Skocz do zawartości

M43B16 wtf? akumulator? alternator? komp? zwarcie?


niksta

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie no z takim czymś to się jeszcze nie spotkałem...

rano zapaliłem pojechałem do pracy i było ok, wracam do domu zatrzymałem się pod sklepem załatwiłem co miałem załatwić wsiadam i tu pyk... ledwo zegary zaświeciły!!!

rano akumulator był ok wszystko grało jak w najlepszym zegareczku a potem d... Mierze aku 9V i nie przyjmuje ładowania> tylko pytanie czy to tylko on...? czy aku sie zepsuło przez coś innego?? Jakby się wytarł komutator w alternatorze to mógłby zniszczyć aku? Nie mam innego na podmiankę żeby sprawdzić ale takie zepsucie się aku to jest dziwne moim zdaniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którejś z poprzednich e 36 miałem podobny przypadek-okazał się rozładowanym aku

a rozładowywał go schowek który nie dolegał i ciągle świeciło się tam światełko nie widoczne dla osoby kierującej

inny koleś miał podobny przypadek tylko że z bagażnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może może ale po przejechaniu 15 km umarł całkiem tak że po przekręceniu kluczyka w pozycje 2 ledwo się zegary zaświeciły.... jeszcze nie padł mi nigdy zaden aku tak ze o 13godzinie pali jak złoto bez jęknięcia a 13:02 ani drgnie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku pożycz od kogoś aku i sprawdź ile amper pobiera ci samochód oczywiście wszytko wyłączone musi być przydał by ci się do tego specjalny miernik ale i zwykłym miernikiem dasz radę odłącz minus i jednym kablem miernika dotknij do słupka aku a drugim do odpietej klemy. Co do aku to czasem zdarza się ze zepsu się bez wcześniejszych objawów np dostał zwarcia i cele poszly się..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.