Skocz do zawartości

F10 550i xDrive 2012


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

Zdążyłem umyć tylko felgi, pstryknąć fotki i zaczęło kropić. A i tak zrobiłem to dosyć pobieżnie. Trudno. Ale zdjęcia wrzucam. Wybrałem te mniej porysowane felgi :wink:

Auto jeździ jak po sznurku, oponki się dotarły, teraz dużo cichsze są niż na samym początku. Mają niezbadane pokłady przyczepności :oops: próbuję coraz szybciej wchodzić w zakręty, w które na Dunlopach RoF wchodził 80tką i piszczały to teraz staram się coraz szybciej i nie piszczały ani razu jeszcze. Generalnie jak wjeżdżam w dziurę to nie ma takiego odgłosu jak przy RoF, że jakby miało zaraz całe koło odpaść :wink: tylko tak jak zawsze było. Komfort oczywiście bez porównania, zmian w układzie kierowniczym nie odczułem. Polecam!

 

http://images70.fotosik.pl/929/1cdf9825b41773b3med.jpg

 

http://images68.fotosik.pl/930/fbf7155c6a4a4184med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz że ten zestaw naprawczy to 100% ściema? :D To się sprawdza w 1 na 100 przypadków ;] Ja miałem dziurę taką, że nie było jej nawet widać, a nie pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co zrobisz, jak złapiesz gumę... np w sobotę :D Albo za granicą :P

Masz dojazdówkę?

Proste...

W razie draki kiedy nie pomoze zestaw naprawczy przyjedzie mobilny serwis zawarty w ubezpieczeniu i naprawi na miejscu :D

Poza tym jeżdząc juz kilka lat bez tego wynalazku jakim jest RoF nigdy nie "złapałem gumy" a komfort jazdy po polskich drogach niewspółmiernie przyjemniejszy niż martwienie się na zapas ...

Edytowane przez lewybmw1
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
rozumiem że każdy kto ma M ma w bagażniku dojazdówkę ....... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że ten zestaw naprawczy to 100% ściema? :D To się sprawdza w 1 na 100 przypadków ;] Ja miałem dziurę taką, że nie było jej nawet widać, a nie pomogło.

Demonizujesz :D jak napisali moi Prrzedmówcy, zawsze mam ubezpieczenie na tą okazję, a M5 seryjnie wychodzi na tych oponach i nikomu to nie przeszkadza. Z reszta ostatnio gume złapałem chyba 9 lat temu Oplem i to jeżdżąc na budowę gdzie dekarze gwoździ nie oszczędzali... Dla mnie ryzyko wystąpięnia tego kłopotu jest niższe niz przyjemnosc z jazdy na oponach non-RoF. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też przejdę na "zwykłe" oponki bez RoF. Pojeździłem ostatnio na takich i komfort oraz wyciszenie bez porównania. Martwi mnie zagrożenie kapciem gdyż jednak czasem się to zdarza i to na polskich autostradach ;)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pemek jak ci się sprawuje ten silniczek ? :D Bierze coś olej ? Bo same przykre rzeczy o nim można niestety wyczytać, a nie daje mi to spokoju :D
Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak:

http://images68.fotosik.pl/945/8eddd4a9a35742a3med.jpg

 

A jest tak:

http://images68.fotosik.pl/945/321050769934459cmed.jpg

 

Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy pomogli mi w tej aktualizacji, bo robiłem to pierwszy raz.

W szczególności dla Kolegi Kruka.

Musiałem to ściągnąć na szybszym łączu, wtedy przeszło bez żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W salonie nadal cena nieprzyzwoita. Coś mi mówiono o gwarancji jak ściągnę z sieci. W październiku mijaja 2 latka w F10 i warto zaktualizować.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś wreszcie zmieniłem klocki z tyłu w M-Technik w Katowicach. Czujniki pokazywały już 800 km po terminie wymiany, z zewnątrz klocka było jeszcze sporo, ze 3-4mm. Zaskoczony jestem grubością okładziny w klockach od wewnątrz, było dużo mniej, może z 1,5 mm, a więc był najwyższy czas na wymianę!

Reset bez problemu z poziomu głównego menu, mimo iż świeciły już na czerwono.

Czujnik Textar jak i nowe klocki bez zarzutu. Chłopaki jak zwykle dali radę bez żadnych problemów, szacunek!

Przebieg 46 tys km, klocki jeszcze z fabryki były. Tarcza obecnie grubość 23,2 mm ( nowa ma 24 mm, a gr.min. to 22,4 mm ) a więc wytrzyma jeszcze ten komplet bez problemów.

Następnym razem czeka mnie wymiana klocków razem z tarczami, ale przy moich przebiegach to najwcześniej za 3 lata :oops:

http://images68.fotosik.pl/1030/25acf8a2f0ba8086med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie nadal cena nieprzyzwoita. Coś mi mówiono o gwarancji jak ściągnę z sieci. W październiku mijaja 2 latka w F10 i warto zaktualizować.

 

nie wiem czy to akcja ogólnopolska, ale dostałem ostatnio zaproszenie od mojego serwisu na aktualizację map w nawi za 350 zł brutto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie nadal cena nieprzyzwoita. Coś mi mówiono o gwarancji jak ściągnę z sieci. W październiku mijaja 2 latka w F10 i warto zaktualizować.

 

nie wiem czy to akcja ogólnopolska, ale dostałem ostatnio zaproszenie od mojego serwisu na aktualizację map w nawi za 350 zł brutto!

 

Bo nikt tego pewnie nie kupuje za takie pieniądze. Więc wolą to zrobić za 350zł i coś zarobić (a nie ukrywajmy, że roboty to jest w sumie na 2min siedzenia osoby i 45min samoaktualizacji) niż nie zarobić nic, bo wszyscy jadą z niezależnych źródeł te mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W zasadzie powinni udostępniać to za darmo. Ostatnio postanowiłem wykonać aktualizację i gdy sprawdziłem którą wersję mam w aucie okazało się że najnowszą NBT 2015-2 zainstalowaną i aktywną :mrgreen: Samo się aktualizuję w autach z Connected Drive :duh: A ja nawet zadzwoniłem do salonu z pytaniem za ile, kiedy i jak :mad2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że są "dwie odmiany" Connected Drive. Produkowane do lutego 2014 i po lutym 2014 choć funkcjonalności są teoretycznie te same. Widać to nawet w dostępnych aktualizacjach. Pewnie sprzęt jest odrobinę inny, wdrożono poprawkę lub zmianę. Widzę to po swoich autach w których te same opcje czasem działają inaczej w zależności od tego gdzie jesteśmy lub z jakich usług chcemy skorzystać. Przypomina mi to możliwośc korzystania z telefonu komórkowego jako dostępu do internetu. Przed LCI można było a po LCI już oficjalnie nie da rady. I chyba tak jest z wprowadzeniem Connected Drive. W pierwszych sztukach LCI w wersji 5 działa sprawnie i poprawnie a po lutym 2014 wprowadzono "poprawki i ulepszenia" :? Co więcej wprowadzono je również w serii 3 co widzę u siebie :o

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

probowaliscie aktualizowac ConnectedDrive poprzez ustawienia? bo jest tam cos takiego.

 

To jak jest w koncu? Mapy sie aktualizuja same przez internet? Tak czytalem, ze BMW wprowadzi taka usluge, ale ze zrodla polskiego uslyszalem ze ta opcja bedzie dostepna tylko dla rynku niemieckiego. Pozostale rynki maja sie zadowolic mapami na usb w promocyjnych cenach. Termin wprowadzenia aktualiazcji map nawigacji poprzez internet - nieznany. U mnie nowej wylotowki S8 z Wawy na nawigacji nie widze

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images69.fotosik.pl/1126/e568cd55a4595028gen.jpg

Wróciłem znad morza, na zdjęciu Betina na promie w Swinemunde, trochę się martwiłem bo było dość ciasno :oops:

Po powrocie sprawdziłem ogranoleptycznie klocki z przodu - na pewno jest mniej niż połowa, w końcu są jeszcze fabryczne, ciężko zmierzyć dokładnie bo tam jest duży zacisk, ale na oko może z 5-6mm, a na komputerze dalej pisze, że do wymiany za 110 000 km :D

Lepiej pokazywało w E60. Fakt, że na sam koniec życia klocka to już podaje prawidłowo, pewnie jak już się czujnik przytrze, ale poza tym to ten algorytm im średnio wyszedł...

Na szczęście komplet na przód już jest naszykowany i czeka. Następnym razem kupię TEXTARy EPAD, ostatnio miałem w rekach opakowanie, całe w złoceniach, prawie jak barokowe :mrgreen: ale kiedy to będzie, za trzy lata pewnie :oops:

http://images70.fotosik.pl/1125/fbaa53fc76938c27gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ciężarowiec z paletami cegieł obok mojego auta odrobinę byłby mnie zestresowal :shock: Zwłaszcza na falach :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.