Skocz do zawartości

Czy istnieje...


Hubert0292

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy istnieje , czy zna ktoś dobrego mechanika od beemek w województwie Mazowieckim??? Bo u mnie w mieście(Ciechanów) to tylko są dobrzy do brania kasy a nie do naprawy ;// wrrr... Borykam się z takim problemem że silnik na benzynie chodzi na niskich obrotach efekt wygląda tak że samochód jak by dostawał za dużo paliwa i się dławi i trzęsie autem , śmierdzi benzyno... Na gazie chodzi w miarę dobrze ale czasem zatrzęsie autem .. Najbardziej odczuwalne na Parkingu albo na neutralnym... W trakcie jazdy jest normalnie nie szarpie nie przerywa nie ma spadków mocy bynajmniej tego nie zauważyłem . Właśnie wróciłem od znajomego diagnostyka komputerowa wykazała że jedna z dwóch sond nie chodzi.. chyba druga, ale nie jestem pewien czy to na 100% wymiana sondy pomoże :( bo wydam 300zł a proble dalej bd istniał to nie uśmiecha mi się za bardzo , sprawdzaliśmy szczelność układu dolotowego i wygląda ok, proszę o pomoc bo już nie mam siły do tego auta naprawdę.. Wcześniej miałem e36 i nie było takich problemów a jak coś się pojawiło to zwykły mechanik to ogarnął a tutaj jest o wiele ciężej...

 

 

viewtopic.php?f=72&t=117890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że komputer wyświetlił błąd sondy wcale nie musi oznaczać,że jest ona uszkodzona (ale może być) równie dobrze możesz mieć padniętą przepływkę i komputer tego nie widzi(wszystko zależy czym badaliście,jeśli jest to bosch kts 500 to na pewno się je... .bnął). A sonda też może mieć różne błędy,np uszkodzoną grzałkę i wywali błąd,a nie będzie dawało to objawów o jakich piszesz. Sonda boscha do twojej fury kosztuje 240pln i nie radzę kłaść niczego innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

błąd sondy wyjdzie też bdy przykładowo przylewa wtryskiwacz.

Zapchany katalizator też pokaże jako błąd sondy.

 

Ale zapchany kat nie pozwala rozwijać pełnej mocy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.