Skocz do zawartości

E 39 touring wymiana ''klamki'' w szybie bagażnika


rakieta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie wymiany klamki ( uchwytu ), która znajduje się na szybie. Został mi tylko ten uchwyt z mikrostykiem oddołu. I teraz sedno sprawy. Patrząc na ten uchwyt widać śrubę 22mm. Ni cholery nie mogę jej ruszyć a niechcę nic urwać. Da się to rozebrać tak by sama szyba została?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

musisz ją odkręcić.

Dobierz nasadkę i raz kozie śmierć.

Polej coli albo wd.

jak coś to mam szybę hehe... :norty:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z tym walczę i się poddałem. Nakrętkę od góry odkręciłem, trzpień (łożysko wewnętrzne) wycieraczki wyjęte, a tuleja metalowa nie chce wyjść z plastiku. Zamówiłem w ASO kompletne łożysko i uchwyt z mikrostykiem i czekam na dostawę. Jak części będę miał w komplecie, to Bosch-em przelecę :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę fleksem to potraktować. Wszystko rozkręcone a zejść plastik nie chce. Spróbuję jeszcze tę podkładkę co jest pod nakrętką 22mm jakoś usunąć, moze to pomoze.

Raczej nie pomoże, to jest tak ze sobą "zrośnięte", że będzie ciężko. Poświeciłem na walkę kilka godzin i nic nie wskórałem. Fleksem raczej się uda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Pociąłem tą tuleję wzdłuż z szyby dawcy. Podkładka pod sróbą 22mm nie jest podkładką :duh: . Jest to bardzo wąska nakrętka z takim jakby kołnierzem :shock: . Tak się ta nakrętka zapiekła, że 2 dni lania wd nic nie pomogło. A i tez nie ma jak jej dobrze złapać żeby odkręcić. Lecę rozcinać tuleję która była na klapie w moim aucie żeby odzyskać plastik z mikrostykiem ( działa i jest w super stanie) i od razu zamawiam mechanizm wycieraczki na allegro

Zainteresowany dziękuję za pomoc.

 

 

 

Temat uważam za zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.