Skocz do zawartości

[E90] Problem z włożeniem pistoletu do wlewu paliwa


crisis77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podjechałem dzisiaj na stację i nie mogłem włożyć pistoletu do wlewu paliwa. Jest tam taka blaszka, która powinna się chyba jakoś przesunąć jak się wkłada pistolet i można zatankować. Nie mam pojęcia co się stało, tym bardziej że 2 tygodnie temu zalałem bak i pistolet cały wchodził. Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny.

 

http://www.sendspace.pl/file/pic/5dc7411983a65cb6456528b/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ten problem przy pierwszym tankowaniu za otwarcie sie wlewu odpowiada ta metalowa blaszka ktora jest na spodzie powinienes ja nacisnac i pchnac pistolet dalej , sprawdz palcem powinno dzialac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pistoletu - nie tankowałem tym do samochodów ciężarowych (on się w ogóle nie mieści w ten wlew).

 

Udało mi się odchylić tą blaszkę palcami (odchyla się do środka), muszę sprawdzić to na stacji wkładając pistolet pod różnymi kątami.

 

Dzięki za sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wczoraj jestem po tankowaniu i ciagle odbijal mi pistolet. Co 1zl odbijal.. nastukalem tak do 50zl i dalem spokoj bo juz mi sie nie chcialo dalej naciskac :) powiem ze naprawde roznie probowalem i bokiem i na chama i jakimis ruchami okreznymi i nic ;) cos nie tak z tymi wlewami jest? z tego co wiem to pistolet powinien wejsc na tyle gleboko by "przejsc" przez ta metalowa blaszke..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wczoraj jestem po tankowaniu i ciagle odbijal mi pistolet. Co 1zl odbijal.. nastukalem tak do 50zl i dalem spokoj bo juz mi sie nie chcialo dalej naciskac :) powiem ze naprawde roznie probowalem i bokiem i na chama i jakimis ruchami okreznymi i nic ;) cos nie tak z tymi wlewami jest? z tego co wiem to pistolet powinien wejsc na tyle gleboko by "przejsc" przez ta metalowa blaszke..

A naciskałeś te dwa bolce przed blaszką :?: I też nie otwiera sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie sie otwiera.. nie tu lezy problem. Problem lezy raczej w za cienkim wlewie. Pistolet powinien wejsc na tyle gleboko by "przebic" ta blaszke i lac bezposrednio do baku.. a u mnie nie wchodzi dosc gleboko. Wyglada to jak tankowanie osobowki pistoletem od ciezarowek.

 

Dodam ze tankuje jeszcze pare innych aut i nie ma problemu z tym. Pistolet wchodzi normalnie a u mnie dosc plytko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X3 2008 też nam sie tak przytrafiło gdzieś za granicą. Po gmeraniu przez 5 minut, zamykaniu, otwieraniu auta w końcu puściło. Myśle, ze to coś w rodzaju jakiegoś zabezpieczenia

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzeba zwrócić uwagę na pistolet a raczej na jego stan. :duh: Mianowicie jak kupiłem auto to pierwszy raz tankowałem na Shellu a raczej gość z obsługi tankował następnego dnia podjechałem na BP i za cholerę nie mogłem włożyć pistoletu. Panika jak nie wiem co bo brak paliwa a tu nie mogę zatankować. :cry2: Okazało się, że pistolet był powykrzywiany i nie otwierał dokładnie blaszki. Wystarczyło podjechać pod dystrybutor obok. :duh: Pani ze stacji potwierdziła tezę, że przy niektórych autach jest problem z tym krzywym pistoletem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
dzięki za wyszczególnienie stacji paliw z "shitowymi" pistoletami do tankowania. Bawiłem się wczoraj około 5 minut, pistoletem rękami pilotem, nie mogłem na zakopiance w Krakowie włożyć pistoleta na Orlenie do wlewu. Miałem już pod domem rozbierać, a to po prostu wada dziadowskiego sprzętu . Szkoda, że ta blaszka jest taka czuła. Można to jakoś rozkalibrować? żeby nie mieć problemów w przyszłości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem moze byc zabezpieczenie przed zartownisiami... jezeli samochod jest zamkniety ta blaszka sie blokuje a czasem po prostu system glupieje i sie zacina i blaszka nie chce sie otworzyc

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.