Skocz do zawartości

[INFO] Dla posiadaczy Diesel -> Adaptacja Przeplywomierza


chanky

Rekomendowane odpowiedzi

Sam robiłeś adaptacje czy komuś dałeś do ogarnięcia. Jak możesz to opisz jak i czym robiłeś

Sam robilem wg instrukcji z pierwszego postu programem tool32. Wybralem tylko inny plik bo mam inny silnik. Ty masz n47 wiec powinienes wybrac d70n47a0.prg. Jezeli to ci jakos pomoze to zeby wyswietliwy sie opcje w job musisz uruchomic program z uprawnieniami administratora i ze zgodnoscia z win xp. Po podlaczeniu auta zajelo mi to minute a auto bardzo odzylo i błyskawicznie reaguje na gaz. Dodam ze zanim znalazlem ten temat czyscilem kolektor, egr nawet ta przeplywke benzyna. Wyjelem nawet turbo zeby sprawdzic zmienna geometrie lacznie ze szlifowaniem papierem sciernym i zadnych efektow. Szkoda ze wczesniej nie trafilem na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W zeszłym roku wymieniałem przepływomierz i zrobiłem adaptacje (ISTA). Po zrobieniu adaptacji, wartości miałem na "0.0"

Dzisiaj z ciekawości odczytałem wartości adaptacji i mam następujące:


Stored values for air mass air flow sensor adaptation:

Adaptation value, idle speed: 0.0 [-]

Adaptation value, load: 0.0 [-]


Czy po takim czasie nie powinny tu już pojawić sie liczby? Przed zrobieniem adaptacji były tu wartości powyżej zera.

Czy tak ma być? Czy program coś źle przeprowadził adaptacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Hej wszystkim. Wymieniłem maf sensor i chciałbym zrobić adaptacje. Robiłem to pierwszy raz według instrukcji z 1 posta. Nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem i adaptacja została zrobiona. Czy mógłby ktoś zerknąć na to zdjęcie ?

https://photos.app.goo.gl/YN6nh7j497jmi6Dx6



Zastanawiają mnie te wartości -1 skoro podałem w argumentach 1. Jeżeli to jest źle to mógłby ktoś jakaś instrukcje mi podać ? ;)

Z góry bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

- Czy opisana w 1. poście adaptacja ma sens gdy już dłuższy czas jeździ się na tym samym przepływomierzu, w międzyczasie zrobiłem wydech przelotowy. Nie narzekam na problemy, ale chętnie bym się pozytywnie zaskoczył. Proszę o opinie.

- Czy adaptacja wykonana w opisany tu sposób będzie dalej "ważna" po zmianie na kolejny przepływomierz? Czy trzeba ją ponawiać?


Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.