Skocz do zawartości

Jaki olej wlać do E60 520D


Misarah

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Podpowiedzcie jaki najlepiej wlać olej syntetyczny do E60 520D 22000tyś przebiegu z 2006roku? Co będzie najlepsze :?:

 

Syntetyk który posiada specyfikację BMW LL-04 np. Millers XF Longlife C3 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bmw zaleca catrol edge 5 w 30...

 

Akurat to jest ciekawe bo każde inne ASO zaleca inną lepkość tak że wcale nie jest powiedziane że musi to być 5w30, oni chyba sami nie mają sprecyzowanej lepkości tylko leją co popadnie, ważne aby specyfikacja była odpowiednia, w przypadku tego silnika powinna to być LL-04 a taką posiadają chyba wszystkie firmy olejowe tak że do koloru do wyboru. BMW poleca Castol bo są związani kontraktem ale to chyba każdy wie, osobiście nie lubię tej marki ponieważ pozostawia po sobie sporo osadów, silnik pracuje mniej kulturalnie i łatwiej odparowuje ale to są osobiste odczucia i nie każdy musi się z nimi zgadzać choć w internecie można znaleźć sporo podobnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jaka firma najlepsze ma oleje syntetyczne?

 

Ciężko powiedzieć bo do tego musieli byśmy mieć laboratorium i przeprowadzić różne testy. Znane i polecane marki na wielu forach to: Motul, Valvoline, Millers, Liqui Moly no i firma która jest co raz bardziej znana w PL i ma oleje produkowane na bazie 100 % syntetycznej (PAO i Estry) to AMSOIL.

 

Tu masz konkretne nazwy olejów które ja bym polecił do twojego silnika:

 

Motul 8100 X-clean + 5w30

Valvoline SynPower MST 5w30

Millers XF Longlife C3 5w30

Liqui Moly Top Tec 4200 5w30

Amsoil European Car Formula 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mozna castrola 5w30 zmienic na motula tak bez niczego czy najpierw trzeba zrobic plukanke?

 

Można zmienić beż płukanki ale jednak lepiej ją użyć aby wypłukać pozostałości po poprzednim oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja jeżdżę od początku ok 60tyś km.na costrolu 0w30 poza krótką przygodą z zachwalanym motulem 5W 40 ( konsekwencje odczuwam do dzisiaj :mad2: ) i nic niepokojącego nie zauważyłem, włącznie z cichym rozrządem na budziku 170 tyś. - odpukać w nie malowane :wink:

 

ps. istotna jest nie tylko merka również lub przede wszystkim odpowiednia do warunków eksploatacji lepkość i pozostałe parametry .

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko Castrol 0w30 a 5w30 to spora różnica bo ten pierwszy jest syntetykiem a drugi olejem III grupy (HC), swoje doświadczenia miałem z tym drugim i podtrzymuję co napisałem wcześniej. Co do 5w40 to mam podobne odczucia do Twoich, pewnie nie chodzi o Motula tylko właśnie o zbyt dużą lepkość, czytałem kiedyś w dokumentacji BMW że do mojego silnika (M47N2) powinno się stosować oleje lekko bieżne tzn. 5W30 lub 0W30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko Castrol 0w30 a 5w30 to spora różnica bo ten pierwszy jest syntetykiem a drugi olejem III grupy (HC), swoje doświadczenia miałem z tym drugim i podtrzymuję co napisałem wcześniej. Co do 5w40 to mam podobne odczucia do Twoich, pewnie nie chodzi o Motula tylko właśnie o zbyt dużą lepkość, czytałem kiedyś w dokumentacji BMW że do mojego silnika (M47N2) powinno się stosować oleje lekko bieżne tzn. 5W30 lub 0W30

Nie podważam Twojego stwierdzenia , jesteś pewien że 5w30 nie jest fulsyntetykiem ? Opis producenta obydwóch olei identyczny , parametry zbliżone . http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9039437&contentId=7072303 w nazwę produktu wpisz np.Professional i porównaj LL04. On właśnie zbliżone ... , czyżby tu był " pies pogrzebany " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie podważam Twojego stwierdzenia , jesteś pewien że 5w30 nie jest fulsyntetykiem ? Opis producenta obydwóch olei identyczny , parametry zbliżone . http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9039437&contentId=7072303 w nazwę produktu wpisz np.Professional i porównaj LL04. On właśnie zbliżone ... , czyżby tu był " pies pogrzebany " ?

 

Jestem pewien co do Edege 5w30 natomiast jeśli chodzi o edge professional LL-04 5w30 to całkiem możliwe że posiada bazę syntetyczna ponieważ jego cena jest wysoka a jak wiadomo proces produkcji olejów IV i V grupy jest bardziej skomplikowany i droższy tak że być może jest tak jak piszesz, firmy nie chętnie dzielą się takimi informacjami dlatego ciężko czasem stwierdzić w 100% jakiego typu jest dany olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To wleje Castrol edge 0w30 tylko nie wiem czym się różni bo jeden jest 0w30 FST a drugi samo 0w30 czym się różnią który lepszy do diesla? :shock:

 

Tu masz Professional : http://oil-land.pl/pl_PL/p/Castrol-Edge-Professional-BMW-LL04-0W30-1L/711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Każdy można wlać jak Ci nie zależy na silniku . Przebieg o niczym nie świadczy . Ja w innym samochodzie, VW T4 mam przejechane 300 tys. km i zalewam syntetykiem 5W40 a od wymiany do wymiany nie muszę nic dolewać .

Dział olei -- czytać , czytać , czytać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.