Skocz do zawartości

Jaki olej wlać do E60 520D


Misarah

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Który Magnatec 5w30 ?

 

Sprawdziłeś przed zalaniem na stronie castrola lub kompetencje mechanika ,czy spełnia normę BMW LL04 , w co wątpię ? Magnatec 5w30 jest kilka olei .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Magnatec 5w30 A3/B4 full syntetyk bmw longlife -01.

 

Jak oddawalem samochodów do serwisu to powiedziałem aby wlali taki olej jaki ma być myślałem że będą wiedzieć i chyba sie mylilem.

I co teraz? znów wymiana czy moge na takim jeździć prosze o odpowiedz.

Edytowane przez dawcio.m10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Magnatec 5w30 A3/B4 full syntetyk bmw longlife -01.

 

Jak oddawalem samochodów do serwisu to powiedziałem aby wlali taki olej jaki ma być myślałem że będą wiedzieć i chyba sie mylilem.

I co teraz? znów wymiana czy moge na takim jeździć prosze o odpowiedz.

 

Lepiej zmień ten olej bo zawalisz sobie filtr cząstek stałych i będą dodatkowe $$$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lepiej zmień ten olej bo zawalisz sobie filtr cząstek stałych i będą dodatkowe $$$.

 

nie no bez przesady, nic sobie nie zawali :mad2:

znam goscia co na LL-1 jezdzil przez ponad 200tys km i dopiero jak go kiedys uswiadomilem ze ma nie ta specyfikacje jak trzeba to zaczal lac LL-4.

oczywiscie ma dpf i zadnych problemow z nim nie mial. wiec przejechanie paru tys w niczym nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli ta informacja jest sprawdzona, pewna to ok.Z drugiej strony znając ceną DPF-a lepiej na zimne dmuchać ,przy niej cena ojeju to mały pikuś . Decyzja należy do właściciela .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ile oleju potrzeba do 520d przy wymianie?

Chcę kupic Castrol Edge Professionall BMW LL-04 0W30 ale nie wiem jaką ilość :-(

 

Jeśli do silnika N47 to niecałe 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię trochę temat. Jestem własnie przed pierwszą moją wymianą oleju w e61 520d 177KM 2010rok. Wcześniej auto jeździło na Castrolu EDGE 5w/30 LL04 . Zastanawiam się nad zmianą na polecany przez większość Motul 8100 X-Clean 5w/30 ale są go dwa rodzaje. Jeden z "+". Oba mają normę LL04. Czym się różnią?

Castrola też widzę że są dwa rodzaje http://czescidobmw.pl/oleje-castrol/olej-silnikowy-castrol-edge,10083.html i http://czescidobmw.pl/oleje-castrol/olej-silnikowy-castrol-edge,1310.html . Jeżeli zostanę przy Castrolu to który lepiej kupić? Czy nie ma to większego znaczenia?

 

Aha i dokładnie ile tego oleju wchodzi do mojego modelu? Też 5.2L czy 5.75?

 

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odkopię trochę temat. Jestem własnie przed pierwszą moją wymianą oleju w e61 520d 177KM 2010rok. Wcześniej auto jeździło na Castrolu EDGE 5w/30 LL04 . Zastanawiam się nad zmianą na polecany przez większość Motul 8100 X-Clean 5w/30 ale są go dwa rodzaje. Jeden z "+". Oba mają normę LL04. Czym się różnią?

Castrola też widzę że są dwa rodzaje http://czescidobmw.pl/oleje-castrol/olej-silnikowy-castrol-edge,10083.html i http://czescidobmw.pl/oleje-castrol/olej-silnikowy-castrol-edge,1310.html . Jeżeli zostanę przy Castrolu to który lepiej kupić? Czy nie ma to większego znaczenia?

 

Aha i dokładnie ile tego oleju wchodzi do mojego modelu? Też 5.2L czy 5.75?

 

Z góry wielkie dzięki.

 

Mam ten sam silnik co u Ciebie, testowałem kilka olejów i wg. mnie najlepiej spisuje się Valvoline synpower Xtreme MST C3 5w30 i dodatkowo jest Low Saps dzięki temu lepiej dba o DPF-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kojarzysz może czy jest jakaś różnica między Motulem X-Clean+ a X-Clean i tymi Castrolami? Czy wszystko jedno...

Możesz mi dokładnie powiedzieć ile oleju potrzeba? W instrukcji od LCI nie mogę nigdzie znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A kojarzysz może czy jest jakaś różnica między Motulem X-Clean+ a X-Clean i tymi Castrolami? Czy wszystko jedno...

Możesz mi dokładnie powiedzieć ile oleju potrzeba? W instrukcji od LCI nie mogę nigdzie znaleźć...

 

Różnice są znikome, zapewne jakieś dodatki uszlachetniające, obydwa posiadają specyfikację LL04 tak że ok. Oleju wchodzi ok. 4,7 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam diesla, ale przekonałem się jakim olejem jest Castrol. Zakupiłem auto (wiekowy m54b22), który cały żywot przejezdzil na castrolu 5w30, ostatnie 80 tys km na ll-04. Od razu po zakupie auto trafiło na pakiet startowy i również mechanik zmienił na castrola. Od początku dziwił mnie brązowy nagar na korku od wlewu oleju i w jego okolicach. Po 12 tys. Zmieniłem na mirellsa 5w30. Póki co przejechałem tylko 2 tys km, jednak śmiało mogę stwierdzić, że to nie to auto. Chodzi ciszej, szybciej reaguje na dodanie gazu. Po odkreceniu korka jest czysty jakby wyjechał z fabryki. Jedyny minus to zwiększyła się konsumpcja oleju, ale to tylko świadczy o tym ile syfu było w silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kojarzysz może czy jest jakaś różnica między Motulem X-Clean+ a X-Clean i tymi Castrolami? Czy wszystko jedno...

Możesz mi dokładnie powiedzieć ile oleju potrzeba? W instrukcji od LCI nie mogę nigdzie znaleźć...

 

Różnice są znikome, zapewne jakieś dodatki uszlachetniające, obydwa posiadają specyfikację LL04 tak że ok. Oleju wchodzi ok. 4,7 L.

 

Dzięki Wielkie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie odebrałem auto i... mechanik wlał do maksimum 5.4 L oleju... Sprawdzaliśmy w jego jakiej mądrej książce i było 5.5L. Nie wiem czy jechać żeby odessali trochę. Według tej strony http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi po rozkodowaniu VIN wychodzi 5.2L. Kurde, mechanika znam kupę lat, zawsze bez zastrzeżeń....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Własnie odebrałem auto i... mechanik wlał do maksimum 5.4 L oleju... Sprawdzaliśmy w jego jakiej mądrej książce i było 5.5L. Nie wiem czy jechać żeby odessali trochę. Według tej strony http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi po rozkodowaniu VIN wychodzi 5.2L. Kurde, mechanika znam kupę lat, zawsze bez zastrzeżeń....

 

U mnie zawsze wchodziło nie całe 5 L. Sprawdź na bagnecie jaki masz poziom bo jeśli jest za dużo to nie jest to dobre dla silnika. 5,2 L to jest na suchy silnik, przy wymianie nigdy nie zleci wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę za kilka godzin jak wyjdę z pracy. Już dzwoniłem do mechanika że podjadę żeby odessał 3 setki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem. Po dwugodzinnym postoju jest ok 3-4mm za dużo. Dokładnie jest zakryta olejem cała literka M w napisie MAX. Ściągać te 3 setki czy nie? Swoją drogą to ale farfocla strzelili :duh: A myslałem że podczas głupiej wymiany oleju nic nie można spieprzyć...

 

Edit.

Odessali 400ml. Teraz powinno być ok. Zobaczymy rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.