Skocz do zawartości

Co wybrać 535i albo 530d lub 535d


ziutoslaw1

Rekomendowane odpowiedzi

Benzyny nie słychać na wolnych obrotach.

Ale przy wyższych prędkościach nie ma znaczenia jaki silnik i tak więcej słychać szum wiatru.

 

Ja osobiście 535i polecam ze względu na dźwięk silnika - i tylko za to.

 

Spalanie, osiągi i moment 450 Nm dupy nie urywają.

 

Teraz mam 535 d x drive i to po prostu jedzie - i jest znacznie cięższa od 535 i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z ciekawości zatem (tak, pewnie pisało się o tym w innych wątkach, zatem od razu przepraszam) zapytam o spalanie. Jak wysokie masz w 535d, a jakie było w 535i? Styl jazdy i miejsce podobne? Ile miasta (%), a ile po trasach?

 

Dzięki!

 

 

via Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 2013 535 d średnio 10.2 z czego 80% to jazda w koło komina

a była 2012 535i średnio 12.8 z czego 80% to jazda w koło komina

 

Ale ja nie używam funkcji start stop i już nie pamiętam kiedy załączałem efficient_dynamics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje obecne auto (insignia 2.0T 4x4 zrobiona na 270KM) pali ok 13.1; z czego na pewno ponad 80% robi w korkach w mieście...

 

Pytanie do Ciebie zatem, jak oceniłbyś warunki, w których osiągałeś te 12.8: czy to była w miarę płynna JAZDA po mieście (tj. co jakiś czas światła, wolniejszy ruch, podjazdy, etc.), czy pełzanie w gęstym ruchu i non stop ruszanie z miejsca? (bo u mnie to wygląda rano tak: start-10 metrów-stop, start-10m-stop i tak przez 20minut; pół kilometra jazdy i znowu korek)

 

thx!

m.

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pisze że 535i mu pali 9 na autostradzie przy średniej 200 km/h to żeni kity.

 

Ja kiedyś leciałem moją byłą 535i autostradą ok 180 km/h tak różnie raz mniej raz trochę więcej i średnia wyszła 13,8

 

A co do stylu jazdy w koło komina jak pytasz to dojeżdżam do firmy ok 6 km bez świateł. Raz po raz jadę do Poznania i nie wyobrażam sobie jechać 80 km/h.

Albo jechać i nie wyprzedzać nie da się tym bardziej że jest czym pierdnąć.

 

I widzę że w 535d jadąc tak samo spalanie jest mniejsze a lepiej jedzie jak była 535i jedna i druga miała więcej km jak fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No to na zakończenie moich dywagacji w tym temacie: wybrałem 535d (x-drive). Nie żałuję, przyzwyczaiłem się już do mojego traktorka :)

 

Brzmienie silnika nikogo nie oszuka: to dizel i wcale nie próbuje tego ukryć. Jest to szczególnie zaskakujące na zewnątrz. Silnik brzmi surowo i "terkotliwie". Wydaje mi się, że w obecnym A6/A7 nie przeszkadza to tak bardzo.

 

Wewnątrz jest lepiej. Silnik słychać, jednak jest dobrze wytłumiony i do kabiny przedostają się te najprzyjemniejsze odgłosy pracy: miękkie warczenie. Jednak nadal bez złudzeń, jakie paliwo napędza ten "bulgot".

 

Zrobiłem tym autem dopiero 1000km, traktując je bardzo delikatnie, więc nie wiem jeszcze, jaka akustyka towarzyszy pełnemu otwarciu przepustnicy. Jak skończy się celibat (docieranie), sprawdzę :)

 

Średnie spalanie wg komputera wynosi 9.0l / 100km (połowa przejechanego dystansu to lekko potraktowana trasa WWa-Kazimierz Dolny; 80-120km/h; druga połowa to turlanie po WWie).

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było okazji na jazdę szybciej. Uważam, żeby nie jeździć jak wariat, szczególnie w mieście :)

 

 

sent from my iPhone (sorry for typos) via Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci jeszcze w miarę. Dużo większe szczęście dostarczałem kierowcom białych dostawczaków i 15-letnich golfów

 

 

sent from my iPhone (sorry for typos) via Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

535xd .... znakomity wybór :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.