Skocz do zawartości

5xx touring, wymiana podsufitki, jak się za to zabrać?


Shadow69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

No więc ostatnio naszło mnie na czarną podsufitkę, i myślę jak zabrać się za jej wymianę. :)

Mam turasa bez szyberdachu - powinno być łatwiej?

Na allegro dorwałem kompletną czarną wraz ze wszystkimi drobiazgami, słupkami, lampkami itp, wiec wychodzi na to że będzie plug&play bez drut mode, ale od czego tu zacząć?

Na pewno w pierwszej kolejności muszę wywalić wszystkie słupki, lampki, daszki, zaczepy rączki i inne drobiazgi, a co dalej? :wink:

Jak trzyma się sama podsufitka?

 

EDIT:

Właśnie dostałem od sprzedawcy info, ze podobno podsufitki się czymś różnią przed a po lifcie :shock:

O który lift chodzi, ten z 98 jak zmieniła się elektronika, czy z 00 jak odmłodzono nadwozie?

I gdzie są te różnice, bo nikt o tym nie wspomina, a ja nie mogę się dopatrzeć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to trzyma się tylko na rączkach, daszkach przeciwsłonecznych i głośnikach z tyłu. Była gdzieś na pewno na forum instrukcja.

Daj znać jak poszło, bo sam się zastanawiam nad wymianą, tyle że na beżową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No więc właśnie zdemontowałem podsufitkę.

Żadnych spinek nie ma, wszystko trzyma się na rączkach, lampkach, daszkach, uszczelkach i innych pierdołach :D

Demontaż ok godzinke, robiłem sam.

Za chwilę zabieram się za montaż czarnucha, napiszę jak przebiegły pracę w drugą stronę, choć nie ukrywam że prawdopodobnie będę kogoś potrzebował do pomocy. :wink:

 

EDIT:

Więc czarny sufit jest już na swoim miejscu :)

Z założeniem nie było żadnych problemów, a efekt jest powalający :mrgreen:

Zeszło mi ok 1,5 godzinki, tyle że bumer dostał jeszcze nowe uszczelki na drzwi, a z założeniem tego trochę schodzi. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, pytanko mam do Ciebie Shadow69 - masz u siebie szyberdach?

 

U mnie mechanizm jest uszkodzony ale jak popatrzyłem ile kosztuje sprawny to porzuciłem koncepcję naprawiania tego co mam i wstawię nowy cały. Pytanie czy po zdjęciu podsufitki szyber jest na wierzchu i wystarczy go odkręcić? Szyber mam mały, nie panorama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytanko mam do Ciebie Shadow69 - masz u siebie szyberdach?

 

U mnie mechanizm jest uszkodzony ale jak popatrzyłem ile kosztuje sprawny to porzuciłem koncepcję naprawiania tego co mam i wstawię nowy cały. Pytanie czy po zdjęciu podsufitki szyber jest na wierzchu i wystarczy go odkręcić? Szyber mam mały, nie panorama.

Tak jak piszesz.Po zdjęciu podsufitki szyber masz na wierzchu mocowany na kilkanaście śrub.Ja osobiście mam sedana,ale z tego co wiem w turasie jest podobnie.

niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Różnica jest ogromna, jakoś dziwnie się jeździ z początku w "czarnej dziurze". Ale po czasie się człowiek przyzwyczaja :D

Dawaj foty do galerii.

 

BTW. Jakie uszczelki? Na budę wokół drzwi? Używki czy nowe i ile dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A, no tak, nie doczytałem daty postu :D

Daj info o uszczelkach, za ile i gdzie, też muszę się za to zabrać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Eee, nowe to ja mam na myśli nie ASO, lecz po prostu upolowanie jak najładniejszych i najmniej zniszczonych. :mrgreen:

Lewą na przód wziąłem z angola, prawą z europy (najmniej trzaskane drzwi) a tył od kolegi, mimo że mój nie był jeszcze tragiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.