Skocz do zawartości

spalanie 540i


Rekomendowane odpowiedzi

aha i jeszcze jedno żonka jedzie do Karpacza a znając ją jezdzi powoli i po jej powrocie zapodam nastepne foty!!!!!!!

Pozdro!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja 540i w manualu rok 2000 przejechane 5 tyś km w ciągu miesiąca w tym ok 1200 trasy średnia predkość na trasie 160 km/h wynik na komputerze 13 litrów (srednia z miesiąca). po miescie jeżdząc tylko do pracy i wieczorami po miescie, czasem jakiś wyścig spalanie 14-16, to samo a automacie miałem 16-18. spalanie M5 E39 tylko po mieście ok 17 litrów. da sie oczywiscie zrobic tak zeby wyswietliło 25 ale nie w normalnej szybkiej jeździe. mi też nikt nei wierzy, nei wiem może ja jeżdże jak pi...da ale w takim razie dlaczego wszyscy moi znajomi twierdza że jeżdże jak wariat??!!! moze to kwestia umienia jeżdże nia???!!!!
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest tylko jedna M5 ale pali 17 po miescie. tak na zdrowy rozum kto by chciał tym jeździc gdyby paliło 25 litrów. ja tylko dlatego jeżdże takimi autami że palą tyle samo co inne sportowe auta z silnikami 1,8 -2,8, miałem punto GTI 1,4 turbo i tez paliło 15. nie rozumiem czemu miałbym kłamac, gdyby mi auto paliło 30 litrów to bym sie tym chwalił, tzn że mam kase i mnie stac na takie auto, ale tak nie jest - pali ile pali. własnei spzredaje swoją 540 i kupuje M5 E39, bo po co mam jeźdizć 540 skoro utrzymanie M5 jest na tym samym poziomie. logiczne nie???
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tds też zabierze głos w dyskusji, ale fajnie się was czyta panowie, a im więcej czytam tym bardziej się zastanawiam, że skoro wasze benzyny tam "mało" palą to po jaką cho..rę ja się taczam dieslem? :duh:

Czego by nie mówić i jakich dowodów nie przedstawiać to jakoś nie dam się przekonać, ze 4 litrowy silnik benzynowy jest w stanie spalić mało więcej o mojego traktorka ptrzeciez to 1,5 litra róznicy w pojemności, a moja bunie w miescie przy tzw. "normalnej" jeździe połyka 10,2 litra!! jakoś sobie poprostu nie wyobrażam, ze te kilkaset cm3 wiecej w benzynie jest w stanie się zaspokoić tylko 2 litrami więcej :?: :jawdrop:

No, można załozyć, że to ja jestem taki niedowiarek, ale na chlopski rozum skoro 2,5 litra (diesel), na 6 garach potrzebuje 10 litrów na 100 km w miescie ( co daje średnio 1,66 litra/100 km z jednego cylindra), to 4 litry na 8 garach powinno spalać ok 13,33 litra/100 km, jednak nalezy pamietać, że jeszzce musimy uwzględnić różnicę diesel/benzyna i uwzglednić, ze benzynka pali ok 20% paliwa więcej to daje 16 litrów :8) Idąc dalej tym śladem trzeba by było uwzględnić takie czynniki jak:

1. ciężar buta

2. temperatura otoczenia

3. specyfikę, wielkość miasta

4. stan tech. samochodu

5. jakość paliwa

6..itp.itd.

 

Generalnie to optowałbym, ze taki pojazd to powinien palic ok 16-18 litrów w mieście :mrgreen:

A teraz pewnie zbiorę cięgi za te moje dedukowanie :twisted2:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przyklad z dzis, mozecie wierzyc lub nie, odstawiałem moje 540 do lublina, trasa ok 600 km, predkosc ok 160 srednio ale czesto ok 200, po drodze wa-wa. dwa auta łeb w łeb, czasem mały wyścig. moje 540 E39 srednia z trasy 11,9, M5 E39 srednia 12,5. komputery kasowane razem na stacji w gdańsku, wynik z lublina. klient placil za 540 i zerkał okiem na m5 w bardzo podobnej cenie, róznica tylko 10 tys zł. przyznał sie na końcu że marzy o M5 ale boi sie kosztów, i pyta ile spalio na trasie??? czy 16?? nie wyprowadzalem z błedu, jeszcze by nei kupił mojej :D to spalanei o którym sie słyszy to jakies legendy, potem ludzie sie boją tych wspaniałych aut.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od niedawna użytkownikiem BMW więc moge się jeszcze nie łapać w szczegółach, ale mi się wydaje, ze Twoja 540 z M-pakietem to nie to samo co M5 e39, bo nawet pojemności obu wersji sa różne 540 powinn mieć 4398 ccm, a M5 4941 ccm, a jesli chodzi o spalanie to instrukcja BMW podaje, ze w mieście fabrycznie dla 540 powinno wynosic ok. 18.8 litra/100 km w manualu, dla m-ki ze zrozumiałych względów instrukcja nie podaje, rozumując dalej skoro pisałes, ze sprawdałeś na trasie to instrukcja dalej podaje, ze ok 9 litrów na 100 km (tyle tylko, ze te dane dotyczą predkości tzw. podróżnej 90-120 km/h), ja nie chcę wyliczać jaką byś musiał mieć predkość chwiową, żeby jak napisałeś mieć średnią 160 km/h :jawdrop:

 

Chyba mnie zaraz namówisz na dużą benzynkę, skoro pali mało co więcej od malucha? :mrgreen: A każdy mówi (nie związany z forum i nie jeżdżacy BMW), ze one duuuuzo pala? To chyba tylko TDS-y? :twisted2: :mad2:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie chcę wyliczać jaką byś musiał mieć predkość chwiową, żeby jak napisałeś mieć średnią 160 km/h :jawdrop:

 

 

 

 

napisałem 160 srednio co znaczy, ze srednio tyle jechałem. chyba wiadomo o co chodzi???? srednia na komputerze była 119 km /h z trasy, jesli o to ci chodzi.

a co do TDSa to mialem okazje jechac kiedys do niemiec i nigdy wiecej, 525 tds spalanie srednie z trasy ok 11/12 litrów. z diesla to on ma chyba nazwe tylko i kulture pracy bo nic wiecej.

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trasie sa male roznice w takich autach i to zadna rewelacja

bo np 2 litrowy ford pali na trasie 8l

 

i ktos moglby stwierdzic

a bmw 4,4 litry tylko 11l, 2.4 litra wiecej pojemosci, a tylko 3l wiecej spala, czy to nie rewelacja?

 

 

no ale w miescie ford 10, a bmw 18 :)

 

podobnie z roznicami miedzy np 540 a m5 :)

na trasie podobnie, ale w miescie bedzie wyrazne pare litrow roznicy :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkkim się zgadzam, tylko rozmowa zaeszła nie na temat, bo w pierwszych postach dotyczyć miała spalania w miescie głównie, a nie na trasie, pozdrawiam i ciesze sie, ze tak masz tak ekonomiczne auto, ze nigdy nie zechcesz tds-a, tylko wiesz, nie wszyscy mają tak dużo dudków, zeby móc jeździć na benzynce, teraz powinieneś zgodnie z tą filozofią powiedzieć, że skoro mnie nie stać na benzyne to i na BMW? Wielu tak mówi i mysli i zagazowanych bmw? tak na prawdę to chciałbym kiedys sobie kupić M5..tylko małe ale...nie moge jak narazie wygrać w totka, chociaz kurna gram :mrgreen: :cool2: trzymaj wiec kciuki :twisted2:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkkim się zgadzam, tylko rozmowa zaeszła nie na temat, bo w pierwszych postach dotyczyć miała spalania w miescie głównie, a nie na trasie, pozdrawiam i ciesze sie, ze tak masz tak ekonomiczne auto, ze nigdy nie zechcesz tds-a, tylko wiesz, nie wszyscy mają tak dużo dudków, zeby móc jeździć na benzynce, teraz powinieneś zgodnie z tą filozofią powiedzieć, że skoro mnie nie stać na benzyne to i na BMW? Wielu tak mówi i mysli i zagazowanych bmw? tak na prawdę to chciałbym kiedys sobie kupić M5..tylko małe ale...nie moge jak narazie wygrać w totka, chociaz kurna gram :mrgreen: :cool2: trzymaj wiec kciuki :twisted2:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przyklad z dzis, mozecie wierzyc lub nie, odstawiałem moje 540 do lublina, trasa ok 600 km, predkosc ok 160 srednio ale czesto ok 200, po drodze wa-wa. dwa auta łeb w łeb, czasem mały wyścig. moje 540 E39 srednia z trasy 11,9, M5 E39 srednia 12,5. komputery kasowane razem na stacji w gdańsku, wynik z lublina. klient placil za 540 i zerkał okiem na m5 w bardzo podobnej cenie, róznica tylko 10 tys zł. przyznał sie na końcu że marzy o M5 ale boi sie kosztów, i pyta ile spalio na trasie??? czy 16?? nie wyprowadzalem z błedu, jeszcze by nei kupił mojej :D to spalanei o którym sie słyszy to jakies legendy, potem ludzie sie boją tych wspaniałych aut.

 

Tylko w te srednie predkosci nie chce sie wierzyc. Robilem testy swojej i o ile jade spokojnie na trasie czasem tylko wdeptujac jak jest dluga prosta, ale trzymajac sie ponizej 3500 obrotow na 6 biegu, to wtedy i u mnie na komputerze na benzynie bylo 12,9l, co nie ma nic do rzeczy, bo w rzeczywistosci jesli wykorzystuje sie mozliwosci tych samochodow nieco bardziej i stale jedzie na wyzszych obrotach z wieksza predkoscia, to spalanie na trasie spokojnie przekracza tez 16 litrow. Wystarczy na ktorejs autostradzie zresetowac kompa i przejechac kilkadziesiat kilmetrow z predkoscia 200/h (w koncu zaden wyczyn) i gwarantuje ze w waszych e39 komp tez nie pokaze 12l.

Wracajac do miasta u mnie srednie spalanie przy resecie kompa przed wjazdem do centrum warszawy w godzinach szczytu z korkami wacha sie od 20-22. Na szczescie sporo jezdze obwodnica i duzo w okolicach warszawy wiec przy spokojnej eksploatacji mi wychodzi duzo taniej, bo srednio jakies 15LPG w tecj chwili. A trasa tez mi sie osatnio nie przytrafia jezdzic na tyle spokojnie zeby mi wyszlo 13l. (W swieta na 30 litrach gazu przejechalem 190,3km w 1h 40 min a wiec bez szalenstw)

 

Galen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co chcesz powiedzic!!!! ja jak zresetuje komputer to na trasie moge miec i 30 litrów na sto na małym odcinku ale co to ma do sredniej z trasy???? do baku M5 weszło 70 litrów i dojechaliśmy do celu ponad 550 km czyli srednia z komputera sie zgadza jak by do tego nei podejsć.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo

 

wracalem wczoraj z krakowa do wroclawia i zrobilem test

przy bramce na autostradzie dalem reset predkosci i spalania

 

jechalem z 2 osobami, i bagazem

wlaczylem sobie tempomat na 95km/h

bo nie chcialem sie spieszyc

 

no i dopoki nie musialem nikogo wyprzedzic, (kickdown)

to spalanie bylo ponizej 8l litra

 

ostatecznie wyszlo 8.5 litra po przejechaniu okolo 260km

bo czasem przycisnalem zeby kogos wyprzedzic

a czasem zalaczalem klime bo slonce prazylo

 

 

mysle ze jakbym mial pobic rekord spalania na autostradzie to nie spalil bym wiecej jak 8l gdybym sobie ustawil tempomat na jakies 85km/h i nie musial bym nikogo wyprzedzac :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe Thomas przesadziłeś z kosztami utrzymania M5 e39 i 540.

Ktoś ostatnio pisał przykłady cen a ASO - zamienników brak, kolcków, tarcz i innych dupereli.

No ale, na pewno warto.

 

Gdybym miał jeździź tylko po trasie, to byłbym bardzo bardzo happy.

Czasem można zejść poniżej 10L/100km przy prędkościach ok. 140-150 km/h. Ważna jest miarowa jazda, bez wyprzedzań i zwolnień.

Wracając z Radomia do W-wy nigdy nie przekrocze 10L/100km.

A jak obejrzałem odcinek TopGear z Audi A8 diesel biturbo, to wykręciłem 7,7L/100km z tej trasy przy średniej V 80km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załatwiałem teraz kompletne sprzegło do M5 E39, 1100 zł za LUK'a, to taniej niż do E34. klocki bez problemu za ok 200 zł, co do tarcz to ponoć faktycznie jest kłopot i tylko serwis.

 

właśnei sprawdziłęm ceny tarcz w BMW, cena dla dobrego klienta to 1600 za komplet, nei wiem skąd Wy bierzecie te ceny???!!!!!

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co chcesz powiedzic!!!! ja jak zresetuje komputer to na trasie moge miec i 30 litrów na sto na małym odcinku ale co to ma do sredniej z trasy???? do baku M5 weszło 70 litrów i dojechaliśmy do celu ponad 550 km czyli srednia z komputera sie zgadza jak by do tego nei podejsć.

 

Chcialem tylko powiedziec, ze ta tak zwana srednia predkosc podana przez ciebie nie pasuje kompletnie do podanego spalania. Wiem ze na tych silnikach mozna uzyskac niskie spalanie, ale w warunkach jakie podal Marcin978, czyli takich w jakich normalny posiadacz 540 czy 740 nie jezdzi, bo do jazdy 95 po autostradzie to mi wystarczy seicento i spali jeszcze mniej.

Nawet takich tras jak podana przez ciebie czesto sie nie robi, a ci co juz robia, to kupuja 540 zeby bylo szybciej a nie ekonomiczniej.

 

Galen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomas_M5 piszesz:

525 tds spalanie srednie z trasy ok 11/12 litrów. z diesla to on ma chyba nazwe tylko i kulture pracy bo nic wiecej.

no to ja nie wiem jakim Ty tds-em jechałeś? nawiązujeąc do tedo tematu a także spalania Twojej M5 (która M5 nie jest), to ze wzgledu na swięta, jadac do rodziny z prędkościami ok 120-140 km/h srednie spalanie na odcinku 140 km wyszło mi 6,4 litra (musze dodać, ze prawie bez wyprzedzania osobowek i TIR-ów , jakos była dosyć czysta doroga), więc nie wmawiaj nikomu:

1. Że tds-y palą tak duzo, chyba, ze moja jest nad wyraz oszczędna

2. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, dlaczego uważasz, ze masz M5 skoro z zadnych danych tego samochodu to nie wynika? To jest zapewne fajna, 540-stka z M-pakietem :cool2: , ale na 99% nie M5

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ja uwazam że mam M5??? nei wiem bo tak nei uwazam, kto ci tak powiedział??? w tej chwili to nawet nei mam BMW. jechałm E34 525 TDS 1993 rok automat kombi. jechaliśmy do niemiec 2000 kilometrów i spalanie wyszło o ile pamietam miedzy 11 a 12 litrów, tyle samo co M5 E39 na tej samej trasie, przy tej samej predkosci. moze dla tego tdsa te 160 -180 to było za szybko.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadanie przy takich samochodach o spalaniu to jest poprostu smieszne, pali duzo i kropka, nikt nie bedzie jechal 80 na tempomacie nonstop bo to jest niemozliwe , ludzie kupcie sobie malucha i bedzie wam malo palil.
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomas_M5 piszesz:

klient placil za 540 i zerkał okiem na m5 w bardzo podobnej cenie, róznica tylko 10 tys zł. przyznał sie na końcu że marzy o M5 ale boi sie kosztów, i pyta ile spalio na trasie??? czy 16?? nie wyprowadzalem z błedu, jeszcze by nei kupił mojej Very Happy to spalanei o którym sie słyszy to jakies legendy, potem ludzie sie boją tych wspaniałych aut.

Sorki, ale widocznie źle zrozumiałem Twojego posta za co przepraszam :modlitwa: i zapraszam przy nadażającej się okazji na zakończeniu sporu przy ...coli :twisted2:

Kolega A słusznie stwierdza, ze spalanie w tego typu aucie to raczej sprawa drugorzędna, liczy się tyko moc a przez to przyjemność z jazdy :mrgreen:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadanie przy takich samochodach o spalaniu to jest poprostu smieszne, pali duzo i kropka, nikt nie bedzie jechal 80 na tempomacie nonstop bo to jest niemozliwe , ludzie kupcie sobie malucha i bedzie wam malo palil.

 

 

generalnei masz racje, że ta gadka jest bez sensu choć mnei irytuje i jednoczesnie bawi to że ktos kto ma TDSa czy 520 pisze że M5 musi palic 2 razy wiecej bo musi i tyle. miałem juz wiele aut w tym kilka M5, miałem i diesle i na gaz i wiem, że te "potwory" palą mniej niz sie wydaje i mniej niż daja z siebie. też sie bałem pierwszej BMki i z bólem serca kupowałem M5 ale sie okazało że nei taki diabeł straszny jak go malują.

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.