Skocz do zawartości

525d 2005r problem z odpaleniem i nierówna praca silnika


sokół

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem z warsztatu samochód i jest wszystko ok odpala natychmiastowo, ładnie pracuje i jest dużo żwawszy niż poprzednio. To chyba by było na tyle, dziękuje wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podczepie sie pod temat z 525d 2005r bo tez mam problem z odpalaniem. Sprawdzałem pod i żadnych błędów świec ani sterownika nie ma... Co więcej świece były wykręcanie i pojedynczo sprawdzane i sa Ok. Główki w nich tez nie sa poupalane i wkręcają sie do końca. Korekcje wtrysków książkowe.

Zalaczam filmik.

 

Ps. Czasami jest jak na filmiku i bardzo cieżko odpala a czasami załapie i po 2 sekundach gaśnie...

https://vimeo.com/152589965

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie to samo. Ten sam silnik i rok. Wymieniłem już wszystkie świece i nic. Pewnie to sterownik, ale na razie nie mam jak tego sprawdzić.

Kolego @UP strasznie wolno kręci u ciebie. Albo słaby akumulator albo rozrusznik już się bardzo kończy z ukierunkowaniem na to drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozrusznik i akumulator to żadnych oznak typowych od tych elementów nie mam. Strasznie cieżko kręcił ale przy tej temperaturze -14' teraz jak jest Ok 4' to odpala od strzała ale jest sporo dymu za samochodem i obroty falują przez kilka sekund po odpaleniu. W sumie dalej nie znam przyczyny... Sterownik? Wtryski? Uszczelka pod głowica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie mam bmw e60 z 2007 roku model 525d 197 km buda juz polift skrzynia yojstick. auto kupiłem tydzien temu i mam ten sam problem. Stuk zaraz pod odpaleniu praktycznie zawsze raz wiekszy raz mniejszy ale zawsze cos jest. Raz jak stuknelo to aż budą całą zaruszało. Druga sprawa to taki sam problem jak stanie na swiatłach na hamulcu i tak po ponad 30 s trzymaniu hamulca jak puszcze jest szarpniecie. Takie same objawy jak opisywane wyżej. Naprawił juz to ktoś?? Co to moze byc ?? jakie koszta ??

POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.