Skocz do zawartości

Bmw e63 645 automat czy manual


kamig60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tu nowy :)

Dopeiro co pozbyłem się e60 530i (automat) i przymierzam się do kupna e63 645i.

Chciałbym poznać Wasze opinie co do rodzaju skrzyni w tym aucie, różnice w spalaniu mnie nie interesują. Czy różnice w osiągach są znaczące?

 

 

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manualem nie jeździłem więc napiszę coś o automacie.

Pomijam że skrzynia pracuje równo i nie szarpie, na skrzyni sport jest fajna zabawa, dostaje wtedy samochód niezłego kopa, biegi są bardziej przeciągane i tym samym agresywniejszy jest na krótkich jak i długich odcinkach.

Ścigałem się z piątką e39 o mocy 302 koni, bez sportu przy prędkości 100 km/h i wciśnięcie pedał gazu powoduje lekkie wgniecenie w siedzenie i odejście, piątka została w tyle, na sporcie reaguje szybciej. Przy wolnym poruszaniu się na dwójce np w małym korku depnięcie gazu w podłogę jest mocne wbicie w fotel i odejście, skrzynia zrzuca bieg niżej, pomijam ryk silnika :norty:

Podczas jazdy po autobanie nie ma problemu z wyprzedzaniem przy dużych prędkościach, idzie bardzo równo, inaczej znowu jest przy wolnym wyprzedzaniu lub przyśpieszaniu, wtedy jak nie damy jej pełnej mocy przyśpieszenie jest wolniejsze.

Na tip troniku mało jeździłem, żadna frajda. Inaczej nie mogłem tego opisać :cool2: Generalnie automatu bym nie zamienił, nie lubię ciągłych zmian biegów tym bardziej w korku.

Ja swoją sprzedaje, możesz oblukać czy Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.