Skocz do zawartości

Tarcze i klocki przód, 520d


lewybmw1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dobra dajmy spokoj juz. Kolejny raz dalem sie wciagnac w taka dyskusje. Nie znam sie na mechanice jako takiej a poznalem te tematy od strony zamowien i marketingu jak pisalem na wstepie. Jak to mowia lepiej zeby konsument/obywatel nie wiedzial jak robi sie kielbase i polityke. Jak widac jest wiecej branz gdzie za kulisami wyglada to troche inaczej niz na polce sklepowej.

Pozdrawiam.

 

P.S Przepraszam ale jedno jednak musze Ci wytknac:) Nie ma czegos takuego jak ORYGINALNE HAMULCE na litosc boska! Jednego roku moze byc to czesc od ATE a drugiego od TEXTARA. To zalezy od kontraktu i oferty handlowej na okreslony czas. BMW nie produkuje tarcz,klockow itp tylko je kupuje. Ty tez mozesz kupic i wypuscic pod marka Gorik79 co nie bedzie znaczylo ze to oryginalne Goriki sa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 594
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Spoko luzik, ORYGINALNE to potoczna nazwa używana przez wielu klientów :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu jest to stereotyp wg ktorego części kupione w ASO są nazywane Oryginalnymi a te nabyte "na mieście" nazywa się zamiennikami :wink:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na swoich jeszcze za dużo nie przejechałem (2500km), ale pierwsze wrażenie jest pozytywne. Jakość hamowania niczym się dla mnie nie różni, pylenie klocków na ten moment jest minimalne. Trochę za wcześnie na werdykt, ale na razie jestem zadowolony (tarcze Zimmermann kosztowały tylko 300pln) :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie zastanawia to że w serwisie chcą zmieniać tarcze przód z założenia przy wymianie klocków. Właśnie miałem wymianę przednich klocków po raz pierwszy przy 63tkm i serwisant od razu przy przyjęciu powiedział "to wymieniamy klocki i tarcze przód- to ok 3300zł". Na moje zdziwienie zareagował że z doświadczenia wiedzą że o ile tył wytzrymuje dwie wymiany klocków to przód już nie- prosiłem o zmierzenie i informację przed wymianą- o dziwo nie trzeba było wymieniać tarczy :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to ladnie:) Te tarcze +klocki kosztuja nie wiecej jak 1000zl z wymiana a tu 3300:) Ale co sie dziwic w sumie, ostatnio widzialem cennik myjni w Bawarii i bylo cos komplet za 280zl wiec proporcje cenowe poszczegolnych uslug sa zachowane. Edytowane przez Michael1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Eeee trzeba wykupić pakiet serwisowy i do 200tys. można mieć wszystkie wymiany za darmo :)

Mi zostają tylko płyn do spryskiwaczy,paliwo i opony za resztę płaci BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Można tak powiedzieć bo był z autem :)

Koszt takiego to jak pamiętam coś ok. 14tys ale jest w tym pełna gwarancja i wszystkie wymiany.

Ostatnia faktura z ASO to 36 tys. za sterownik skrzyni,przekładnie kierowniczą, wszystkie wahacze z przodu, rozrząd silnika,olej z filtrami silnika,olej z filtrem w skrzyni,łożysko koła,wycieraczki i jakieś tam żaróweczki, pierdółki..... Płatnik BMW :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak, ale to co piszesz nie ma nic wspólnego z tym co napisałeś poprzednio, bo jeżeli ktoś ma wykupować za kilka ładnych tysięcy pakiet serwisowy, żeby mu "za darmo" w sensie usługi, wymieniono kilka razy olej, klocki i tarcze, to chyba trochę i tak wychodzi niekorzystnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia faktura z ASO to 36 tys. za sterownik skrzyni,przekładnie kierowniczą, wszystkie wahacze z przodu, rozrząd silnika,olej z filtrami silnika,olej z filtrem w skrzyni,łożysko koła,wycieraczki i jakieś tam żaróweczki, pierdółki..... Płatnik BMW :norty:

 

Chyba jakaś wadliwa sztuka Ci sie trafiła :mrgreen:

 

Czym spowodowana była wymiana przekładni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

F25 ma wadliwą i w każdej musi być wymieniona no chyba że stuki nie przeszkadzają :)

Rozrząd do 200tys. w każdej 2.0d jest do wymiany :) czy to F25, F10 czy F07...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No tak, ale to co piszesz nie ma nic wspólnego z tym co napisałeś poprzednio, bo jeżeli ktoś ma wykupować za kilka ładnych tysięcy pakiet serwisowy, żeby mu "za darmo" w sensie usługi, wymieniono kilka razy olej, klocki i tarcze, to chyba trochę i tak wychodzi niekorzystnie.

 

Do 200tys. jest co wymieniać jeśli auto jeździ po PL :)

Do tego dochodzi assistant na teranie całej europy w razie "w" auto zastępcze, jak zliczysz z 8 wymian oleju, parę razy tarcz z klockami, taki rozrząd, zawisy czy inne to trochę się uzbiera.

O spokoju o stan auta nie wspomnę.

Pewnie gdybym miał sam to kupić to bym się mocno zastanowił ale darowanemu koniu w zęby się nie zagląda :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F25 ma wadliwą i w każdej musi być wymieniona no chyba że stuki nie przeszkadzają :)

Rozrząd do 200tys. w każdej 2.0d jest do wymiany :) czy to F25, F10 czy F07...

 

Nie wiedziałem, że w F07 był montowany 2.0d. Ciekawe jak to ciągnie 2 tony i czy ktoś to w ogóle kupił :P

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Od 2011 jest 2.0d w F07,sporo sprzedanych ale te też raczej bym się nie pokusił.

Z drugiej strony jest spore zainteresowanie F15 2.0d

 

Kurcze sorry ale chyba muszę się ukarać za pisanie poza tematem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobra sprawa z takim pakietem ;) wymieniasz i masz wszystko w ... gdzies :) ale i tak wole miec wolny wybor a ze lubie tez sam dlubac przy samochodzie (oprucz hamulcy) to nie była by zbyt bardzo satyswakcjonujaca opcja dla mnie :)

 

Nastepne klocki biore ATE Ceramik bo juz wkuza to czyszczenie felg a tarcze... hmmmm.... sie zobaczy bo i przód i tył bede musial wymienic przy nastepnym komplecie wzgledem mojej rachuby a nie ASO ;)

 

Za rozmowy poza tematem dostajesz bugsa bunn-a zeby nie bylo :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mysle ze akurat z dzialu F10 gdzie, umowmy sie, kazdy ma drogi samochod a niektorzy nawet bardzo drogi nikogo nie polozy finansowo wymiana klockow w ASO. Jest jednak gdzies taka granica gdzie zwykla sprzedaz przeradza sie w naciaganie lub polowanie na jelenia i obawiam sie ze ASO BMW ta granice z impetem przekroczylo. Kazdy moze miec swoje odczucia w tym temacie ale wzrok pana zza lady wystawiajacego fakture za hamulce osi przedniej na 3300zl co stanowi jego, nie przymierzajac, miesieczna pensje pewnie,mi nie odpowiada. Ja po prostu zle sie czuje wiedzac ze mnie wyru...li. Jest grupa uzytkownikow ktorzy tlumacza to sobie ze kupili wyjatkowa jakosc i wyjatkowa usluge - niestety nie jest to prawda. Kupili te same tarcze co w sklepie a zamontowal je uczen/praktykant bo tak najtaniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W ASO każdej marki jest podobnie.

Jeden musi oszczędzać inny nie, ja normalnie wymieniam tarcze i klocki poza ASO ale nie potępiam ludzi którzy jadą do ASO, nie moje pieniądze nie moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nikogo nie potepiam a zwracam jedynie uwage ze nie placimy u wymieniaczy, bo przeciez nie mechanikow, z ASO za jakas mityczna wyjatkowa jakosc uslugi czy jedyne w swoim rodzaju perfekcyjne czesci tylko raczej skladamy sie na hostessy,kawke i serwis wybudowany za nascie milionow. Jesli ktos tak lubi to ok ale jesli jest naciagany na nie warte tego uslugi to chyba od tego jest forum zeby o tym napisac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do specjalistów : F10 2012 58 000 km (auto ma przedłużoną gwarancję ): wyczuwalne drżenie kierownicy podczas hamowania. Stwierdzono w zaprzyjaźnionym warsztacie że powyginały się tacze przód, czy wygięcie może obejmować gwarancja ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.