Skocz do zawartości

Pomocy z radiem


Pieter.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem świeży na forum i potrzebuję pomocy z radiem w mojej nowo zakupionej e38 728 1999r.

Mianowicie kłopot polega na tym że radio po przekręceniu kluczyka na zapłon normalnie gra wszystko działa tylko jak odpale silnik to radio gra chwilę i zanika podczas zgaśnięcia na zegarach check control i nie da się już go odpalić zupełna cisza i brak radia na monitorze , dopiero po zgaszeniu i ponownym przekręceniu kluczyka radio gra ,po odpaleniu znowu to samo. Dodam jeszcze że radio to jest z navi i małym monitorkiem kaseciak

Dodatkowo ale raczej nie ma to wpływu na radio nie działają mi przeciwmgielne z tyłu ,na licznikach świeci kontroka o przeciwmgielnych ,a w lampach ciemno

proszę o pomoc bo mnie krew zalewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż bezpieczniki, być może jest przerwany.

Dzięki bardzo za zainteresowanie . Kolego sprawdziłem juz wszystkie bezpieczniki , wymontowałem wszystko z bagażnika ,tunery , navi posprawdzane wszystkie kostki wszystko przelutowane celem poprawienia lutów w urządzeniach i dalej bez zmian . Ciekawostka jest ten check control na zegarach kiedy świeci wszystko gra a po odpaleniu silnika gdzieś po około 4-5 sek check gaśnie i radio też. Potem kiedy wyłącze silnik i zostawie kluczyk w pozycji 1 to radio zagra po około 20-40 sek.

 

Kolejne pytanko to czy jest w tym aucie jakiś bezpiecznik od przeciwmgielnych z tyłu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś masz nie tak z instalacją, być może że gdzieś jest zwarcie, lub zawilgocone kable.

Furka ma przejechane 140tyś i kable wtyczki wszystko jak nowe ,ale dziś wykminiłem coś i radio działa , muszę przekręcić kluczyk na poz 1 lub 2 wtedy wyłączyć radio odpalić silnik i włączyć radio wtedy gra normalnie mogę włączyć i wyłączyć podczas jazdy wszystko działa (dodam że aku nowe) ...tylko troche to dziwne i nie wiem czy tak ma być.

Dzięki ci norbi_1221 za zainteresowanie moim problemem pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli świeci check to sprawdź na kompie co go powoduje i będziesz już coś wiedział więcej.

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli świeci check to sprawdź na kompie co go powoduje i będziesz już coś wiedział więcej.

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

No właśnie on świeci zawsze ten z zielonymi diódkami i po odpaleniu silnika zawsze gaśnie po chwili to akurat jest normalne (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem z radiem rozwiązany kupiłem cały zestaw audio i wymieniłem sam tuner radiowy i gra. Stary tuner działał tylko na napięciu ok12v jak odpaliłem silnik i napięcie wzrosło tuner sie wyłączył.

Teraz zostały mi różne części tj. czytnik navi mk2 , gps, panel z monitorkiem 4:3 , tuner tv jeśli komuś coś potrzebne sprzedam w dobrej kasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.