Skocz do zawartości

e39 520D zbyt duża dawka ropy i zbyt małe doładowanie turbo


Gapcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

nie znalazłem tematu na forum z podobnym problemem wiec opisze go w odrębnym poście.

 

wiec tak od 7 miesięcy jestem posiadaczem BMW takiego jak w temacie. Zaczął mi lekko kopcić na czarno spalanie na poziomie 7,5l litra w cyklu mieszanym

( w ziemie nawet 8,7 )

ponieważ szykuje mi się trasa około 6000km wiec oddałem go do podobno całkiem fajnego zakładu w mojej okolicy zajmującego się tylko dieslami żeby być spokojnym że ktoś "mądry" zerkną do niego . Wyczyścili mu EGR podpieli do kompa i stwierdzili ze do silika wpływa zbyt duza ilość ropy przy zbyt małym doładowaniu turbo. Ale jak tez stwierdzili doładowanie turbo jest w normie. Zadzwonili do mnie czy samochód ma chipa - ja oczywiście nic o nim nie wiem :P syn mechaniora który ma ten sam silnik w e46 po przejechaniu się twierdzi ze moje e39 lepiej się zbiera od jego 3

 

 

ponieważ samochód w moim odczuciu jeździ jak należy, mocy nie traci ale podobno bedzie lekko kopcil ponieważ dostaje zbyt dużo ropy przy tym doładowaniu moje pytanie brzmi czy może to być wina pompy, ktora lubi się zepsuć i czy przez to powiedzmy wtryski mi nie padną ?? i czy wogóle taka sytuacja jak moja jest realna czy może ktoś mnie tu robi jajo ( ładnie pisząc:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna jest troche ta diagnoza. Skoro cisnienie jest ok a paliwa za duzo to moze po prostu przeplywka za malo daje albo wtryski leja? W innym wypadku moze faktycznie zmieniony soft, a raczej chinski box to by musial byc bo dobry chip nie polega wylacznie na zwiekszaniu dawki paliwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przepływomierz musiałby zawyżać wskazania aniżeli zaniżać skoro dostaje więcej paliwa. Ja bym zaczął od sprawdzenia dawki paliwa na rozgrzanym silniku i wolnych obrotach, powinna być od 4 do 6-7 i sprawdziłbym jak zachowuje się masa powietrza podczas jazdy. Może się okazać uszkodzona przepływka, słynna pompa vp44, albo wtryski w co raczej wątpię...
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.