Skocz do zawartości

E46 Touring 330i (update - wizyta na hamowni)


tramall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem starym - nowym użytkownikiem. Parę lat temu miałem e46 Touring w wersji 320d (136KM). Dużo się wówczas z tego forum nauczyłem i zaoszczędziłem dużo kasy na mechanikach:)

Autko było całkiem fajne (xenon,skóra,audio HK) ale silnik to niestety nie było to. Chodził ładnie, ale mocy ciut mało ...

Auto sprzedałem i rozstałem się z bmw na kilka lat.

 

Jednak kilka dni temu przeglądałem ogłoszenia na włoskim portalu ogłoszeniowym w poszukiwaniu czegoś ciekawego(mam Mamę w Rzymie i ponad 20 aut już tam kupiłem: od suzuki alto 800cm na Mercedesie E280CDI kończąc).

 

Ogólnie zakres poszukiwań był dość wąski : kombi, manual, napęd raczej tył. Zakres kasy 30-60tys. Przebiegi robię małe, więc mogła być benzyna lub duży diesel.

 

Nie spieszyło mi sie itp... pełen luz. W grę wchodził lexus is200, Audi b7,b8 i Bmw (raczej e90 330d lub 330i)

 

No i wyskoczyła taka Bawarka. Po fotach widzę, że jest dobrze i cena ok. Szybki telefon do mamy i ustawiamy oględziny. Jak zwykle nerwy, bo We Włoszech bardzo ciężko o niezajechane i niepoobijane auta. My kupujemy na tzw. "własciciela". Czyli rozeznanie kim jest właściciel i z czego żyje. Widziałem już takie rzeczy że ... Inna sprawa, że polskich handlarzy hyba nikt nie pobije.

Mama mniej więcej kuma o co chodzi w autach, dostała kilka dodatkowych instrukcji i GO!!!!

W trakcie oględzin szybki telefon i decyzja - bierzemy. Dała zaliczkę, brat w samolot i poleciał. Ja niestety praca więc czasu brak...

 

Starsza sie śmiała, że kupi sobie polisę na życie, bo się o nie boi jak nie będę zadowolony. W sumie kupiłem auto na telefon.

 

Jest to model 330i z 2003r. 154tys. KM, oczywiście manual 6b

 

Pierwszy właściciel niestety nie był dziadkiem :( . Miał 25lat gdy kupował auto i chyba płacił bogaty tata bo zaznaczył kilka opcji gdy je konfigurował w salonie ;)

Zaznaczył chyba własciwe opcje :)

 

 

Wyposażenie

 

S167A ABGASNORM EU4 EU4 exhaust emissions standard

S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sports suspension settings

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Multifunction f steering wheel

S302A ALARMANLAGE Alarm system

S313A AUSSENSPIEGELPAKET Fold-in outside mirror

S338A M SPORTPAKET II M Sports package II

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Interior mirror with automatic-dip

S441A RAUCHERPAKET Smoker package

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Sports seat

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Headlight cleaning system

S522A XENON-LICHT Xenon Light

S534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioning

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigation system Professional

S650A CD-LAUFWERK CD player

S692A CD WECHSLER I-BUS VORBEREITUNG Preparation, BMW 6-CD changer I-bus

 

Code Description (interface) Description (EPC)

 

S710A M LEDERLENKRAD M sports steering wheel, multifunction

S716A M AERODYNAMIKPAKET II Aerodynamics package

S760A INDIVIDUAL HOCHGLANZ SHADOW LINE High gloss shadow line

S772A INTERIEURLEISTE ALU BLACK CUBE Interior strip strips, Alu Black Cube

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Headlining anthracite

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN White direction indicator lights

S788A M LEICHTMETALLRAEDER BMW LA wheel, Individual

S855A SPRACHVERSION ITALIENISCH Language version, Italian

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Dealer List Europe

S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Omission of non-combined operation

S884A ITALIENISCH / BORDLITERATUR On-board literature Italian

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Omission of outer-skin preservation

S928A REIFENSTEUERUNG Tyre control

 

Standard Equipment

 

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamic stability control

S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Window lifts,electric,front/rear

S473A ARMAUFLAGE VORN Armrest front

S520A NEBELSCHEINWERFER Fog lights

S548A KILOMETERTACHO Kilometre speedo

S550A BORDCOMPUTER On-board computer

S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM Battery in luggage compartment

 

Wczoraj auto przyjechało do mnie i sobie pooglądałem. Mama przeoczyła wymienianą szybę boczną i drobne podmalowanie z tyłu na nadkolu. Opony z tyłu lekko łyse i rysa na zderzaku. Poza tym reszta ok. Brat zrobił 1800km bez problemu i zdał relację co i jak. Wnętrze czyste i nie zjechane. Ciekawostką jest czereśniowa tapicerka(widziałem już czerwone skóry i sam miałem bananowe, ale takiej nie widziałem). Wszystko działa, vanos cichutki i spalnie w normie :). Auto będzie mierzone hamownią drogową i zobaczy się czy koniki uciekły czy nie ... W Italii auta z silnikami pow. 2000cm są obłożone drakońskimi podatkami stąd tylko naprawdę bogaci mogą sobie pozwolić(stąd się wzięło e30 320is).

 

Co będzie robione:

 

- wymiana podszybia (popękane - standard)

- oleje, filtry ,wycieraczki itp.

- wycieczka do Mrowli na ogólne sprawdzenie - chyba że polecacie kogoś lepszego w okolicach Rzeszowa

- jakieś fajne gumy na tył (mój faworyt pirelli pzero nero)

- detailing wnętrza i z zewnątrz

- ogarniecie audio, bo poprzedni właściciel zostawił wzmacniacz i jakies kable.

- dobre AC :)

- może czarne nerki na froncie

 

Co NIE BĘDZIE robione:

 

- GAZ - od turlania się po mieście mam małe autko i rower a na trasę na paliwo mnie stać

- Żadnych diód, świateł dziennych i innego badziewia

- bombstickerów i naklejek typu "co ja jade" czy "pokaż pośladki dam Ci czekoladki" - za stary jestem, a widzę że moda nastała na coś takiego

- przyciemniania szyb

 

Na szybko dwie foty bo auto jeszcze "w proszku"

 

http://imageshack.us/a/img826/2854/bmw1ny.jpg

http://imageshack.us/a/img10/1923/bmw2yg.jpg

 

Pozdrawiam

 

Ps. to papierowe za szybą to włoskie tablice zjazdowe...

Edytowane przez tramall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis mnie troche zdziwil i spodziewalem sie innej końcowki a nie takiej jak na moje oko mega e46tki ! Sam jestem fanem e46 touringa w m pakiecie, sam sie w koncu nie dorobilem takiego w swojej ale zazdroszczę ;) nerke wrzuć czarna, szyby to moim zdaniem nie tylko jakis tam efekt wizualny ale sa tez bardzo uzyteczne troche ciemniejsze przynajmniej z tylu. Niech sie dobrze sprawuje :cool2:

SPRZEDAM : komplet zderzaków ori e92 (barberarot metallic)


Moje e92 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=214546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująca Włoszka ;) opis oględzin również bardzo ciekawy :) .

 

Do listy rzeczy do zrobienia dorzuciłbym kupno oryginalnych felg M-Pakietowych bo te ze zdjęć to niestety chińczyk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

Co NIE BĘDZIE robione:

 

- GAZ - od turlania się po mieście mam małe autko i rower a na trasę na paliwo mnie stać

- Żadnych diód, świateł dziennych i innego badziewia

- bombstickerów i naklejek typu "co ja jade" czy "pokaż pośladki dam Ci czekoladki" - za stary jestem, a widzę że moda nastała na coś takiego

 

 

Bardzo ciekawy egzemplarz a plany powyzej najbardziej mi sie podobaja :cool2: stop druciarstwu :norty:

 

Jestes chyba z Rzeszowa, bywam czesto, bede wypatrywal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Trochę mnie nie było, ale sporo się działo. Autko jeździło, aż pewnego dnia skoczyła temperatura płynu chłodniczego i ledwo dojechałem do domu. Auto trzeba było odstawić do mechanika.Po jakimś czasie dostaję info. Przegrzana głowica powyginane zwory, woda zamiast płynu itp. Oczywiście fuckup był wcześniej, więc Włoch dał dobrą cenę i chciał się pozbyć. Ja sobie pojeździłem jeszcze trochę i wreszcie silnik powiedział dość. Zaczęło się szukanie dobrej głowicy. Allegro nie pokazało niczego sensownego, na ogłoszenie na forum odpowiedział klubowicz – jednak stan głowicy był gorszy od mojej. Na szczęście klubowicz okazał się ok i oddał kasę. Okazuje się, że trafienie dobrej, nieprzegrzanej głowicy to nie lada wyczyn. Szybkie sprawdzenie rynku na Uk i po 2tygodniach byłem właścicielem głowicy z przebiegiem (niby)45 tys mil 

Po 4 miesiącach postoju zostało złożone i jeździ. Jeżdzi duuużo lepiej i myślę, że wróciło do serii. Dodatkowo zakupiono:

Nową gałkę biegów (wersja ciężka)

Nowy panel środkowy(osłona tunelu).

Zrobiłem odświeżenie tapicerki i kierownicy.

Standardowa wymiana płynów, świec, olejów itp. Nowa pompa wody, termostat bla bla bla.

Kupiłem także felgi, które zostały odnowione i pomalowane oraz opony (z racji tego, że jest 8 x 18 , przeszedłem na 225/40/18 na czterech kołach ). Wybór padł na Brigestone re002. Mają dobrą opinię i dostałem je po takiej cenie, że grzech było nie skorzystać.

Ogólnie na przestrzeni kilku miesięcy dołożyłem do auta grubo ponad 6k zł, ale było warto. Wiem co mam i wiem jak jeździ. Po raz kolejny potwierdza się reguła, że nie ma dobrych e46 za 20k zł. Tak czy inaczej trzeba być gotowym na pakiet startowy.

 

 

y593.jpg

5wbw.jpg

yji8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko , kolor skór mi sie podoba, a propo badzienych diód, ringi smd nie wygladaja badziewnie tylko dodaja uroku i wyglada to jak ori, diody dziene te z biedronki fo taktycznie obciach, zomacz jak u mnie smd rigni wygladaja spodobaja ci sie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko , kolor skór mi sie podoba, a propo badzienych diód, ringi smd nie wygladaja badziewnie tylko dodaja uroku i wyglada to jak ori, diody dziene te z biedronki fo taktycznie obciach, zomacz jak u mnie smd rigni wygladaja spodobaja ci sie :D

Chodzi mi o dokładane światełka takie jak do roweru lampki.

Ringi mam, założył je poprzedni właściciel. Zostawię je, choć nie jestem fanem tego typu modyfikacji. OEM powinien zostać OEM, ale póki ringi świecą jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko , kolor skór mi sie podoba, a propo badzienych diód, ringi smd nie wygladaja badziewnie tylko dodaja uroku i wyglada to jak ori, diody dziene te z biedronki fo taktycznie obciach, zomacz jak u mnie smd rigni wygladaja spodobaja ci sie :D

Chodzi mi o dokładane światełka takie jak do roweru lampki.

Ringi mam, założył je poprzedni właściciel. Zostawię je, choć nie jestem fanem tego typu modyfikacji. OEM powinien zostać OEM, ale póki ringi świecą jest ok.

 

Dokładnie się z Tobą zgadzam kolego. Ma być tak jak OEM, bez żadnych ringów i tym bardziej SMD. Ringi tylko w tych autach gdzie BMW je dało. Ale każdy ma swój gust..

 

Co do autka, nie jestem fanem czerwonych skór, ale ten kolor rzeczywiście jest inny i mi się podoba :cool2: Silnik, kolor nadwozia i wyposażenie to klasa sama w sobie :cool2:

 

Pozdrawiam.

Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Korzystając z faktu, iż w okolicy pojawiła się porządna hamownia obciążeniowa postanowiłem sprawdzić ile zostało KM .

 

Wynik zadowalający (221KM i 285Nm na silniku), aczkolwiek zastanawia spadek w okolicach 4000 obr. Jeśli ktoś ma pomysły co jest przyczyną, będę wdzięczny za info. Potwierdza się jednak mit, że te silniki nie trzymają mocy.

 

http://i57.tinypic.com/23sfiq.jpg

 

 

 

Poza tym lejemy paliwo i jeździmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.