Skocz do zawartości

funkcja START/STOP


adobry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani
Elektryczne podtrzymanie pompy olejowej a i sterownik turbiny dba o to by nie doszło do sytuacji w której pracuje bez nawilżacza

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem czujnik pozycji biegu jałowego, pytanie czy ktoś wie gdzie i jak się do niego dostać? Gdzieś znalazłem ze jest na skrzyni u góry, tylko jak się tam dostać, mechanik coś mówił ze od dołu ale coś mi się nie wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

pytanko

Czy mój słaby jak mięsień bakterii akumulator, ośmioletni zresztą, mógł doprowadzić do faktu , ze przestałem się cieszyć/smucić funkcją START/STOP? Zauważyłem , że auto przestało mi sie na światłach na skrzyżowaniu gasić. Może się ktoś wypowiedzieć czy to aku, czy coś się spierdzieliło?, nie mam żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko

Czy mój słaby jak mięsień bakterii akumulator, ośmioletni zresztą, mógł doprowadzić do faktu , ze przestałem się cieszyć/smucić funkcją START/STOP? Zauważyłem , że auto przestało mi sie na światłach na skrzyżowaniu gasić. Może się ktoś wypowiedzieć czy to aku, czy coś się spierdzieliło?, nie mam żadnych błędów

Mozliwe ze za slaby aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy słabym aku komputer dezaktywuje start/stop

no więc tak, ten start stop jest mi do niczego nie potrzebny ale mam więc niech działa.

Wymieniłem dzisiaj akumulator, miał 8 lat i był dętka....i system start/stop dalej nie działa, tzn nie gasi się pojazd na wolnych obrotach.

siedziałem i myślałem i zauważyłem , ze moje wolne obroty są na poziomie około 810-830 przy ciepłym silniku.

Czy to normalne w silniku N73 w bmw 320d xdrive? Zdawało mi się kiedyś , że były niższe, a może złudzenie z innych pojazdów. Czy te podwyższone wolne obroty nie powodują wyłączenia sie silnika na wolnych obrotach? Dlaczego mam wolne obroty podwyższone bez żadnego błędu.....jeśli są wogóle podwyższone ? Na co zwrócić uwagę, zeby usunąć usterkę jeśli obroty są ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

start/stop nie zadziała , jeżeli

akumulator nie jest naładowany

silnik nie ma nominalnej temperatury pracy

akurat wypala DPF

i pewnie coś tam jeszcze :)

 

już działa, pewnie nowy aku musiał się jeszcze doładować poprzez BRS. Teraz już można go wyłączyć :)

 

 

Ma działać...a czy używam czy nie to już inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.