Skocz do zawartości

Co sądzicie E46


AdamB

Rekomendowane odpowiedzi

Adam, ta z Opola wygląda na bardzo dobrą propozycję poza... ceną ! W pażdzierniku przywiozłem e46 328, wprawdzie z grudnia 99, ale na gotowo (lekko poobijana była :wink: ) razem z felgami 17 cali wyniosła mnie 29000. Wyposażenie niemal kompletne oprócz skóry (mam tzw. półskórę) oraz mniejsza nawigacja, poza tym ocywiście brak wielu nietypowych dodatków, natomiast wszystko czego ja oczekuję na pokładzie jest. Silnik na trasie nie weżmie więcej niż 10 litrów nawet powyżej 140 km/h, można śmiało zejść poniżej ośmiu bez ułańskich szarż (choć moc prowokuje), w mieście 10-11 litrów. Jak na tą pojemnośc i moc to rewelacja, sam do tej pory przecieram oczy. Tak więc pomyśl może nad 6cyl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

el Presidente,z cała pewnoscia masz racje cena tej srebrnej jest zbyt wysoka i jak juz mi sugerowalo paru forumowiczow(ek) odpuszczam ja i szukam 6 garow,ten dzwiek mnie ciagnie :twisted: ale na mobile i autoscaut chwilowo jest lipa :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

el Presidente,z cała pewnoscia masz racje cena tej srebrnej jest zbyt wysoka i jak juz mi sugerowalo paru forumowiczow(ek) odpuszczam ja i szukam 6 garow,ten dzwiek mnie ciagnie :twisted: ale na mobile i autoscaut chwilowo jest lipa :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt że nędza trochę, ale to jest tak że długo nic nie ma a potem 5 naraz się pojawia. Mój kolega jest pod wrazeniem mojej 328 i szuka czegoś podobnego, za 10tys (dzwonilem już) jest do oddania ta, http://cgi.ebay.de/BMW-328-Limousine-Klima-Leder-Alu-Multi-4-5-Tuerer_W0QQitemZ4617163621QQcategoryZ15316QQrdZ1QQcmdZViewItem troche duzo ale ladna mimo ze paru nakladów wymaga (słabe opony, klocki). Mozesz poczekac do konca aukcji i zaproponowac np.9500 poza aukcją bo podejrzewam ze tych 11300 raczej nie dostanie, a juz zgadza się na 10 poza aukcją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 jest naprawde warty polecenia. Do grudnia 2005 jezdzilem prywatnie 320d Modell2004 (swietny moment obr. i spalanie o prowadzeniu ze sportowym zawieszeniem nie wspominajac ).

 

Obecnie z czystego przypadku jestem "zmuszony" przez 6 mies jezdzic 320i E90.

Z negatywnym nastawieniem usiadlem do tej benzyny i sie przyjemnie rozczarowalem. Mozna dobrze sie nim poruszac. Spalanie za nic nie chce mi wyjsc powyzej 8,6L w cyklu mieszanym.

 

320i E46 od 2002 mialo 150KM i ta wersje bym wzial.

Edytowane przez non_plus_ultra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam akurat zaraz po zakupie przetestowałem samochód na wszystkie sposoby, w tym również pod kątem spalania. 328 e46 pali mi dużo mniej niż 325 e36 i 525 e34. Spokojna szosowa płynna jazda 90-120 km/h uważnie spoglądając na ekonomizer i obrotomierz - ok. 7,5 l z ręką na sercu, dalej tzw. jazda szarpana (dużo wyprzedzania i hamowania, zrywy do 180 km/h i powroty do 100) to 10-11 litrów, równa jazda autostradą (mam idealny odcinek 100 km codziennie do pokonania) przy tempomacie na 160km/h - 9 litrów, jazda miejska typu korki wrocławskie - max. 13 litrów w naprawdę dużym natężeniu ruchu, normalnie to ok. 11-12 litrów. Najwięcej spalił mi 16 przy czym musiałem pokonać 220 km w półtorej godziny :oops: . Generalnie jeśli ktoś pyta ile mi to pali to zgodnie z prawdą odpowiadam w granicach 10 litrów, gdyż takie średnie mi wychodzi niemal zawsze. Nie jest to więc taki potwór, nie zauważyłem dużo większego spalania po montażu kół 225/17. Nie pali dużo więcej niż np. 318, które poza tym musisz trzymać na obrotach aby przyspieszało żwawo, co wiąze się oczywiście z wyższym spalaniem. Nie są to pobożne życzenia, gdybyś zapytał mnie ile paliło mi 325 to równie szczerze odpowiem 13, bo tak mi praktycznie zawsze wychodziło. Moja rada - tylko 328.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - tylko 328.

 

 

Moja rada to rowniez 328...lepiej 330 a jeszcze lepiej M3 :mrgreen:

 

E46 2.8l faktycznie duzo nie pali. W zimie przynajmniej litr paliwa wiecej niz w lecie. W moim przypadku jazda mieszana, krotkie odcinki, srednia w tej chwili wynosi 14.3 litra na 100km. Aby to auto naprawde malo palilo potrzeba sie nauczyc jazdy ekonomicznej i tak jak pisze el Presidente da sie zejsc do 10l bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam niesamowity problem bo nie wiem czy 2.2 litra 170KM czy 3.0D,kiedyś robiłem autem 30-40tys km rocznie i wtedy brałbym diesla,teraz od wiosny do jesieni smigam na hondzie cbr i auto służy mi w kijową pogodę :mad2: nie wiem jaką wybrać chyba trzeba będzie sie przejechać i porównać bo przy obecnej cenie paliwa i moich rocznych przebiegach chyba brzmienie benzynki mnie przekona,chwalicie oba silniki wiec mam problem ale żeby tylko takie problemy były :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 2,2 masz na myśli 323? On ma prawie 2500 cm3 i faktycznie 170 PS. Fajny sprzet, ale w eksploatacji jak 328 przy wyrażnej różnicy osiągów na korzyśc oczywiście tego drugiego. 330d to już jak dla mnie najlepsze e46 po M3, ale cenowo tez inna bajka.

znalazłem cos co jest w moim zasięgu ale nie wiem jak stan trzeba zlukać

http://www.gratka.pl/moto/tresc.phtml?id_og=4810171&id_region2=6&id_podrubryka=1&id_rubryka=1&marka=BMW&model=330&id_region=0&z_dnia=-1&cena_od=0&cena_do=-1&inte=on&gaze=on&biur=on&nr=7&key_unique=b1e349746b1e2ae8af1483e9d04df786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach, czyli myślisz o 320. Co do tego diesla, to cenowo dobra propozycja, bez dokładniejszych oględzin nie da się jednak tego stwierdzic na sto procent. Jakies bum na pewno było, właściciel pochwaliłby się bezwypadkowością w opisie. Jest 1 wł. w kraju więc podejrzewam ze powinien dobrze znać wypadkową historię auta. Jeśli jest wiarygodny (zadzwonić, podjechać) to cena naprawdę w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.