Skocz do zawartości

530D felga trze o amor przy skrecie


Severo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zalozylem nowe felgi dzis 18 do swojej lali mam opony 235/40/18 i przy skrecie felga trze o amor ale co najlepsze glownie prawa WTF...

 

Czy ustawienie geometrii? pomoze? ostatni raz byla ustawiana miesiac temu na 15stkach po wymianie zawiechy z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Źle ET dobrane lub felga za szeroka.

Geometria nic tutaj nie da. Dystanse montuj- o ile felgi nie wyjadą za mocno na zewnątrz, albo zmiana felg.

U siebie przy 8,5 calach mam ET15 po to aby jeszcze wysunąć.

Wraz ze wzrostem szerokości felgi powinniśmy dobrze wyliczyć ET bo szerokość licząc od piasty zwiększa się zarówno w głąb nadkola jak i do zewnątrz.

I nie jest prawdą, że w E39 ET20 to świętość.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mozemy sobie pogadac na rozne tematy zwiazane z e39 czy motoryzacja ale akurat na felgach i ich montażu sie znam jak na balecie klasycznym... Powierzylem cala akcje znajomemu wulkanizatorowi i on sie tym zajmowal. Wedlug mnie felgi moga spokojnie wyjsc do zewnatrz z 2cm bo sa dosc mocno schowane mimo rozmiaru a sa to chyba felgi z E32

 

http://images64.fotosik.pl/44/1cab953e05b28257med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zrobiłem fotki u siebie.

Felgi to 18" szerokość 8,5" z odsadzeniem 15.

:arrow: Tak wygląda przód z oponą 225/45.

Prz%25C3%25B3d%2520%25281%2529.jpg

Prz%25C3%25B3d%2520%25282%2529.jpg

:arrow: Tak wygląda tył z oponą 245/40.

Ty%25C5%2582%2520%25282%2529.jpg

Ty%25C5%2582%2520%25283%2529.jpg

Ty%25C5%2582%2520%25281%2529.jpg

U Ciebie wydaje mi się, że jest inne zawieszenie, więc może wyglądać odrobinę inaczej.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc jak mowisz na 100% moje felgi sa conajmniej o 2 cm bardziej schowane w budzie niz twoje.

 

BTW szukam tego styropianu pod zderzak z tyłu. Bo facet w grudniu na parkingu wjechal mi w tylek i zderzak tylko pekl ale ta pianka tez sie rozpadla mam nowy zderzak wszystko super tylko brakuje tej pianki i on u gory sie zapada i wyglada ciulato jak fale dunaju... Na allegro szukalem ale niema :cry2: :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.