Skocz do zawartości

330d M57 usunięcie katalizatora/ów - kilka pytań


dawid1520

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chchiałbym usunąć katalizator z 330d silnik M57 głównie chodzi mi o przyspieszenie i głos. Jest co nieco wspomniane o tym na forum ale mam kilka swoich pytań:

 

1. Ile katalizatorów usunąć, wystarczy sam ten duży przed złączem elastycznym?

 

2. A możę zostawić katalizatory i je tylko wybebeszyć?

 

3. Jak to wpływa na żywotność turbiny i innych powiązanych części?

 

4. Jak to się ma do dzwięku układu wydechowego po wycięciu?

 

5. I czy bardziej auto "kopci" po zabiegach?

 

 

Myśle że to wszystkie moje wątpliwości, z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest, na każde twoje pytanie odpowiedź. analogicznie wszystko bedzie tak samo jak przy mniejszym silniku.

 

o jakim znowu spalaniu w 330d.

 

tak moze kopcic bardziej chyba logiczne

tak bardziej słychać turbine

tak wytnij wszystkie albo wywal srodki zostaw puszki obojętne sam sobie zdecyduj

nie, nie wplywa niekorzystnie na silnik, wplywa na plus

jak masz sonde w wydechu to moga byc problemy z check engine.

 

wystarczyło poczytać

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze jeszcze tylko na szybko zapytam jak jest swiezy temat czy te katy sa cos warte? Warto je sobie zostawic i sprobowac sprzedac czy moze lepiej oddac mechanikowi za wyciecie ich? ;) Na alledrogo sa powystawiane nawet po 800 zl/szt, ale cos nie chce mi sie wierzyc ze az tyle moga byc warte. Czy moze lepiej poszukac specow od wycinania katow ktorzy nie dosc ze wytna kata to jeszcze doplaca za wycietego kata?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej popytać się gdzie skupują i ile dają tak żeby najwiecej zarobić bo mogą być rozbieżności cenowe, na "złomach" niektórych też skupują. Mi w zakładzie co przerabiają wydechy wzieli 150zł za wyciecie dwóch katów z 320D i pytałem w kilku miejscach ile są one warte, jedni dawali 400zł, pojechałem dalej i sprzedałem za 600zł. Jakiś rok temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wszystko jest na forum, jednak pisalem to na goraco dlatego nie zaglebilem sie w temat ;) Mikan, rowniez jestem z Bydgoszczy, moze masz doswiadczenie z katami i moglbys polecic mi na priv jakis zaklad w byd gdzie wytna mi fachowo i niedrogo katy oraz moze jakies miejsce gdzie moglbym je sprzedac w Bydgoszczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Akurat miesiac po ostatnim poscie dzis umowilem sie na wyciecie kata/katow ;) jeszcze zastanawiam sie ktore dokladnie usunac i w zwiazku z tym chcialbym sie jeszcze czegos dowiedziec. Ile w koncu jest katalizatorow w moim wydechu? Jeden za turbina, dwie puchy dalej i jest cos jeszcze w tlumiku srodkowym? Bo dzis obilo mi sie o uszy, ze w tym wydechu sa 4 katalizatory, z tego co zrozumialem to ten 4 mial byc niby w srodkowym tlumiku. I jeszcze jedna sprawa, tlumikarz sugerowal mi nie wycinac wszystkich katow, ewentualnie poprzestac na tych srodkowych puszkach i argumentowal to tym, ze jak turbosprezarka zostanie przedmuchana to moga wystapic z nia jakies problemy, jest taka mozliwosc? Czy nie chce mu sie dogrzebywac do tego pierwszego kata, bo wiem, ze z nim jest troche roboty ;) mam prawie 300 tys przebiegu, turbina jeszcze oryginalna, takze jest opcja ze moge tylko zaszkodzic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Żadnego jeśli są drożne i skład mieszanki jest prawidłowy.

2. To jest nieinwazyjna i najprostsza metoda usunięcia katów.

3. Jeśli katalizator jest przypchany i niesprawny to tworzy się przciwciśnienie hamujące wirnik turbiny, czyli wynikiem jest niedoładowanie. Po drugie takie silne zaburzenia ciśnień mogą spowodować wykorbienie wałka wirników, czyli uszkodzenie turbosprężarki.

4. ODRZUTOWIEC :twisted: Uwalniasz wydech z wszelkich tłumiących dźwięk szykan. Turbiny w tych jednostkach naprawdę wysoko cisną, więc będzie naprawdę "odrzutowo". Delikatnie wzrasta bass tłumika ze względu na brak wstępnych szykan.

5. Naturalnie. Katalizatory mają za zadanie przekształcić toksyny w wodę. Pozbywając się tych "konwerterów" automatycznie pozbywasz auto możliwości oczyszczania syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a moze ktos napisac ile jest katow w 330d M57? Trzy wiadomo ktore i czy jest moze jeszcze cos ukryte w tlumiku srodkowym? Bo dzisiaj typ od katow namieszal mi w glowie.

 

I jak ma sie usuniecie katow do pracy turbiny po 300 tys przebiegu? Pomoze czy moze zaszkodzic? Dokladnie chodzi o to czy po prostu zwiekszenie jej sprawnosci nie spowoduje diamentralnie szybszego zuzycia? Z tego powodu zastanawiam sie tylko nad wycieciem srodkowych katow, zeby nie przedobrzyc.

 

Moje auto jest rowniez po chipie, czy powinienem dokonywac jakis zmian w kompie po wycieciu katow czy od biedy moze byc jak bylo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wycięte wszystkie i jestem zadowolony. Po wycięciu samochód lepiej się wkręca i szybciej reaguje na gaz. Trochę bardziej słychać turbo, ale wszystko w normie.

Moje katy były drożne i nie uszkodzone. Po wycięciu spora różnica in plus (samochód po chipie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowalem i wycialem komplet, do tego dospawane zostaly eleganckie koncowki. Konsekwencje: glosniejsze turbo, zadnego dymienia, ale rowniez brak odczuwalnego polepszenia zbierania sie z dolu, lecz wynika to moze z braku mozliwosci przetestowania tej opcji wynikajacej z braku czasu ;) rowniez auto po chipie, ogolnie to na te chwile ciesze sie, ze udroznilem drogi oddechowe mojego samochodu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.