Skocz do zawartości

bmw e46 320 D wtryski


tulipan1310

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z poceniem sie w okolicach wtrysku 1 i 2,pocenie nie jest duże ale jest tam wilgotno od ropy.Nie moge znaleźć co jest przyczyną zapocenia wkoło wtrysków.Może podkładki pod wtryskami puszczaja,ale wyczytałem na foru że to raczej nie możliwe bo by tylko kompresja uciekała a nie ropa.Proszę o jakieś wskazówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może tak być. Z tym że w takim przypadku widać to po diagnostyce live data, tj obroty silnika do dawki paliwa i kąta wtrysku. Obroty są nierównomierne, dawka paliwa większa niż nominalnie i wcześniejsze wyprzedzenie kąta wtrysku. Dlaczego boisz się wyciągać wtryski?? Nic w tym strasznego. Wyciągasz, czyścisz gniazda, daje nowe podkładki, montujesz i na tym koniec. Niektórzy wyżarzają palnikiem nowe podkładki, aby się lepiej spasowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręć nakrętkę przewodu wtryskiwacza i śrubkę "widełków" przelewowych.

 

Srubke od widelkow przelewowych? W M47N widelki sa wciskane na oring i blokowane takim klipsem.

Jak jest mokro a wymiana wezyko przelewowych nie pomaga to oczywiscie nalezy wymienic podkladki pod wtryskami. Choc mozna je sprobowac dokrecic bez wymiany. Przewaznei sie cholery luzuja po czasie.

 

Podkladek nie trzeba podgrzewac bo wszelkie prawa fizyki mowia, ze rozszerzalnosc cieplna dziala w dwie strony. Nalezy je natomiast "zgniesc" wtryskiem pprzy dokrecaniu wtryskow. Gniazda wtryskow musza byc ladnie wyczyszczone przed zalozeniem. Musimy tez uwazac, zeby nic nie wpadlo do gniazda po wyladuje niechybnie w cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbym wyciągnął te wtryski,to trzeba później odpowietrzać wtryski.czy nie trzeba ?i czy te wtryski ciężko jest wymontowac,czy ciasno siedzą w gnieździe. i jaki ja mam w końcu model silnika bo juz sam nie jestem pewien,auto mam 150 km z 2004 r. z lipca 320 D ,turbo sterowane elektrycznie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbym wyciągnął te wtryski,to trzeba później odpowietrzać wtryski.czy nie trzeba ?i czy te wtryski ciężko jest wymontowac,czy ciasno siedzą w gnieździe. i jaki ja mam w końcu model silnika bo juz sam nie jestem pewien,auto mam 150 km z 2004 r. z lipca 320 D ,turbo sterowane elektrycznie,

1. Nie ma potrzeby wykonywania operacji odpowietrzania wtryskiwaczy.

2. Najczęściej wtryskiwacze wychodzą bez kłopotów ( przy odkręconych wtryskiwaczach ruszać lewo-prawo i delikatnie podważać np. większym śrubokrętem), ale nie brak w sieci filmów z tego zabiegu od których włos się jeży. Zależy chyba od egzemplarza.

3. Twój silnik to M47N (w tym miejscu następują czasem jeszcze inne "dodatki"ale ta część jest najważniejsza:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale jakby te podkładki nie trzymały to by kompresja uciekała,miałem tak w oplu astrze,tam też miałem nieszczelne wtryski a paliwo nie leciało i nic sie nie pociło.także sobie myśle jak może tym wtryskiem sączyc sie paliwo jest to możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak wymienie te podkładki to wszystko bedzie ok,czy będe musiał robic regeneracje wtrysków ?ostatnio robiłem test przelewowy i w czterech szczekawkach było równo paliwa,także wtryski ma ok czy do wymiany ?nadmienie że silnik chodzi ok ,ładnie ciągnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.