Skocz do zawartości

Rozbiłem E90 - niby mozna naprawic. CO robic ?


maciek1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jest to moj pierwszy post i niestety nizbyt przyjemny. rozbilem pare dni temu swoj samochod. Bedzie cos z niego jeszcze? Mam AC ale nie wiem jak to jest z wycena, czy beda chcieli zanizyc czy stwierdzac szkode calkowita? Nie znam sie za bardzo ale z moich ogledzin wyszlo ze poszlo wszystko co plastikowe z przodu no i ta belka laczaca podluznice. Same podluznice wygladaja na proste. Dodatkowo bylo oderzenie w prog pod slupkiem miedzy kierowca a tylnim pasazerem oraz wystrzelila kurtyna i poduszka w fotelu kierowcy. Samochod odpala, jezdzi skreca, maska sie normalnie zamyka, jest tylko blad poduszki no i halogenow i pozycyjnych. Jak myslicie na ile wyceniloby to wszystko ASO a za ile moznaby to zrobic poza aso? Bedzie cos z tego?

 

 

 

 

http://e-fotek.pl/images/83379235009540266716.jpg

Edytowane przez maciek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Czarno to widze, obstawiam szkode całkowitą a za to co zostało z auta jak przytulisz 10-15k to będzie dobrze, nie żebym był złośliwy ale ostatnio na allegro pojawiły sie e90 w całości za 20tys ....

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co czarno widzisz ? Ja obstawiam, że szkody całkowitej nie dostaniesz ( pod warunkiem, że w serwisie występuje element zamienny Próg - a powinien ), poduszki czołowe całe, chłodnice całe, podłużnice nie ruszone, maska OK. Da się to zrobić za kwotę 7 - 8 tys. zł. Jedyną skomplikowaną sprawą będzie wstawienie progu.

 

 

Edit: Pokaż dziqsek jakąś całą E90 na alledrogo za 20tys. ( sprawną oczywiście )

 

 

pzdr

Edytowane przez kamiloo98

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 5-6tys to nie ma szans akurat. Zrobilem sobie wyliczenie z czapy na niktorych czesciach nowych z allegro i wyszlo cos takiego. Tyle ze moje wyliczenie ma sie nijak do sytuacji bo samochod jest w leasingu i nie wiem jaka jest procedura. Czy musi byc robiony w aso? Jesli tak to pewni lipa bo nie chce nawet myslec ile kosztuja glupie reflektory :mad2:

 

http://e-fotek.pl/images/92581252136217322344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 - 6 zbyt pochopnie napisane, ale za 8 już bardziej realne.

 

Przesadziłeś z progiem, no chyba, że to 1000zł to z robotą

 

fotel ?

Podsufitka ? wydaje mi się, że poduszki są w obudowie fotela jako element wymienny

 

Jest wiele elementów, z tych które wymieniłeś, które nie będa do wymiany, ale jest też pewnie wiele elementów, które wyjdą podczas naprawy.

 

Tak czy inaczej ja obstawiam, że nie będzie szkody całkowitej chociaż mogę się mylić.

 

pozdrawiam

Edytowane przez kamiloo98

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie za 5 tysi cały kompletny przód kupisz i naprawisz nawet bez lakierowania tylko dobierz kolor i "body" masz gotowe . Wycenią Ci pewnie na ok. 10,000 i pewnie po całej naprawie zostanie ze 3 tysi :norty:

 

Jeśli nawet uznają szkodę całkowitą w co wątpię to bierz kasę auto naprawisz i wiesz co dalej :nienie:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest w leasingu wiec ja zadnych pieniedzy na oczy widzial nie bede zreszta nie o to mi chodzi. Nie wiem czy jesli jest w leasingu to czy musi byc robione w aso, bo jesli tak to mysle ze i 25tys bedzie malo na czesciach aso. Fotel jest skorzany i z tego co pamietam to tam rozrywa skore podczas wybuchu poduszki.

Wlasciwie to taki zestaw zalatwilby 80% sprawy bo jeszcze zostaje prog i poduszki.

http://allegro.pl/bmw-3-e90-maska-zderzak-xenon-chlodnica-przod-pas-i3209287783.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczalnia zrobi ci szkode calkowita jak nic. Same poduszki w aso to z 5 tys.

Z nimi nie ma latwo. Jedyna opcja to wstawic do aso i niech oni sie mecza z tematem.cala prawda jest taka, ze ubezpieczalnia ma zarabiac. Nigdy nie wyliczy szkody na Twa korzysc. Wystarczy na jakims elemencie odprysk i juz licza jako nowy plus montaz i malowanie.

Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz AC na częściach serwisowych to do ASO i masz zero kombinowania. Co do szkody całkowitej w AC to jest wtedy gdy naprawa przekroczy 70% wartości pojazdu lub niema części zamiennej. W innym wypadku nie mają chyba prawa uznać szkody całkowitej bez twojej zgody.

I dlatego ważne są takie drobiazgi w AC jak stała wartość pojazdu, naprawa na częściach oryginalnych itp.

A na ile masz AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC na 36500 netto bo taka wartosc byla wg eurotaxu. 70% z tego to 25550. mam nadzieje ze nie bedzie szkody calkowitej :|

Zakombinowac to moge tak ze kupie nakladke progu i wstawie a pozniej na wlasna reke zrobie porg tylko nie wiem czy to ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczalnia zrobi ci szkode calkowita jak nic. Same poduszki w aso to z 5 tys.

Z nimi nie ma latwo. Jedyna opcja to wstawic do aso i niech oni sie mecza z tematem.cala prawda jest taka, ze ubezpieczalnia ma zarabiac. Nigdy nie wyliczy szkody na Twa korzysc. Wystarczy na jakims elemencie odprysk i juz licza jako nowy plus montaz i malowanie.

Tapatalk.

 

 

Kaza mu zmienic poduszki nawet jak nie wybuchly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że jak wyliczą naprawę na częściach oryginalnych to przekroczy 70%. TU wyliczają tak żeby dla nich było jak najlepiej, w przypadku OC trudniej jest aby koszt naprawy przekroczył 100% wartości pojazdu, dlatego tam używają zamienników, ale w AC jest 70% i tutaj używają oryginalnych części w wycenie, do tego dochodzą warunki ubezpieczenia. Poczytaj sobie jaką umowę zawarłeś, jak masz możliwość to naprawiaj samochód bezgotówkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO nie naprawi tego auta bezgotówkowo, bo wiadomym jest, że wyliczą szkodę całkowitą.

 

Miałem podobny przypadek akurat nie z BMW, ale z ASO, i sprawa wyglądała tak, że auto pojechało do ASO po wypadku, tam przyjechał rzeczoznawca, wycenił sobie szkode, a ASO wyceniło sobie. Oczywiście szkoda całkowita przyznana, bo w ASO koszta naprawy przekroczyły wartość auta.

 

Wszystko zależy więc od umowy jaką masz, no i jak będziesz naprawiał auto to wyjdzie pewnie kilka dupereli, których rzeczoznawca nie zauważy przy pierwszych oględzinach, więc będzie na pewno dużo zamieszania.

 

A tak swoją drogą poduszki w ASO nie kosztują 5 tys. ( no chyba, ze czołowe )

 

 

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu miałem Ibizę i dałem ją do naprawy w ASO . Koszt naprawy był na tyle wysoki ,że PZU nie chciało wypłacić pieniędzy serwisowi za naprawę uznając szkodę całkowitą . Zostawiłem to wszystko w cholerę i nie odebrałem auta bo nie przelali pieniędzy . Po 2 tygodniach serwis podstawił naprawiony samochód pod dom i oświadczyli,że wszystko zostało załatwione między serwisem a PZU . Gdy zgłaszasz naprawę bezgotówkową i masz dobrą umowę to olej wszystko i niech sami się z tym martwią . Płacisz AC i OC nie po to abyś potem jeszcze się tym zajmował .Ubezpieczalnia będzie kombinować jak koń pod górę ale nie daj się im wykiwać .
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka boczna i kurtyna to w ASO 1900zł

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/72_0552-pod-pow-pasazera-i-czolowa-pod-pow/i50488/kL/sN#part03

 

Auto spokojnie do naprawy za 8 - 9tys

Próg kupisz za pare groszy na allegro, w ASO oczywiscie też wystepują.

 

Ale skoro nei zobaczysz ani grosza z ubezpieczalni bo auto w leasingu to najlepiej oddać "bezgotówkowo" - jeśli jest taka możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas temu problem trochę mniejszy w E91 - kobieta cofając pod myjnią, uderzyła mi w prawy róg auta. Uszkodził się zderzak (wgnieciony i popękany plastik), obudowa relfektora (plastik z przodu) i błotnik też pognieciony lekko. Naprawa w serwisie bezgotówkowo bo też leasing więc to jedyna rozsądna opcja, całość wyszła pod 10 tys brutto. Sama obudowa reflektora (goła, bez przetwornic i żarówek) kosztuje 3200 w ASO - wiem, bo dokupiłem na drugą stronę (słabo wyglądało z jedną lampą nową a drugą starą, zupełnie inne światło z ksenonu, etc).

 

Jeśli będziesz naprawiał poza serwisem czyli gotówkowo, to MUSISZ samochód doprowadzić do stanu sprzed wypadku czyli sam naprawiasz, za wszystko placisz, robisz dokumentacje i po tym fakcie leasing MOZE wydać zgodę na rozliczenie kwoty z ubezpieczenia, która będzie oczywiście rażąco niska i bez "kopania się z koniem", papierów na każdą część i wykonaną pracę się nie obejdzie (warto uderzyć do prawnika lub specjalisty w tym temacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie likwidację szkody z "OC sprawcy" oraz "AC z winy kierującego". O ile w pierwszym wypadku sprawa jest prosta i oczywista - ASO, naprawa bezgotówkowa i nawet Sąd Najwyższy stawał wielokrotnie w tej kwestii po stronie poszkodowanego, to w przypadku AC trzeba dokładnie przeczytać OWU które są niczym innym niż umową nie uregulowaną ustawowo. Jest to tak naprawdę dobrowolna umowa.

 

Dowiedz się, jaką masz opcję ubezpieczenia. W szczególności udział własny (lub jego zniesienie) oraz kwestia amortyzacji (lub jej zniesienia). Tutaj w zależności od ubezpieczyciela / opcji ubezpieczenia, możesz liczyć np. na zwrot 70% kosztów części oryginalnych i 100% robocizny.

 

W przypadku OC ustawa definiuje szkodę całkowitą, jako naprawę której koszt przekracza 100% wartości pojazdu a więc jest nieuzasadniona ekonomicznie. Nie ma odstępstw, tak stanowi ustawa i ubezpieczyciel musi się stosować. W przypadku AC takiej dyscypliny nie ma, zazwyczaj w OWU ta wartość ustawiona jest na 70%.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest w leasingu wiec ja zadnych pieniedzy na oczy widzial nie bede zreszta nie o to mi chodzi. Nie wiem czy jesli jest w leasingu to czy musi byc robione w aso, bo jesli tak to mysle ze i 25tys bedzie malo na czesciach aso. Fotel jest skorzany i z tego co pamietam to tam rozrywa skore podczas wybuchu poduszki.

Wlasciwie to taki zestaw zalatwilby 80% sprawy bo jeszcze zostaje prog i poduszki.

http://allegro.pl/bmw-3-e90-maska-zderzak-xenon-chlodnica-przod-pas-i3209287783.html

 

Poduszkę do fotela dostaniesz za 150 zł a skóry nie rozrywa. Rozrywa jedynie szwy co naprawi Ci byle tapicer za 100 zł. Podsufitka też powinna być ok bo kurtyna wyłazi pomiędzy uszczelką a podsufitką. Mogło by ją co najwyżej delikatnie pogiąć. Za 400 zł dostaniesz całą ćwiartkę nie mówiąc o progu. nie wygląda to tak tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dowiedz się, jaką masz opcję ubezpieczenia. W szczególności udział własny (lub jego zniesienie) oraz kwestia amortyzacji (lub jej zniesienia). Tutaj w zależności od ubezpieczyciela / opcji ubezpieczenia, możesz liczyć np. na zwrot 70% kosztów części oryginalnych i 100% robocizny.

 

Pozdrawiam

 

Tak jeszcze od siebie dodam że kwestia amortyzacji jest brana od auta powyżej trzech lat. Po tym okresie lepiej brać np PZU dodatek o nazwie "wariant serwisowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dowiedz się, jaką masz opcję ubezpieczenia. W szczególności udział własny (lub jego zniesienie) oraz kwestia amortyzacji (lub jej zniesienia). Tutaj w zależności od ubezpieczyciela / opcji ubezpieczenia, możesz liczyć np. na zwrot 70% kosztów części oryginalnych i 100% robocizny.

 

Pozdrawiam

 

Tak jeszcze od siebie dodam że kwestia amortyzacji jest brana od auta powyżej trzech lat. Po tym okresie lepiej brać np PZU dodatek o nazwie "wariant serwisowy"

 

Leasingi z tego co wiem wymuszają ten wariant, przynajmniej tak było u mnie i nie powiem abym z tego faktu był niezadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: Udział własny mam zniesiony, amortyzacja również zniesiona. Szkoda całkowita przy 70% kosztów części oryginalnych.

Tylko teraz pytanie czy jezeli auto jest w leasingu to czy musi byc robione w aso? bo jezeli nie to jesli ubezpieczyciel nawet by wyplacil mi 7tys to bylbym sklonny dolozyc reszte z wlasnej kieszeni zeby je naprawic, bo kupilem je z pewnego zrodla, wlozylem w nie duzo swojego czasu i pieniedzy ktore nie licza sie do wartosci auta.

Jezeli musi byc robone w aso to juz koszt samych reflektorow zabija i bede stratny na wszystkim conajmniej 10tys bo nie minal nawet rok od wziecia auta w leasing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy tylko od właściciela auta - czyli w tym przypadku leasingu. Zadzwoń albo napisz pismo. Z reugły się zgadzają ale np. mi się nie zgodzili na ubezpieczenie (tańsze niż oni zaproponowali ) i po kilku pismach przystało na takim jak ja chce ale musialem je kupić u nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzylem ceny nowych czesci w ASO i zakladajac ze maska, blotniki nie sa do wymiany tylko do malowania i podsufitka jest ok to koszt czesci wychodzi 18200 wiec pewnie z jakimis zaczepami/srubkami/plasticzkami wyjdzie 20000. Ile wezmie ASO za robote tego wraz z malowaniem przodu i nakladki progowej? Gdyby nie te ksenony to moze bym sie zmiescil zeby nie bylo szkody calkowitej bo w tej chwili szkoda calkowita mi wyjdzie przy 26000.

Bez ksenonow nowe czesci z aso wynioslyby MAX 14tys wiec jakby aso wzielo nawet 10tys za robocizne to nie mam szkody calkowitej i jest ok.

Da sie cos ugadac z rzeczoznawca z ubezpieczalni zeby nie liczyl lamp bo mam drugi komplet w garazu (a kupilbym za 1200 na allegro)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.