Skocz do zawartości

e 39, 520i> Wysokie napięcie sond lambda


manolt120kg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, problem stanowi wysokie napięcie sond. Na biegu jałowym nawet na zagrzanym silniku 4,8v. Czasami spada, do 0.9, 0.6 ale na jedną sekundę i zaraz wskakuje na 4.8v. Odbywa się to pulsacyjnie i na przemian. Czyli jedna ma niskie napięcie przez około sekunde, potem wali 4,8. A w tym czasie druga ma niskie przez około sekundę i wskakuje na wysokie i tak cały czas. Posiadam tylko 2, nie mam regulacyjnej blisko katalizatora. W momentach manipulacji napięciami słyuchać jak silnik delikatnie zmienia obroty. Ewidentnie mieszanka jest zbyt uboga, ale gdzie leży problem? Sporadycznie wywala sondy, 202 i 203 fuel trim limit bank. Nie wygląda żeby grzałka była spalona, jedna jest oryginalna bmw druga dedykowana ngk seria ntk. Wszystkie czujniki nowe, podmieniany przepływomierz, nowe świece, brak przebić na cewkach. Rozkładam ręce i nie wiem co może być tutaj problemem. Auto jest zasilane gazem, ale nie ma różnicy czy na benzynie czy na gazie. Tu i tu dokładnie taki sam objaw. Ktoś gdzieś kiedyś wspominał o emulatorach sond. Nic na forum nie znalazłem odnośnie mojego problemu. Wiem tyle jak w innych tematach że mieszanka jest zbyt bogata, w zasadzie górna granica sondy. Ktoś miał może podobny objaw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czym to mierzysz?

A próbowałes skasować adaptację i nie właczać gazu na jakiś czas?

Czy katalizator jest drożny < czy wogóle jest?>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie mierze na inpie, podczas biegu jałowego. Niestety nie robiłem adaptacji, czy gaz czy benzyna sondy dokładnie tak samo się zachowują. Nie wiem skąd się bierze aż taka ostra mieszanka że wchodzą na całkowicie górny zakres pracy. Masz jakiś pomysł? bo ja kompletnie nie wiem co z tym już robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.