Skocz do zawartości

Co wybrać 535i albo 530d lub 535d


ziutoslaw1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli byłyby to usterki występujące raz na 100 tys Km to nie ma tragedii...

ogólnie poprzednia generacja średnio mi się podoba jeśli chodzi o środek (E60) a w F10 wygląda na taki do zaakceptowania.

 

Rozumiem z tego co napisaliście że poza turbo i pompą wody, większych tragedii nie ma, nie mówimy tu oczywiście o zajechanych sztukach.

tylko lać i jeździć?

Czy różnica jest mocno odczuwalna między 30i a 35i?Przyznam że nigdy nie latałem benzyną z turbo...obecnie 30 diesel po chipie, jakieś 200-210 koni więc przesidka na 3,5i powinna zaspokoić potrzeby.

306KM zamiast 200 i podobny moment powinny zrobić robotę ;)

 

530i R6 3,0 l (2996 cm³), DOHC wtrysk bezpośredni 85,00 mm × 88,00 mm 12,0:1 272 KM (200 kW) przy 6100 obr/min 310 Nm przy 1600-4250 obr/min 6,5 s 250 km/h

535i[3] R6 3,0 l (2979 cm³), DOHC, turbo wtrysk bezpośredni 84,00 mm × 89,60 mm 10,2:1 306 KM (225 kW) przy 5800 obr/min 400 Nm przy 1200-5000 obr/min 6 s

5,6 s 250 km/h

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

No i o taką odpowiedź mi chodziło ;)

wielkie dzięki,

fajnie że F10 mają silniki R6 a nie same Vałki

Wielkie dzięki

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze jedno,

bo trochę już zgłupiałem.

czy silniki 35i mają po 2 turbiny ?

czy jest pojedyncza ?

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

535d ma dwie turbiny. Nie wiem czy 535i ma jedną ze zmienną geometrią czy też 2 jak 535d. Reszta ma jedną. Tylko 550d (3.0) ma 3 turbiny, ale jak się nie mylę to jedna z nich jest elektryczna..... Edytowane przez Dawid S
"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie 535d ma 2 turbo-sprezarki i koniec, dowod po moim vin-nie mojego auta 535xd wysakauje :

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_5088-turbosprezarka/vDX32680

 

 

co do 535i to w katalogu zamowien sa 2 turbin ale moge sie mylic :

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_4473-turbosprezarka/i53744/kL/sN/r2012/m07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie. 535d ma dwie turbiny od zawsze i nadal, nie podlega to dyskusji, wystarczy spojrzeć do ETK jak ktoś nie wierzy (albo realoem).

 

F10 535i od początku produkcji ma jedną turbinę dwustopniową i jest tak nadal niezmiennie, po lifcie to samo oczywiście.

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były jeszcze jakieś wątpliwości :wink:

 

BMW 5 Series (F10) LCI 535d 8AT (313 HP) - BMW TwinPower Turbo technology, two turbochargers (Variable Twin Turbo),

BMW 5 Series (F10) LCI 535i 8AT (306 HP) - BMW TwinPower Turbo technology, one turbocharger (Variable Twin Turbo),

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wielkie dzięki... Chociaż i tak strasznie Bmw zaczęło

Mieszać klientom z oznaczeniami i opisami "twin power" / Twin turbo

Wszystko żeby nas trochę ogłupić... Ale na szczęście są fora i pasjonaci.

Pozdro

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były jeszcze jakieś wątpliwości :wink:

 

BMW 5 Series (F10) LCI 535d 8AT (313 HP) - BMW TwinPower Turbo technology, two turbochargers (Variable Twin Turbo),

BMW 5 Series (F10) LCI 535i 8AT (306 HP) - BMW TwinPower Turbo technology, one turbocharger (Variable Twin Turbo),

 

No więc pozwole się nie zgodzić z tym co kolega napisał, wystarczy zaglądcąć na poniższy adres dokładna specyfikacja dla wszystkich silników:

 

BMW 535d - BMW TwinPower Turbo technology with variable- geometry, high-pressure multi-stage turbocharging, Common Rail direct injection with piezo injectors (max. injection pressure: 2000 bar)

 

Tylko 550i ma dwie i 550d ma trzy turbosprężarki.

 

http://f10.5post.com/forums/attachment.php?attachmentid=875720&stc=1&d=1371145018

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest info otrzymane z BMW. Tak mnie wciagneła dyskusja na forum że napisałem do kumpla w Monachium ;)

A że u mnie są trzy to wiem :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 5 Series (F10) LCI 535d 8AT (313 HP) (2009 - 2013) dimensions, ground clearance, fuel, acceleration

 

General

 

Cylinders

Inline 6

Displacement

2993 cm3

Power

230 KW @ 4400 RPM

313 HP @ 4400 RPM

308 BHP @ 4400 RPM

Torque

465 lb-ft @ 1500-2500 RPM

630 Nm @ 1500-2500 RPM

Fuel System

BMW TwinPower Turbo technology with two turbochargers (Variable Twin Turbo), Common Rail direct injection with solenoid valve injectors (max. injection pressure: 1800 bar)

Fuel

Diesel

CO2 Emissions

142 g/km

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

BMW 535d - BMW TwinPower Turbo technology with variable- geometry, high-pressure multi-stage turbocharging, Common Rail direct injection with piezo injectors (max. injection pressure: 2000 bar)

 

 

A gdzie tu jest napisane, że nie ma dwóch turbosprężarek? Pokaż go, to palcem, bo chciałbym uwierzyć, że śnię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokumentu do którego załaczyłeś link z BIMMERPOST.COM wynika że 535d i 535xd mają różne silniki :shock:

 

535d

BMW TwinPower Turbo technology with multi-stage variable-geometry high-pressure turbocharger, Common Rail direct injection with piezo injectors (max. injection pressure: 2000 bar)

 

535xd

BMW TwinPower Turbo technology with variablegeometry, high-pressure multi-stage turbocharging, Common Rail direct injection with piezo injectors (max. injection pressure: 2000 bar)

 

Moim zdaniem w pierwszym przypadku jest mowa o doładowaniu jedną turbiną a w drugim przypadku jest mowa o doładowaniu. Na tyle na ile znam angielski to jest to pewna nieścisłość wynikająca z wykonania przez kogoś operacji copy&paste. Jestem daleki od przyjmowania za fakt każdej znalezionej w internecie wiadomości ;)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię dyskusję opartą na faktach :8) A nóż okaże się że 535d/535xd ma rozwiązanie technologiczne które wszystkich zaskoczy :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.