Skocz do zawartości

Dylemat x3 2.0d 150hp 2006 vs 520i 170hp 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam zamiar kupić jedno z aut w temacie i mam koszmarny dylemat... :roll:

 

Są 2 zupełnie różne auta o zbliżonym przebiegu oraz poziomie zadbania. Oba serwisowane w aso z przebiegiem poniżej 100tys, pełna historia serwisowa.

 

x3 (po lifcie)

+bogate wyposażenie (skora, navi, bixenon adaptacyjny, pdc, szklany dach) generalnie jak sie wsiądzie to ciezko wyjsc.

+ostatni przegląd ASO w zeszlym miesiacu

+oryginalny lakier w stanie idealnym

+zimowe koła

+4x4

+automatyczna klima

+udokumentowany przebieg < 100tys

-slaby silnik tylko 2.0 150km

- brak iDrive

-starszy o 2 lata od 520i

- bede 4 właścicielem

-+ nie bylem na serwisie bo znajome auto ale rożnie może być np z amorkami

 

5 (po lifcie)

+ mocniejszy silnik niz w przypadku x3

+ przestronniejszy niz x3

+ iDrive

+automatyczna klima

+ zimowe koła

+udokumentowany przebieg < 100tys

+ młodszy od x3

+ ładniejsza od x3 ;)

-+ będę 3 właścicielem

- ubogie wyposażenie (brak navi, materiałowa tapicerka, zwykły xenon, brak szklanego dachu/szyberdachu)

- droższy niż x3 o 5tys

- na serwisie wyszło ze do wymiany amortyzatory przednie, błędy NOx, bledy PDC, błędy tylnych świateł, sporo rys na karoserii

- 2 elementy malowane + wymieniony zderzak + jeden element szpachlowany (niewiele bo 360 mikronów)

 

spalanie w obu wypadkach bardzo podobne, 5 jest bardziej dynamiczna (lepsze odejście), w wypadku 5 sprzedawca może trochę z ceny zejść (3tys.. może więcej?)

 

Szukam auta raczej na co dzień, trasa pokonywana dziennie to około 25km. Od czasu do czasu zabieram wózek dziecięcy wiec bagażnik powinien być spory (z tym w obu przypadkach 5/x3 nie ma problemu), raz,dwa razy do roku dłuższa trasa, wiadomo - urlop ;)

Oba auta mi sie podobają i nie wiem na które sie zdecydować, trochę sie boje ze sprzedając za jakiś te auta będę miał problem, x3 dosyć stary rocznik i 3 kierowców przede mną, 520i 2 kierowców przede mną, biedne wyposażenie i te malowane/szpachlowane elementy...

 

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jestem właścicielem X3 od około 2 lat. Rocznik mojej bety jest dokładnie taki sam , jak tej o która pytasz- 2006. Samochód? Marzenie. Bezawaryjny silnik, zmieniam tylko to co trzeba- czyli raz na 10tys km olej, filtry i niebawem czas na klocki.

 

Nie mam niestety tak bogatego wnętrza jak twoja opcja ale myślę, że bym długo sie nie zastanawiał.

 

Na prawdę fajne i godne polecenia autko.

 

Co do awaryjności to wiadomo, że z samochodami róznie bywa. Nawet jeżeli coś nie wyjdzie Ci na przeglądzie teraz, to nie znaczy że nie zepsuje się za np 3 tys km.

 

Takie życie i urok samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od Twoich upodobań. Troszke dziwi mnie to że tyle tych rzeczy do robienia <100tkm w poliftowym e60. Osobiście wolałbym 5er. Jest po prostu wygodniejszy i ładniejszy . X3 fajne, ale jak dla mnie nic specjalnego. Stylistyka mnie nie porywa, ale to kwestia gustu. Silnik także wolałbym w 5er. W X3 diesel no fajnie, ale auto jest kanciaste i ma 4x4, więc pewnie realnie spali podobnie jak 520i. Kiedyś w gazecie czytałem test "komfortu" różnych aut. Sprawdzali pracę zawieszenia, czujniki były gdzieś przy mocowaniu foteli. Oceny od 1 do 6. X3 dostało 3+ (chyba najgorszy wynik). Oczywiście piszę to jako ciekawostkę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygody do na pewno w 5er jest lepiej, jest większy i przestronniejszy. Czuć komfort mimo braku skóry i navi, także sama bryła wydaje się ładniejsza - bardziej sportowa. X3 jest kanciaste to fakt ale siedząc w środku tego nie widać :)

Za to środek X3 jest przytulniejszy, trochę ten cup holder mi nie pasuje przy hamulcu ręcznym ale generalnie jest bardzo fajnie, szczególnie z tym szklanym dachem :)

 

ehhh, było brać pierwszy lepszy to mi się zachciało oglądania kolejnych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.