Skocz do zawartości

545i szarpie przy 5 tys


Cyber2020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem od jakiegos czasu (6 miesiecy) posiadaczem 545i . Kilka dni temu zauwazylem ze silnik przy wchodzeniu w wyzszy zakres obrotow (okolo 5tys + przy ostrym przyspieszaniu) nagle zaczyna szarpac jak by nie bylo paliwa.Musze przestac przyspieszac i rozpedzac sie wolniej inaczej wyskoczy blad engine failure i nie chodzi na wszystkie gary. zdazylo sie to 2 razy w ciagu 2 tyg i tylko przy naprawde wcisnietym pedale do deski bez "KD" ,dodam iz dzieje sie tak tylko na LPG (instalacja BRC zmienione filtry itp)na benzynie nie ma problemow. po podlaczeniu do kompa nie pokazalo zadnego bledu... wiec tak naprawde nie wiem w czym zaczac dlubac . jesli ktos moglby doradzic od czego zaczac to bylbym bardzo wdzieczny...

 

ahh dodam ze nie zawsze wystapi wyzej wymieniony problem na LPG ale wolalbym sie z nim uporac zanim zaczaruje Bunie do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A bym zaczal od wizyty u gazownika i poprawieniu mapy wtryskow

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

problem z szarpaniem zostal rozwiazany.... wymieniali mi niedawno filtry gazowe i zamiast filtrow z BRC wstawili od STAG.a (szarpalo powyzej 4.5 tys).Kupilem na ebay.u filtry do BRC wymienilem i jak reka odjal teraz tylko speca ogarniajacego BRC znalesc na kalibracje map (bo dawno nie robiona)i mysle ze mozna dalej smigac:D

 

oj na tamtym forum to raczej trzeba miec duze pojecie o LPG zeby wogole pytania zadawac:( bynajmniej takie odnioslem wrazenie czytajac odpowiedzi ludzi tam sie wypowiadajacych) na chwile obecna samochod ciagnie na gazie do odcinki i nie mam juz problemow ...choc jak wyzej napisalem przydalo by sie sprawdzic czy sie nie rozjechaly mapy...

 

ze spalania jestem bardzo zadowolony po 18 tys km srednie spalanie gazu zamyka sie w 13.77 litra ale przyznam ze 80% to trasy Polska - UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.