Skocz do zawartości

Zepsuta skrzynia 5hp18


qolas07

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam nadzieję że ktoś się zlituje i pomoże. Bunie (728 m52b28 koniec 1995r) mam ponad trzy lata, ogólnie bezawaryjnie Około 280 tys. przejechane. Problem się zaczął gdy wymieniłem olej w skrzyni. Przed chodziła w sumie dobrze. Wymiany nie więcej niz 80tys. Mechanik założył starą uszczelkę albo nową ale źle. Stary olej był bardzo czysty a na magnesach żadnych opiłków. Jeszcze powiedział "chyba za szybko wymiana. A skrzynia jeszcze długo pochodzi". Dwie godz. pozniej trasa prawie 1000 km. Skrzynia chodziła idealnie bez szarpnieć na każdym biegu ładnie ciągnęła. Po prostu bajka. Na miejscu zobaczyłem że kapie olej. Zostało około 4.5l Szybko wynieniłem wadliwą uszczelkę i nalałem nowy. Pomagał mi przy tym dobry mechanik wiec wszystko zrobiłem ok. Z powrotem też było ok ale trochę szybko wracałem 200-230 km/h. Po niedługim czasie poczułem dziwne uderzenia przy startowaniu . Na koniec wyjeżdżając ze stacji poczułem znowu kilka uderzeń i auto zaczęło się wkrecać na obroty ale nie ciągnęło objawy jak spalone sprzegło w manualu. Na awaryjnym i R jeździ. Auto na lawete i do domu. Przerabiał ktoś coś podobnego? Czy to kosz forwardu czy przekaźnik? Jest ktoś z okolic wrocławia- legnicy kto podjąby się naprawy. Lepiej kupić używaną czy regenerować moją? Ile może to kosztować? Proszę o pomoc. Auto już trochę stoi a za bardzo je kocham żeby sprzedać. Bardzo liczę na waszą pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zastanawiam sie co jest pewniejsze niz tansze. Ale jak na razie nikt nie polecil dobrego mechanika. Bo dac gwarancje nie ma problemu. Ale porzadnie naprawic na dluzszy czas to troche inna bajka. widze ze malo forumowiczow mialo taki problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną historię, tylko ze skrzynia 4hp20 w innym aucie - trasa 1100km x2, z powrotem było już katownie po 250km/h+ bo im mniej godzin pracuje

tym większa szansa że dojadę (dojechanie było ważniejsze i bardziej opłacalne niż zniszczenie auta).

 

Tylko naprawa skrzyni w dobrym warsztacie generalnie przekroczyła cenę tego auta jak i mojego "nowego" bmw 750. Koło 7k pln (krk, duża gwarancja). to

odpuściłem i kupiłem 750.

 

efekt podobny na R działa super na D blokuje i strzela ostro, brak kilku biegów do przodu i zapina kilka na raz - i je chrupie, generalnie przy włączonym silniku

zapach palonego oleju ze skrzyni i głos tarcia metalu o metal. Prawie rok później (wymieniałem na 750 to się nie śpieszę) też myślę żeby coś tu zrobić ;) bo to

ledwo po parkingu jeździ ;) u mnie prawdopodobnie wymiana skrzyni będzie jednak, nie naprawa bo nie ma za bardzo czego już naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Prawdopodobnie masz uszkodzony oring na tloku lub pekniete obrzeze koszyka albo problem w bloku zaworow. Prosty test zlatwia sprawe najpierw test elektro-zaworow potem test cisnienia oleju ja jestem w warm- mazurskim pomiedzy grudziadzem a ilawa moge ci ja naprawic bez problem tylko daleko masz pytania to pisz moge ci podac nr telefonu Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam również problem z skrzynią moja skrzynia to AGS wczoraj wszystko oki a dziś nie mam wstecznego nic nie chrupie nie stuka na D wszystkie sa i ładnie chodzą a wstecznego nie ma czy to też wina oleju że za

mało ale nie mam wycieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos potrzebuje to jest gosc pod Grojcem koło Wawy i robi tylko automaty, nie jest drogi bo za wyjecie i włozenie skrzyni z naprawa wziął odemnie 700 zł plus oczywiscie skrzynia

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA, THERMO KING, CARRIER

DIAGNOSTYKA BMW, VAG tel. 500 236 866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kumpel mi go nagrał który ma szrot tylko częściami do BMW mam jechać do niego w przyszłym tygodniu,ale mam pytanie jest dużo skrzyń 5HP18 na allegro ja taką też mam z tym że sa od silników M52 o innym litrażu ja mam M51 czy taka skrzynia będzie pasować di kompa z mojej skrzyni z tego co mi na forum koledzy powiedzieli mam skrzynię AGS która ma dwa tryby sportowy i zwykły inne mają trzy tryby czy taka skrzynia będzie współgrać z moim komputerem i czy te numery na tabliczce znamionowej skrzyni są ważne mam się nimi sugerować rozważam kupno skrzyni i wymianę samemu, kumpel ma skrzynie która chodzi w trybie awaryjnym ale nie wiem o co chodzi czy wystarczy skasować błąd czy to jest coś poważniejszego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.