Skocz do zawartości

e61 525i jak zwiększyć moc?


xaan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ehhh, widze że pojęcie o wolnossakach masz wybitne, czepiasz się jak rzep ogona, zrobisz lepiej?... Twój "kumpel" zrobi? :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...spoko, jestem w temacie i to dogłębnie :norty:

...a wyniki z wykresów trzeba umieć czytać, jest fajna tabelka, śr. moc i śr. moment, przed i po modzie, jeśli po całości, w wolnossaku moc rośnie o ponad 23KM a moment ponad 30Nm i to Ciebie są max cyferki, to sorry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie dochodzic, ale niewiem czemu promujesz swoja firme takimi kiepskimj wykresami...

...pokaż lepszy, to pogadamy...ale ewidentnie nie wiesz gdzie siedzą zapasy w takim motorze, więc próbujesz podważyć coś, do czego wielu nawet się nie zbliży :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos bardziej podoba mi sie wykres w serii... jak te auto wogule jezdzi na takiej mapie?

 

Ostry komentarz.. Panowie o co tutaj chodzi? Czy moderator to czyta? Forum powinnobc dla tych ktorzy chca dowoedzoec sie soe czegos o swoich autach a nie wysluchiwac klotni i przechwal kto to wie lepiej. CAPAZ czy noe mozesz zadac pytania ktore porusza temat w dobra strone i np pozwala przedmowcy wypowiedziec sie na temat a nie tylko kopiesz temat ze ty najlepiej wiesz. Masz wykres wystawiony poparty wiedza osoby ktora tuninguje od wielu lat. Czy jedtes w stanie pochwalic soe swoja wiedza tudzoesz wielkoscia swojej firmy by tak uparcie popierac swoj punkt widzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak czegos nie jestem pewny, to poprpstu nic nie mowie, a tu golym okiem widac ze te auto jest [bAD] zrobione.

 

Takim powyginanym wykresem nie ma co sie szczycic, wogule dziwie sie ze klient nie reklamuje...

...a ja się wogule nie dziwię :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykres wykresem a rzeczywistosc rzeczywistoscia. Gdyby auto nie chodzilo jak nalezy to klient by na pewno wrocil do tunera i zamowil poprawke. To ze wykres nie wyglada jak w ksiazce do nauki chiptuningu pod tytulem Google to nie znaczy ze auto nie bedzie dobrze jezdzilo. Zrobic ladny gladki wykres dodajac 10% rowno po calosci to kazdy google-tuner w Googlowa Wielkopolskiego potrafi zrobic.. znalezc gruby moment w autach w poszczegolnych partiach zakresu obrotowego to jest umijetnosc godna uwagi tak mi sie wydaje.. zamiast wysmiewac tunera ja bym wolal zapytac jak to sie udalo mu znalezc taki przyrost.. czy kolektor tak zaprojektowany ze zapasy sa, czy zaplonem ladnie podciagniete.. czy jak.. to mnie by interesowalo.. bo ja sie interesuje rozwojem a nie wysmiewaniem.

 

a co do gorek to owszem, zgodze sie z Toba ze to nie wkazane.. ale.. gdyby to byl motor na turbinie i przyrost chwilowy ok 60Nm by byl to byloby czym sie martwic.. na takim wolnossaku to tyle co momencik sobie troche podskoczy ze auto jedzie rowno i gladko pomimo ze wykres wyglada jak zarys gor karpackich..

A dlaczego mowisz ze wykres ori Ci sie bardziej podoba? ten dol na 4500 to lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze uwazac z takimi teoretyzowaniami bo jesli ktos ma prawdziwe doswiadczenie to wie ze co kolwiek czlowiek nie robi to teoria teoria a w praktyce rzeczy czesto inaczej sie maja a swiat dalej sie kreci. Ja robie sporo trupow ktorych albo nikt inny nie moze uruchomic albo nikt nie moze dojsc do ladu dlaczego nie chodza jak nalezy. Co drugi handlazyk albo fanatyk mowi ze na google to, google tamto, zmienilem to i to bo tak kazali i panie dalej nie dziala.. wymiana elementow na pale bez uprzedniego potwierdzenia to nie filozofia.. a do potwierdzenia teori potrzebna wiedza praktyczna.. zawsze tak bylo.. i zawsze tak bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty myslisz ze po co napisalem muj pierwszy post w tym temacie??

 

Jak cos mi sie nie podoba to sie czepiam, a Twoj wykres nie jest ciekawy, w serii to ma rece i nogi, a po chipie tylko numerki maxymalne lepsze a nic ponadto, nie tylko wynik maksymalny sie liczy kolego WSZYSTKOWIEDZACY!!!

 

 

Widze ze ty nie w temacie, ja map juz nie obrabiam od pewnego czasu.... sa inni ludzie od tego :P

 

CAPAZ: mam nadzieję, że nie zachowujesz się jak typowy Polak i udowodnisz, że potrafisz lepiej. podeślij wykres Twoich modyfikacji tego silnika to osądzimy obiektywnie który lepszy...

no chyba, że nie mapowałeś nigdy tego silnika a wiesz lepiej bo zawsze wiesz lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jak dla mnie wygląda fajnie, wiadomo że w silnikach benzynowych gdzie nie mamy doładowania a są VANOS-y wykres będzie pofalowany odrobinkę ale tutaj przecież nie chodzi o kreski proste jak od linijki tylko o konkretne przyrosty w konkretnym zakresie obrotowym, ale ja sie nie znam bo nie jestem tunerem tylko takie moje skromne zdanie :norty:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.