.

Nie wiem, może po lifcie coś poprawili, krytyka musiała do nich dotrzeć bo wrócili do współpracy z HK.

 

Jak zamontujesz opisz proszę jak to gra. A może nawet dasz posłuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowałem, montaż banalny, niespiesznie 2 godziny ale i w 40 min by się dało. Wrażenia (zaznaczam, że nie jestem specjalistą od audio i z góry przepraszam za błędy merytoryczne):

- tweetery: to najbardziej kontrowersyjny temat, w jednej piosence podobają mi się w innej nie. Zwykle gorzej brzmią w mp3 zgranych na dysk samochodu. Gdy korektor jest na zero brakuje trochę tonów średnio wysokich, gdy podbije się tony wysokie na wzmacniaczu to świszczą. Odtwarzając muzykę z cd jest ok jednak nie rewelacyjnie. Może to wina jednostki sterującej, na pewno słychać teraz, że mp3 na dysku jest zapisywane tylko w 128 kbps. To jest problem bo już odzwyczaiłem się żonglowania płytami. Może pomogłaby inna zwrotnica, przyciął bym je trochę niżej i trochę odciął pasmo na końcu, jak piosenka jest źle nagrana to te świszczenie jest wkurzające. Mam też inną teorię, przyzwyczaiłem się do tweeterów bmw które miały mniejsze pasmo przenoszenia i teraz boje się dźwięków których nie znałem :)

- środek: tu się wiele zmieniło, jest czyściej, wyraźniej, byłoby idealnie gdyby góra była dobra, tak midrange trochę dominuje, ale to też może kwestia przyzwyczajenia do zestawu bmw który środek ma bardzo słaby i niewyraźny. Dynamika też się poprawiła.

- bas: tu jest największa poprawa, jest bardzo dobrze, teraz mam basy na 0, a i tak tony niskie są szybkie, czystsze nawet przy wyższej głośności. Nie ma efektu jaki czasem słychać w tuning-autach, że bas gra sobie i muzyka sobie. Teraz zestaw potrafi zagrać naprawdę głośno, nawet nie próbowałem ustawiać na max, gdyby to był Golf a ja bym miał 19 lat byłbym wniebowzięty :)

- wrażenia ogólne: jest lepiej ale nie jestem w pełni usatysfakcjonowany. Zestaw potrafi zagrać teraz naprawdę głośno i czysto ale ogólnie "czegoś tam" nie urywa. Może założę z przodu aktywne zwrotnice, dzięki temu może uda się lepiej dostroić tweetery do tego wzmacniacza. Ale nie wiem czy chce mi się w to bawić. Mam alergię na jakieś dodatkowe instalacje, od początku brałem pod uwagę tylko rozwiązania plug&play.

 

Chyba potwierdza się teoria, że zestaw musi się urodzić jako całość zaprojektowana od jednostki centralnej do ostatniej zwrotnicy i głośnika. Więc albo można dać wypruć pół samochodu firmie audio i mieć wzmacniacze, pokrętła w bagażniku, dobre radio w schowku itd. Albo zainwestować w dobre audio przy zakupie auta - rozwiązanie najdroższe ale i najlepsze, zapewniające święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba potwierdza się teoria, że zestaw musi się urodzić jako całość zaprojektowana od jednostki centralnej do ostatniej zwrotnicy i głośnika. Więc albo można dać wypruć pół samochodu firmie audio i mieć wzmacniacze, pokrętła w bagażniku, dobre radio w schowku itd. Albo zainwestować w dobre audio przy zakupie auta - rozwiązanie najdroższe ale i najlepsze, zapewniające święty spokój.

 

Zgadza się. Ciężko potem coś zrobić nie ingerując mocno :(

 

Mimo to z chęcią posłucham jak to gra, może będzie jakaś okazja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.