Skocz do zawartości

[e90] 335d zbyt wysokie spalanie /WYNIK strona 5


FIDOOO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dluzszego czasu czytam forum ale dopiero teraz mam pewien problem ktory juz poruszylem na innych stronach ale nadal szukam odpowiedzi :)

 

Moje bmw 335d z konca roku 2006 spala w miescie od 15 litrow w gore... trasa od 9..... , sprawdzone dystrybutorem i kompem.

Wymienilem:

oba termostaty

Przeplywomierz

wywalilem DPF - auto nie dymi..

Wszystkie przewody podcisnienia na ori z ASO

Cala mala elektronike ktora sie znajduje powyzej turbin , sterowanie turbo itp.

Swiece zarowe sa OK (nowe)

Wtryski na INPA-e wychodza idealnie.

Wyczysczony mam kolektor dolotowy , brak klapek , oraz nowe uszczelki,

EGR wyczyszczony ale nie wiem czy dobry... moze miec wplyw na spalanie ??

 

Nie mam juz pomyslow.

pomoc mi potrzebna :)

 

Posiadam DIS oraz INPA

 

Dzieki

Edytowane przez FIDOOO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hmmm jak rozmawiałem z Dziquskiem to mu 3.0d w mieście pali 14 w trasie 9 też umie bez problemu i to nie koniecznie latając 200 :).

Jak na ponad 300 konnego dizla w 6 garach, to raczej normalnie. 5tka rodziców w 2.5D też wpierdziela w trasie 7.5-9 bez problemu, w mieście 12-14 też chłepta.

 

PS. świece nie mają tu nic do spalania :)

 

A jak ci wcześniej paliło ??

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie wiem bo od momentu kupna palilo dosc sporo ale mialem wrazenie ze mniej..

Wczesniej posiadalem 330d 214KM i bylo o polowe mniej.. rozumie ze moze wiecej palic ale... hmmm

Niedawno tez mialem okazje sprawdzic spalanie jednego znajomego co posiada M3 z 2011roku i jemu sporo mniej spalalo niz moje a noga dosc ciezka...

 

Zastanawia mnie to spalanie bo gdzie nie wejdziesz na forum angielskie , czy polskie to spalanie zazwyczaj wpisuja okolice 12litrow w miescie i deptaja , i miasto 7-8... a mi przy predkosci 140km/h w cieplej temp. auto spala 9.5 (okolo) troche przesada jak na moj gust..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wpisują a to co jest w rzeczywistości to 2 różne sprawy :). Każdy lubi się podniecać, że mu MNIEJ pali niż pali rzeczywiście :). 3.0 z taką mocą musi wychlapać swoje z baku, 2 turbiny, doładowanie praktycznie od startu, nie ma siły, żeby to paliło 7 w trasie i 10 w mieście, chyba, że będziesz w trasie jechał 100 na 6stce, a po mieście muskał gaz :). Co był byś spokojniejszy jeżeli spalił by ci w trasie 8.5 a w mieście 13.

 

w mieście 7-8 to 2.0D nie pali xD tylko 9-10 bez problemu. a i 12 wyżłopie bez wiekszych problemów jak wciskasz mocno

 

 

Mówisz, że masz inpe sprawdzałeś podczas jazdy w tabelce gdzie jest, doładowanie, cisnienie na listwie i przepływka ??, zobacz ( z kimś najlepiej nagraj film telefonem jak jedziesz wciskaj mocno gaz itp i pokaż co tam masz ).

 

Przepływka po zmianie wymaga kodowania, inaczej bedzie się długo układać i to moze miec tez wpływ na spalanie. Ale żeby ci naglę spadło o 30% to się nie napalaj:).

 

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeplywke zakodowalem disem i po zapaleniu auta zrobilem taka mala trase okolo 40min po autostradzie...

Co do sprawdzenia inpa to problem mam taki ze moj laptop ma umarta baterie i nie moge nigdzie kupic nowej... bede musial kupic przetwornice by podlaczyc gadzine do zapalniczki...

 

Staralem sie jezdzic roznie , i po miescie nawet delikatnie muskajac pedal gazu spala te swoej 15 a przy mocniejszym potrafi 18+.... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak 18 też to spali bez problemu wciskając :). Ale nie miej jednak 15 przy muskaniu jest ciut za dużo, bardziej tutaj 13 by pasowało.

 

Choć jak ja śmigam benzyną po mieście to 12-13 muskając a 15+ wciskając nie jest ŻADNYM problemem, choć ćwiczę jazdę bardziej ECO po mieści :).

 

 

Sprawdź tą przepływkę, bo jak piszesz, że wtryski idealne, rozumiem, że ciśnienie doładowania też ok ( podczas jazdy ) to zostaje przepływka najbardziej ( może jest walnięta, może coś nie tak z zakodowaniem ). Choć te wszystkie wartości są na jednym ekranie w inpie :). Kup tą przetwornicę i nagraj co się dzieje podczas jazdy na tym ekranie w inpie,

 

pzdr. Łukasz w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak 18 też to spali bez problemu wciskając :). Ale nie miej jednak 15 przy muskaniu jest ciut za dużo, bardziej tutaj 13 by pasowało.

 

Choć jak ja śmigam benzyną po mieście to 12-13 muskając a 15+ wciskając nie jest ŻADNYM problemem, choć ćwiczę jazdę bardziej ECO po mieści :).

 

 

Sprawdź tą przepływkę, bo jak piszesz, że wtryski idealne, rozumiem, że ciśnienie doładowania też ok ( podczas jazdy ) to zostaje przepływka najbardziej ( może jest walnięta, może coś nie tak z zakodowaniem ). Choć te wszystkie wartości są na jednym ekranie w inpie :). Kup tą przetwornicę i nagraj co się dzieje podczas jazdy na tym ekranie w inpie,

 

pzdr. Łukasz w

Kolego nie chcę cię urazić ale 18 litrów by 335d spaliło to chyba trzeba na jedynce cały czas kręcić ten silnik :duh: mi przy normalnej jeździe w mieście nie spali więcej jak 10 litrów a 15 to musiałbym nie wiem jak pałować, na trasie spalanie mam do 120 km/h 7 litrów i wcześniej miałem 330d około 300 kucy i paliła jeszcze mniej niż 335d ale pomiędzy 330d a 335d jest różnica około litra paliwa, więc kolaga na pewno ma coś nie tak z autem, moim zdaniem coś na 100 procent z przepływką ale kolega z Zabrza to ma do mnie niedaleko chyba że teraz jest w Londynie? Jeśli akurat kolega jest w Polsce to zapraszam może coś poradzimy.

Pozdrawiam Mariusz.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Ja wlasnie jestem w Londynie i tu mam auto..

Jak pisalem wyzej mam nowke przeplywke boscha zalozona 2tygodnie temu... spalanie praktycznie bez zmian...

Wyzej napisalem Co wymienilem..

Moze dasz jakies pomysly gdzie dalej szukac przyczyn tego spalania ??

Dzieki i pozdrawiam kolege :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie spore jak na diesla. Przyjedz w sobotę na zlot to poradzimy cos :8) kliknij w anez ze zlotem i tam masz info!

 

Niestety nie mam jak sie zjawic ;( daleko mam to raz a dwa ze w sobote ide dopracowywac rure zamiast dpf... ale dzieki za propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie wydaje ze za duzo Ci pali

 

U mnie w x5 08` ( 3.0d m57 235hp) w miescie najwiecej 13, trasa 8-9 i nie koloryzuje tylko wiem po prostu ile pali bo zrobilem nia prawie 80kkm.

 

Tylko ze x5 wazy ponad 2 tony...wiec wątpię zeby 35d w 3er az tyle palił.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może nie stricte w temacie ale tak dla porównania moje n57 pali średnio od 7,5-8,5 litra.

15 litrów to gruba przesada choć 335d m57 pali zauważalne wiecej niż 3.0d n57... a osiągi prawie takie same:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze 18 to przegięcie, ale ludziom zdrowe 3.0 231 koni palą po mieście 12-14 bez żadnego problemu, sam śmigałem 5tką 2.5d i w trasie 7.5-8 bez problemu, a w spalanie 335D na poziomie 10l w mieście nie chce mi się wierzyć, jeszcze bez delikatnej jazdy, tyle sprawnie wciskając pali po mieście 2.0D ( zrobiłem takim 40k tak sprawnym 100%, w trasie potrafiłem zejść do 5.5 ), ale 10 w mieście nie jest problemem, E60 w 2.5d ( 2.5 pojemność ) to 10 to przy stosunkowo lekkiej nodze po mieście, tak normalnie śmigając to 12-13 spokojnie.

 

 

Więc 14-15 w 335d nie powinno nikogo dziwić, przy mocnej nodze i 18 nie będzie problemem i nie tylko jadąc na 1dynce.

 

a 335d zrobioną na 370koni i ze średnim spalaniem 10l lekko nie jeżdżąc to istna bujda. Tu widzę, że im wiecej koni i im większa pojemność tym mniej zaczynają auta palić cuda jakieś.

 

 

np tutaj na praktycznie pełnym baku 500km xD. pewnie na jedynce po mieście jeździ :)

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ludziom się wydaję, że jak jest D na końcu to tylko "wącha" paliwo, nie ważne, że to 6 garów 200-370koni ...., gardzi ropą lubi opary :).

 

może ktoś ma średnią w 80% z trasy i ma 10-11l średnią, proponuję wejść w ukryte menu na średnią z ostatnich 100km, można się zdziwić xD.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Tzn tak male sprostowanie odnosnie silniko bo sie galop za mocny zrobil.

 

Czesto mam okazje smigac 5gt 35xd I tam srednie spalanie z tras mam okolo 8.5.... jazda normalna do 150kmh po miescie pali 11 wiec I tak 2-3litry mniej od mojego kwestia nowszego silnika I 8 biegowej skrzynki

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a 335d zrobioną na 370koni i ze średnim spalaniem 10l lekko nie jeżdżąc to istna bujda. Tu widzę, że im wiecej koni i im większa pojemność tym mniej zaczynają auta palić cuda jakieś.

 

auto Platicka. Jest galeria. chyba najlepiej wie ile jego auto pali.

 

u mnie w 330d przy 305 koniach mam średnie spalanie od 7,9 do 8,8 a koledzy z forum wiedzą jak ja jeżdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za zainteresowanie.

Oto moje wyniki.. przebieg w milach spalanie w litrach na 100km

Rozumie ze przy deptaniu by tyle auto palilo ale przy delikatnej jezdzie to troche przesada. takie mam wrazenie..

 

http://imageshack.us/a/img600/3874/ev2h.jpg

 

http://imageshack.us/a/img835/9144/0gvn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze wyspiarz.wolin obok kolegi K8v8M to eksperci w każdej dziedzinie, którzy wiedza wszystko o cudzych autach, lepiej niż ich właściciele;)

 

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę ironia wszędzie w około :). luz mnie to rybka, lubię słuchać jak to każdemu 2.0 Pali 4litry /100 a 3.0 pali 6 xD, a 370 konne 335d pali MAX 10 w mieście i " każdy wie jak właściciel jeździ" tylko zazdrościć :).

 

Ja też mam średnią 10.1 z ostatnich 2500km , co z tego, jak z ostatnich 100km jak pośmigam po mieście mam 13 a pojadę w trasę 80km i spada do 9 :]. No ale mogę dumnie powiedzieć że moja 3.0 Benzyna pali jak 335D. czyli dyszkę .... :)

 

Ci co na YT dają filmiki jak śmiga 335d z pełnym bakiem i stanem na 500km to pewnie w milach :). Nie twierdziłem ze 18 to norma nawet po mieście ( choć tez myślę, że można tyle osiągnąć deptając mocnoooo ). ale, że szósteczkę w trasie ( przy 100 chyba ) , albo dyszkę w mieście przy dynamicznej i mocnej jeździe jest po prostu śmieszne.

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę ironia wszędzie w około :). luz mnie to rybka, lubię słuchać jak to każdemu 2.0 Pali 4litry /100 a 3.0 pali 6 xD, a 370 konne 335d pali MAX 10 w mieście i " każdy wie jak właściciel jeździ" tylko zazdrościć :).

 

Ja tez lubie jak ktos ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem a potem tworzy mity i napina sie bez potrzeby.

Przeczytaj uwaznie wpis kacpercia a moze Ci go streszcze (bo streszczenia latwiej sie czyta)

 

Otoz kacpercio napisala ze plastickowa 335d 370 km pali SREDNIO (uwaga: wazne slowo) 10 litrow.

UWAGA! (jak dla dzieci) NIE MA TAM SLOWA ZE PALI MAX (?) 10 litrow PO MIESCIE!!!

 

no mam nadzieje ze takie streszczenie wyjasni juz wszystko, prosciej sie nie da.

2.0d E90 to bylo moje pierwsze BMW, na trasie 1200km spalilo mi ponizej 7 litrow a jechalem wtedy pierwszy raz na nurburgring.

Natomiast niedzielne wypady na rybke do sopotu to bylo spalanie rzedu 5.0-4.7 litra. i nie widze napiny pod tym powodem.

 

Dziekuje i czytajcie do cholery ze zrozumieniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.