Skocz do zawartości

525d 177km e61 przybywa oleju i szarpanie


jogi5502

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Od jakiegoś czasu przybywa mi oleju w silniku i zapewne je to olej napedowy na dodatek tego gdy jade z popuszczonym gazem szarpie autem jakby dostawal co chwile dodatkowe 40 km a także czasami dzieje się tak ze wciskam gaz a on jkby bez turbo a po 2-3 sekundach wystrzela do przodu jak z katapulty. Proszę o pomoc bym mogl doprowadzi auto do porządku - zasluguje na to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ile razy był podlaczony to było cos nie tak z dpf em no i z przeplywka ale to może dlatego ze była rozlaczana bo wymieniałem kolektor z alu na zeliwo wiec może dlatego. Co w takim razie powinienem zrobić? trochę czytałem już ze można go usunąć ale nie wiem czy to dobry pomysl. z góry dziekuje za pomoc. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tak ile razy był podlaczony to było cos nie tak z dpf em no i z przeplywka ale to może dlatego ze była rozlaczana bo wymieniałem kolektor z alu na zeliwo wiec może dlatego. Co w takim razie powinienem zrobić? trochę czytałem już ze można go usunąć ale nie wiem czy to dobry pomysl. z góry dziekuje za pomoc. :cool2:

Z mojego bogatego i nie tylko mojego doświadczenia z DPF-em mogę napisać :sposobów jest kilka ale , skutecznym bez nawrotów ,sposobem na pozbycie się problemów z DPF-em jest wycinka . Należy sobie zdać sprawę z dobrodziejstwa jakim jest DPF , gdyby inżynierowie dopracowali go by nie przysparzał problemów użytkownikom .

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.