Skocz do zawartości

E60 530D skrzynia automat a hamulec


amator78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem użytkownikiem E60 z 2006.11, z przebiegiem 70 tyś i mam taki problem: Skrzynia zmienia wysoko biegi i szybko jadąc delikatnie tak powyżej 2tyś obrotów, ale jak postoje na czerwonym świetle i po pompuje pedał hamulca (powciskam do wyczuwalnego oporu) skrzynia zaczyna zachowywać się idealnie, zmienia biegi cacy, podobnie jest po wyjściu z ostrego zakrętu takiego 90 stopni z prędkością 40kmh mały promień łuku, oraz po wyhamowaniu ze 100 km/h do zera i start z pod świateł. Czy orientujecie się jaka jest zależność ? może trzeba coś odpowietrzyć aby skrzynia działała idealnie bez pompowania pedałem hamulca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2006 i 70tys? Salon Pl?

Po wymianie oleju reset modułu byl?

Skrzynia uczy sie od kierowcy jak ma pracowac.

Ja jak kupilem denerwowalo mnie ze ciagle ciagnie do najwyzszego biegu i ciagle na niskich obrotach. A teraz jest inaczej.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg oryginalny od 1 właściciela, teraz się On śmieje że jeździ ze mną nią więcej niż był jej właścicielem(mój pracodawca). Skasowana adaptacja była tylko pedałem, ale zrobiłem nią już 30 tyś, więc raczej przystosowała by się już do mojego stylu jazdy, jak była podłączona do kompa przy wymianie aku to żadnych błędów stałych nie było, a 2 inne były od czujnika świateł długich czy jakoś tam. Sprawdze olej jeszcze raz jak mi sugerowal poprzednik. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Adaptacja pedalem, matko naprawde ktos wierzy ze tak sie zrobi prawidlowo adaptacje skrzyni ?

 

Wiem ze na forach kraza jakies informacje na ten temat ale z tego co wiem ZF nie potwierdzila oficjalnie tego rodzaju adaptacji

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam krąży druga, bardziej wiarygodna wersja adaptacji, że po resecie kompem, trzeba delikatnie rozpędzić 0-80km/h, dać mu samemu zwolnić do 40km/h, potem delikatnie dohamować do zera i trzymać hamulec przez 15 sekund. Wszystko powtórzyć 5 razy. Trudne do dokładnego i bezpiecznego wykonania na drogach, chyba że o 2 w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam ponownie, dziwne te auta, co do tematu wymieniłem olej i płyn hamulcowy i wszystko wróciło do normy nic nie resetowałem ani nie dolewałem oleju do skrzyni, jakieś tam powiązanie z układem hamulcowy musi być, może miałem lekko przypowietrzony układ hamulcowy cholera wie, najważniejsze że wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.