Skocz do zawartości

Dmuchawa, jak się do niej dostać


s_wirus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeżyk wymieniony, więc nadeszła pora na wymianę dmuchawy.

Teraz pytanie do najbardziej wtajemniczonych, którzy temat ten mają już za sobą.

Czy trzeba ściągać kokpit, czy wystarczy sama deskę razem z radiem ?

Jak się do tego dobrać, co poodkręcać krok po kroku żeby mieć dostęp do dmuchawy.

 

Dalej, dochodzimy do dmuchawy. Wymieniamy całą, szczotki czy tylko czyścimy ? Co zrobić ? Dmuchawa to żaden koszt w porównaniu do jeżyka, więc może od razu wymienić całą.

 

Moderatorów proszę o pozostawienie tematu, bo nic konkretnego w tematach już przerabianych - a zajęło mi to sporo czasu - nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, bo w cuda nie wierzę.

Po ponad TYGODNIU niedziałania nagle dmuchawa ożyła !!!

Co mam o tym sądzić ??

Rano jechałem do pracy - nie działała. Wracam, odpalam auto ŻYJE !!!

I działa ale jeż jest gorący, wręcz bardzo gorący. Co się dzieje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem kilka tygodni po wymianie jeża.

Na starym jeżu klimatronik żył swoim życiem jeśli chodzi o regulacje obrotów. Po zmianie na nowego wszystko się ustabilizowało, do czasu. Jadąc do pracy zimą nagle dmuchawa przestała dmuchać. Po dojeżdzie podmiana na starego i wszystko ok poza obrotami. Podpiąłem nowego i wciąż brak reakcji dmuchawy. Zatem stary jeż wrócił tymczasowo na swoje miejsce a nowy pojechał do reklamacji która z resztą została uwzględniona.

Także może również u ciebie nowy jeż właśnie się kończy.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie zaciera sie na łożyskach a do tego pewnie szczotki sie kończa i czasem dotykają a czasem nie.

 

Ale nie mama co do tego pewności.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ci chinole mają ruchy, a sam demontaż to chyba filmik jak szybko rozebrać auto w chińskiej dziupli :)

Jestem przerażony i zastanawiam się czy nie oddać autka w jakieś dobre i fachowe ręce.

Rozkręcić to wszystko może i mi się uda, tylko czy złożę tak jak było z powrotem do kupy to wszystko ??

Zastanowię się czy zacząć...

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik to dotyczy wymiany chlodniczki klimy albo nagrzewnicy. Ja nawet połowy tego co on tam rozebrał nie demontowałem. Słupki boczne, licznik, schowek, poduszka pasażera i deska cała góra a potem tylko wygłuszenie , obudowa wiatraka i sam wiatrak.U mnie skończyły się szczotki, sprawdziłem po podaniu napięcia na dmuchawę, czyli na krótko, dobranie się do dmuchawy - 2 godziny, dorobienie nowych szczotek bo oczywiście nie miałem możliwości dostania oryginalnych - 1 godz. Złożenie wszystkiego do kupy już poszło szybciej - 1 godz. Czyli 5 godzinek zeszło i to w mroźny dzień. Więc zanim postawicie na dmuchawę sprawdźcie ją na krótko. Wystarczy zrobić dwa mostki we wtyczce od jeża, podając + i -
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem jeża na zamiennik. Działa i nawet nie jest gorący.

Wychodzi na to, że z tym starym jest coś nie tak.

No nic, pojeżdżę na zamienniku, ten stary oddam do regeneracji i poczekam aż zamiennik padnie :)

Najbardziej się cieszę, że nie muszę dokopywać się do dmuchawy tfu tfu odpukać w niemalowane....

Dzięki za pomocne słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyjąć dmuchawe musisz wywalić tylko górna część deski,mi dostanie sie do silnika dmuchawy zajmuje 30 minut. Co do przyczyn jej nie działania to najczęściej zawieszają się tylko szczotki i czyszczenie pomaga,kolejny przypadek to upalona kostka jeża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak jak ktos ma warunki do tego i nie musiał tego robic w mrozie zimą pod blokiem to ogarnie w 30 minut jak juz to prędzej robił. Mi to zajeło ok 2 godziny bo palce z zimna drętwiały. Teraz w ciepełku jakie panuje to też drógi raz w 30 minut dałbym radę. Mam zdjcia jak to pod blokiem rozbierałem zimą :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.