Skocz do zawartości

E91 LCI 320xd Performance NBT EVO


kulfon3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 884
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Styling 313 fela petarda, ale obnaża wszystkie niedoskonałości. Teraz wygląda zacnie, dobra robota :cool2:

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

dzięki za opinie :cool2:

teoretycznie auto miało być dzisiaj sprzedane,ale najbardziej konkretny klient wystraszył się chyba przebiegu. jego strata. w takim razie pojechaliśmy się przejechać ;)


Legq5eZ.jpg


LfmdZZn.jpg


JXWKmIn.jpg


mXF38S9.jpg


przed wyjazdem parownik klimatyzacji został odświeżony pianką Toyoty

TFsxIAw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe widać że fanatyk BMW, nie dość że rower bmw to jeszcze biały pod kolor auta, najs :D :cool2:

no z przebiegiem niestety ale ludzie nie potrafią pojąć że ponad 10letni diesel nie może mieć 150k na zegarach chyba że jakieś sporadyczne przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Hehe widać że fanatyk BMW, nie dość że rower bmw to jeszcze biały pod kolor auta, najs :D :cool2:

no z przebiegiem niestety ale ludzie nie potrafią pojąć że ponad 10letni diesel nie może mieć 150k na zegarach chyba że jakieś sporadyczne przypadki

 

rower to akurat bym wolał np. niebieski albo M Bike,który jest grafitowy,ale trudno... sprzedam i kupię inny ;)


Tymczasem wleciał nowy gadżet. Kupiłem na ebaykleinanzeigen PedalBox,czyli coś takiego jak Sprintbooster. Na programie sportowym kapcie spadają z nóg ;) ,ale lepiej nie patrzyć na ekonomizer :D Poza tym jest jeszcze Normalny program i jakby tryb miejski.Każdy z programów można modyfikować - wzmacniać albo osłabiać.

Ten gadżet nie dodaje mocy,ale auto momentalnie reaguje na wciśnięcie gazu,więc np.przy włączaniu się do ruchu można to zrobić sprawniej. Nie ma zamulania. Za pełną cenę bym nie kupił,ale okazyjnie,używkę polecam. Ostatnio chyba na aledrogo widziałem taki model za 400zł. Muszę pomyśleć gdzie to umiejscowić. Wydaje mi się,że Sprintbooster jest bardziej kompaktowy.


qT0XNKi.jpg

ajocaOQ.jpg

GE2ogK0.jpg

cbzp689.jpg

GD6ugR3.jpg


No i jeszcze kupiłem takie coś żeby wygodniej korzystać z żabki

GSqBxdn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

rower sprzedany. kolor słaby ;)

podkładek nie polecam -przynajmniej tych ,które kupiłem - ta guma jest za miękka i niestety nie chroni dobrze podkładki... :nienie:


jakoże klient na auto się nie znalazł,a ręce dalej świerzbią to zakupiłem nowy oryginalny intercooler z zestawu Performance Power Kit dedykowanego dla silników N47 2.0D serii 3. numer części: 17512162455 https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2162455-chlodnica-powietrza-doladowujacego


Sfjnnvf.jpg


jeżeli chodzi o wymiary to jest on identyczny z tym montowanym do 335d/i,ale podchodzi p&p w przeciwieństwie do 335d/i gdzie trzeba przerabiać końcówkę od strony kolektora,bo średnica rury jest inna. poniżej kilka zdjęć porównawczych Performance vs 335d/i (srebrny wydaje się większy na zdjęciach,ale w istocie są takie same):

RVJX8Bo.jpg


bqLRL68.jpg


5rLSM11.jpg


tVGXAeb.jpg


tutaj porównanie ori IC z wersji 320d z tym większym 335d/i:

BgOPLpP.jpg


a tutaj już nowiótki IC na aucie:

Tzn0yaG.jpg


4eNLpPg.jpg


CytR2e6.jpg

Edytowane przez kulfon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny icek :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Piękny icek :cool2:

 

dzięki! ;)

 

Tak z ciekawość, gdzie Ci się udało dostać taki icek ? Dlaczego zmieniałeś skoro taki sam jak miałeś ?

 

allergo. bo miałem okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Git majonez....jak zawsze konkret :cool2:

dzięki! u Ciebie to norma,u mnie to czasem się zdarza ;)

 

Piękny Icek :cool2:

dzięki! zawsze przyjemnie montować nowe części ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem te podkładki, ale nawet ich nie użyłem bo wymiarowo winda+podkładka nie zmieści się pod auto :o Skoro za miękkie to może i lepiej :D :lol:

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie kupiłem te podkładki, ale nawet ich nie użyłem bo wymiarowo winda+podkładka nie zmieści się pod auto :o Skoro za miękkie to może i lepiej :D :lol:

Moim zdaniem twarde byłyby lepsze.

 

Witam.

Mam pytanie, co w oryginale jest pomiędzy tą luką:

 

Seryjny IC jest krótszy, więc w oryginale wchodzi w te zaczepy. Żeby przy większym IC wykorzystać to mocowanie musiałbym zmienić obudowę wiatraka na większą (z 335). Wtedy nie byłoby tej przerwy. Moim zdaniem nie jest to konieczne, bo IC i tak się trzyma na śrubach. Chyba że zmieniałbym wiatrak na większy, ale u mnie już seryjnie mam mocniejszy (ze względu na xdrive), więc nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Kilka rzeczy się przy aucie działo ostatnio,więc po kolei. Dzięki koledze Markowi (marko0424) wpadł do auta zregenerowany alternator. Dzięki Marek :cool2:

IF4qlsQ.jpg

EAUdGQZ.jpg

iFpfC7F.jpg


Dodatkowo wymieniłem x-ring rury między intercoolerem a rurą do kolektora. Niestety nic to nie dało. Nadal minimalnie poci się na łączeniu. Miał ktoś coś podobnego??? :mad2:

uV5t91o.jpg


Tydzień temu przy przebiegu 318 155 auto pojechało na mały serwis. Nic się nie psuło,po prostu jak zwykle poprawiam to co jest.

mTCaCLG.jpg


Konwerter skrzyni o oznaczeniu S126 dostępny w pakiecie Performance Power Kit dla mojego silnika ( a także w 123d, 184 konnej wersji serii E9X). Oczywiście w zestawie nowy uszczelniacz z firmy ZF.

U6NvntP.jpg

i2GORan.jpg

ZaiVme9.jpg


Wydajniejsze od moich wtryskiwacze z wersji 123d LCI ( nr 0445117017, 7805430-01) zakupione od kolegi Sławka (LTS77),któremu dziękuję za profesjonalną obsługę w tym temacie :cool2:

6BSyLUD.jpg

NMtusNG.jpg

Do wtryskiwaczy oczywiście nowe podkładki.


Zakupione już pół roku temu klocki EBC YELLOWSTUFF, przód DP42006R i tył DP41588R. Miałem nie zakładać,ale skoro auto ze mną zostaje to wleciały.

4GfYoTw.jpg?1

f0UpvE8.jpg


Serwis ogarnięty jak zwykle w MP Serwis w Bystrym k/Oleśnicy. Polecam :cool2:

SAh3pW4.jpg

dddsNnx.jpg

QapyFGZ.jpg

311P0Bz.jpg

YllfSQX.jpg

hy4LY42.jpg

7YUvbYZ.jpg


Wczoraj auto odebrałem z jednoetapowej korekty lakieru i zabezpieczenia powłoką polimerową o trwałości ok.6miesięcy. Niestety nie mam ciekawych plenerów na sesję.

ycBGkxs.jpg

sk6hl4z.jpg

tbGkjH6.jpg

3y6L8ju.jpg

NiOHe81.jpg


Wnikliwe oko zauważy zmianę felgi. Będąc na urlopie w Niemczech kupiłem felgi wzór M270 18" 8J ET20 - wychodziły jako zimowe felgi do BMW M3 E92. Myślę,że siadły fajnie. Podoba mi się wklęsłość - dość widoczna jak na felgę 18 cali. No i nie trzeba dystansów,a koło jest fajnie wypchnięte na zewnątrz. Opony bez zmian,nic nie ociera.


A dzisiaj w gościnę na chwilę zawitał Marek i jego tłuuuuste 335d :shock: :8) :8) :8)

BCf240s.jpg

OPwGL4Q.jpg

WplAUHC.jpg

Na to auto nie można się napatrzyć i nie chce się z niego wysiadać :cool2:


W przyszłym tygodniu nowa mapa i zobaczymy co się da zrobić na nowych wtryskach i konwerterze przy zachowaniu całej ekologii :mrgreen:


Moje stare wtryskiwacze o idealnych korektach, konwerter oraz klocki TRW niskopylące na sprzedaż jakby ktoś chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
DJE ,ale jeździ po DW i chwilowo nie ma :D A co do felg to się naczytałem,że helmutom niekiedy obciera,ale może mieli szersze kapcie. U mnie przy oponie 225/40/18 nic nie trze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.